Czy to normalne, że aktualizacje iOS nie działają lub zabierają godziny w dniu premiery?


10

Po zaakceptowaniu okna aktualizacji iOS 7.0 na moim iPadzie koła zębate obracają się na chwilę i wygląda na to, że pobieranie się rozpocznie, ale potem instalacja się nie powiedzie. Aktualizacja oprogramowania iOS nie powiodła się

Czy to jest coś, co mogę naprawić?

Odpowiedzi:


14

Jest to dość oczekiwane przez kilka godzin (a czasem nawet dzień później w popularnych czasach, takich jak pierwsza rzecz rano), gdy Apple dostraja serwery, które obsługują pobierane obrazy. Zwykle rzeczy wygładzają się kilka godzin po uruchomieniu, a jeśli masz ten problem przez ponad jeden dzień, skontaktuję się z pomocą techniczną na wypadek, gdyby wystąpiły problemy z urządzeniem.

Jeszcze ważniejsze niż serwery pobierania są serwery aktywacyjne, które sprawdzają, czy oprogramowanie nie zostało uszkodzone lub zmienione, ponieważ wydają się uniemożliwiać wielu osobom aktualizację nawet po pobraniu i zainstalowaniu oprogramowania na urządzeniu.

Nie jest nierealne, że tysiące, a nawet milion urządzeń prosi o pobranie plików w tym samym czasie, a jeśli chcesz uzyskać dobre pobieranie tutaj, oto kilka strategii:

  • Przejdź do sieci z usługą buforowania serwera OS X, aby pierwsza osoba, która pobierze pakiet, sprawi, że zostanie on buforowany, a wszystkie kolejne pobrania będą lokalną transakcją
  • Użyj iTunes (lub Safari), aby pobrać aktualizację, zamiast wykonywać aktualizację OTA, jak pokazano powyżej.
  • Poczekaj na pośpiech i uzyskaj aktualizację kilka godzin lub dni później.

Mamy nadzieję, że dostępnych jest wystarczająco dużo serwerów, aby nie było to „normalne”, ale nawet przy szybkim połączeniu z Internetem możesz mieć pewne opóźnienia w aktualizacji w dniu premiery.


1
W przypadku każdej ważnej aktualizacji systemu iOS powinieneś to zrobić z iTunes na komputerze po utworzeniu kopii zapasowej całego telefonu na komputerze!
CyberSkull

W moim przypadku robię ostrożną kopię zapasową do iTunes, ale ponieważ nie synchronizuję żadnej z moich aplikacji do iTunes (miejsce na dysku SSD jest ograniczone), po przywróceniu z kopii zapasowej iTunes - żadne zakupione aplikacje nie zostały przywrócone. To wcale nie jest to, co uważam za przyjazne przywracanie, utrata wszystkich tych aplikacji (a nawet jeśli dane aplikacji zostały skopiowane z powrotem do telefonu - nie wiem, co się stanie między zakończeniem przywracania a otrzymaniem aplikacji ponownie -pobrałem, czy treść tam jest.) Mam w zwyczaju przywracać dane z kopii zapasowej iCloud, gdzie ładuje ona ponownie zarówno dane, jak i aplikacje - nawet w dniu uruchomienia.
bmike

Przed wykonaniem aktualizacji należy po prostu ugryźć punktor dla pełnej kopii zapasowej, a następnie usunąć kopię zapasową, gdy telefon zostanie pomyślnie zaktualizowany.
CyberSkull

1

Na początku mam to samo na iPadzie. Właśnie spróbowałem ponownie i wydaje się, że działa dobrze. Zgaduję, że to usterka.

Na iPhonie dostałem informację, że muszę zwolnić trochę pamięci, zanim będę mógł pobrać. Bu-bye Garmin, mapa Ameryki Północnej!


Wesołych szlaków! Cieszę się, że dławienie jest na początku pobierania. Jeśli chcesz zgłosić prędkość pobierania, którą widzisz (lub szacunkową liczbę instalacji) - może to być interesujący ciekawostka.
bmike

Początkowo widziałem 20 minut na pobranie iPada. To już około 14 minut - 10 minut później. Wydaje mi się, że dorównuje mojej sieci - i że jednocześnie pobieram pliki do pobrania na iPhone'a i iPada.
jaberg

Mogę użyć mapy Garmin :)
Ruskes,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.