Jaka kombinacja oprogramowania OS X i iOS śledzi finanse?


19

Byłem długi czas Quicken użytkownika, śledzenie kont sprawdzających i kart kredytowych. Wszystkie moje zakupy zapisywałem na telefonie i regularnie synchronizowałem z komputerem.

Dwa lata temu przeniosłem się na Mac i byłem rozczarowany, gdy dowiedziałem się, że nie ma wersji Quicken na iPhone'a, która synchronizowałaby się z Quicken na Maca.

Nie można nawet eksportować, ponieważ wszystkie programy książeczki czekowej eksportują do formatu QIF, a Mac przyspiesza tylko import OFX i nie ma rozsądnych konwerterów opartych na Macu.

Nie jestem żonaty z Quicken. Cokolwiek się nada.

Czego używają ludzie do śledzenia transakcji czekowych i kart kredytowych między komputerami Mac i ich iPhone'ami?Quicken obsługuje już komputery Mac: quicken.com/mac
katmoon

Odpowiedzi:


7

MoneyWell

MoneyWell 2.2

MoneyWell to oprogramowanie do finansów osobistych, które zwiększa twoje bogactwo, jednocześnie redukując zadłużenie. Odbywa się to poprzez owijanie sprawdzonego systemu budżetowania kopert w piękny, nowoczesny interfejs.

Wyjaśniają funkcje lepiej niż ja, ale jest aktywnie wspierany przez świetnego programistę. Towarzysząca aplikacja na iOS to MoneyWell Express .


5

GNUCash :

Jest to osobiste i małe oprogramowanie księgowo-finansowe, na licencji GNU GPL i dostępne na GNU / Linux, BSD, Solaris, Mac OS X i Microsoft Windows.

Zaprojektowany jako łatwy w użyciu, a jednocześnie wydajny i elastyczny, GnuCash pozwala śledzić konta bankowe, zapasy, przychody i wydatki. Szybki i intuicyjny w użyciu jako rejestr książeczki czekowej, oparty jest na profesjonalnych zasadach rachunkowości w celu zapewnienia zrównoważonych ksiąg i dokładnych raportów.

Potrzebujesz budżetu :

Możesz łączyć się z bankiem i pobierać transakcje oraz wyświetlać te transakcje i budżet w prostym, łatwym do zrozumienia interfejsie, który pomaga szybko określić, jak dobrze radzisz sobie z przestrzeganiem budżetu i oszczędzaniem na cele finansowe. YNAB jest zauważany przez wielu największych fanów za to, że nie zaciemnia twoich finansów i własnych narzędzi, takich jak inne narzędzia: nie jest trudno po prostu wskoczyć i zacząć śledzić swoje pieniądze. Możesz wypróbować aplikację przez 7 dni bezpłatnie, ale po tym okresie otrzymasz zwrot 59,95 USD.

Skrytka :

Bezpłatna / otwarta, szybka, prosta aplikacja do finansów osobistych dla Mac OS X.

iCompta :

Aplikacja umożliwiająca łatwe zarządzanie kontami osobistymi. Oferuje również pełną synchronizację między wersjami Mac i iOS, umożliwiając dokonywanie transakcji w dowolnym miejscu.

Money Plus :

Aplikacja finansowa, która podchodzi do problemu organizacji finansów za pomocą uproszczonych metod. Łatwo jest wprowadzać transakcje i powtarzać transakcje, a ponadto możesz zobaczyć swoje postępy w pięciu różnych oknach: Przegląd, Codziennie, Kategorie, Budżety i Wykresy.

Wiewiórka :

Dostarcza potężne narzędzia do analizy, kontroli i śledzenia wydatków.

Pieniądze :

Potężny, wszechstronny i intuicyjny system zaprojektowany, aby pomóc Ci zachować kontrolę nad swoim życiem finansowym. Nadzoruj saldo konta, śledź inwestycje, utrzymuj budżety i zarządzaj kontami bankowymi, kartami kredytowymi, pożyczkami, inwestycjami, aktywami i gotówką.

Należy jednak pamiętać, że wiele wyżej wymienionych aplikacji to produkty Premium, a nie freeware.

