Wybór folderu w widoku kolumny Findera


1

Używam wersji 10.8.4 na MBA, a w zachowaniu Findera natrafiłem na trochę niespójności. Mam dwa konta na moim komputerze, konto administratora i konto użytkownika. Na obu kontach mam Findera ustawionego na otwieranie nowych okien w katalogu domowym w widoku kolumny.

Jeśli otworzę nowe okno i spróbuję wybrać podfolder z naciśnięciem klawisza (np. D dla Desktop) działa tylko na koncie administratora. Na koncie użytkownika wydaje się oddziaływać z folderem zawierającym katalog domowy zamiast z jego podfolderów. Więc jeśli piszę S wybiera / Users / Shared, a nie / Users / user / Spoon.

Wiem, że to mała rzecz, ale to nie pasuje do mojego przepływu pracy i chciałbym wiedzieć, dlaczego ta niespójność. Jakieś pomysły?

Aktualizacja: Wyśledziłem przyczynę, z niewielką pomocą. Ktoś zalecił, żebym patrzył na System Prefs & gt; Klawiatura & gt; Skróty klawiszowe. Zrobiłem to i zauważyłem przycisk opcji Pełny dostęp do klawiatury na dole tej strony, na którym można wybrać, czy przycisk Tab ma przechodzić przez wszystkie kontrolki, czy tylko pola tekstowe i listy. Przypomniałem sobie, że ustawiłem go na „wszystkie kontrolki” na standardowym koncie użytkownika, ale nie na koncie administratora. Z pewnością zmiana z powrotem na domyślne „Tylko pola tekstowe i listy” poprawiła zachowanie.


Interesująca poprawka. Dobra praca rozwiązująca to ...
beroe

@beroe Dzięki. Jest to trochę niefortunne, ponieważ lubię korzystać z Tab, zwłaszcza w przypadku przycisków w oknach dialogowych. Z Tiger (mój ostatni system operacyjny) mogłem to zrobić bez powyższego problemu, ale no cóż.
ivan

Testowałem na moim komputerze. Czy nie poruszasz się po właściwym folderze nawet na zainfekowanych maszynach, jeśli pchniesz strzałkę w prawo w nowym oknie? Dodatkowe naciśnięcie klawisza, ale możesz mieć także zachowanie karty ...
beroe

@beroe Prawda, to działa. Nazwij mnie leniwym, albo po prostu ustaw się na moich drogach :) Myślę, że to zależy od tego, w jakiej sytuacji się znajdę, i ważenia dodatkowego naciśnięcia klawisza na całej obudowie, którą Tab może wyeliminować.
ivan

Odpowiedzi:


1

Tylko myśl, ale czy masz włączone Show Hidden Files na koncie użytkownika, a nie admin? Może to wkleić w oknie terminala:

defaults write com.apple.Finder AppleShowAllFiles NO

i zobacz, czy to robi różnicę.


Bez kości, nie mam konta z ukrytymi plikami. Nie jest to jednak zła myśl.
ivan

Ciekawy. Jesteś pewien, że w Finder Prefs (po przecinku Command, a nie Command-J) obaj mówią: „Nowe okna Findera pokazują [twój dom]?” Wydaje się dziwne, że zwykłe okno użytkownika pokazuje pliki „wyższego poziomu”. Może spróbuj ponownie wybrać ten folder z opcji.
beroe

Wiem, to dziwne, prawda? Katalog domowy jest zdecydowanie wybrany w Finder Prefs obu kont (⌘,) i próbowałem go ponownie wybrać na standardowym koncie użytkownika, bezskutecznie :(
ivan
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.