Zapobiegaj przełączaniu obszarów roboczych po kliknięciu ikony dokowania


10

Ciągle uruchamiam wiele aplikacji w wielu obszarach roboczych. Chcę pozostać w tym samym obszarze roboczym i przełączać obszary robocze tylko wtedy, gdy wyraźnie o to poproszę (np. Magicznym gestem myszy).

Obecnie, kiedy klikam ikonę aplikacji w doku, osx przełącza się do następnego obszaru roboczego, który ma okno aktywnej aplikacji.

Wiem, że w Preferencjach systemowych dostępna jest opcja o nazwie Kontrola Misson ” o nazwie „Podczas przełączania do aplikacji przełącz się na miejsce z otwartymi oknami dla aplikacji” . Co robi: Klikając ikonę nieaktywnej aplikacji, nie przełączaj się do obszaru roboczego z oknem aplikacji. Ale ta opcja nie wpływa na zachowanie klikania aktywnej aplikacji.


Pytanie: Jak mogę zapobiec przełączaniu się OSX do innej przestrzeni wok po kliknięciu ikony aplikacji w stacji dokującej, niezależnie od tego, czy aplikacja jest nieaktywna?


2
Czy masz poprawkę do systemu MacOS Sierra? To chyba już nie działa ...

Odpowiedzi:


7

Otwórz Terminal.app, a następnie uruchom następujące polecenia.

Zmień domyślne preferencje obszaru roboczego:

domyślnie napisz obszary robocze com.apple.dock-auto-swoosh -bool NIE

Następnie uruchom ponownie Dock za pomocą tego polecenia:

killall Dock

Odnośniki:
Jak mogę wyłączyć automatyczne przełączanie komputerów?
Wyłącz przełączanie spacji na karcie Command


Warto zauważyć, że to rozwiązanie wyłącza także przełączanie z dowolnej innej operacji dokowania, takiej jak widok exposé aplikacji lub lista pełnych okien aplikacji po kliknięciu prawym przyciskiem myszy. Niemniej jednak bardziej mi się podoba. Dzięki!
Ilari Kajaste,

To nie działa w MacOS 10.12 (Sierra) i nowszych wersjach.
Michael Schmid

3

W przeciwieństwie do pierwotnego pytającego próbowałem włączyć ten efekt . Chciałem przełączać się między przestrzeniami, w których aplikacje działały na różnych komputerach.

Właśnie zgadłem:

defaults write com.apple.dock workspaces-auto-swoosh -bool TRUE

i

killall Dock

Dwa powyższe polecenia działały jak urok, aby przywrócić efekt.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.