Pełną listę aplikacji finansowych dostępnych dla użytkowników komputerów Mac można znaleźć tutaj .


3
+1 dla GnuCash, którego włączyłem od razu na OS X po tym, jak wyprowadziłem się z Linuksa na początku tego roku. Jest to także jedna z niewielu używanych przeze mnie aplikacji opartych na GTK, która nie wymaga X11.
zigg

1
GnuCash jest brzydki jak diabli.
Jean-Denis Muys

4
Zamiast przeprowadzać badania w stylu wiki, rozważ wybranie jednej aplikacji, która Twoim zdaniem jest najlepsza, i dowiedz się, dlaczego i co nie działa dobrze. W miarę jak wymiana stosu staje się bardziej dojrzała, coraz mniej pożądane są posty na wiki, ponieważ nie starzeją się dobrze i nie wyszukują dobrze.
bmike

Co ty używać, a co lubisz i niechęć o nim?
Daniel

@bmike Rozumiem, będę pamiętać o przyszłych odpowiedziach.
Simon

3

Mint.com

Jest własnością Intuit (właściciela Quicken). Jest to usługa bezpłatna, jej zaplecze łączy się bezpośrednio z bankiem (większość, ale nie wszystkie instytucje finansowe są obsługiwane).

Skorzystaj ze strony internetowej na komputerze Mac i ich bezpłatnej aplikacji na iPadzie, iPhonie lub urządzeniu z Androidem (aplikacje mają podzestaw funkcji strony internetowej).


Z głównym zastrzeżeniem, że jest on skoncentrowany na USA.
Zaczyna się

+1 dla Mennicy, przynajmniej dla użytkownika z USA. Najlepszy zestaw funkcji z dowolnego systemu bankowości internetowej, z którego kiedykolwiek korzystałem.
da4

Nie wygląda na to, że mięta pozwala na pojednanie. Skąd wiesz, czy Twoje opłaty dotyczą prawidłowej kwoty?
Victor Grazi,

Masz rację - nie ma wbudowanego pojednania, jak cieszysz się w Quicken. Kiedyś korzystałem z Quicken, ja również korzystałem z konta każdego miesiąca. Pomijając funkcje mennicze, nie mogę już dłużej nadążać z tym ciężarem. Najlepsze, co mogę teraz zrobić, to patrzeć na Mint co kilka dni i sprawdzać, czy jest jakaś niezwykła aktywność. Ponieważ transakcje często są wysyłane do Mint w tym samym dniu, uważam, że jest to pod pewnymi względami lepsze niż comiesięczne uzgadnianie.
AllInOne

3

Splashmoney

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zarządzaj swoimi pieniędzmi w dowolnym miejscu i czasie. Połącz się z bankiem internetowym z komputera stacjonarnego lub bezprzewodowego urządzenia podręcznego i pobieraj transakcje bezpośrednio do SplashMoney. Twórz budżety, a następnie śledź i analizuj swoje wydatki za pomocą dostosowywanych raportów i wykresów. Zsynchronizuj komputer kieszonkowy z komputerem stacjonarnym, aby mieć kontrolę nad swoimi finansami, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, w podróży czy w biurze.

Używam Splashmoney od czasów Palm OS i utknąłem przy tym głównie dlatego, że obsługuje bezpośrednie pobieranie OFX z moich różnych banków.

EDYCJA: Powinienem dodać, że Splashmoney obsługuje również import QIF.


2

Zarządzam całym moim życiem finansowym w Quicken, w tym moimi rachunkami oszczędnościowymi i oszczędnościowymi, planami akcji pracowniczych (zarówno od obecnych, jak i byłych pracodawców), innymi indywidualnymi akcjami, 401 (k) za pośrednictwem mojego obecnego pracodawcy, planami emerytalnymi, ubezpieczeniami na życie, hipoteką i karty kredytowe. Mam również budżet, z którym śledzę postępy. Wiem, że mam przewagę pod względem ilości rzeczy, które aktywnie śledzę w aplikacji finansowej.

Nie znalazłem żadnej aplikacji na komputery Mac, która spełniałaby moje potrzeby. Próbowałem je wszystkie wielokrotnie i żadne z nich nie jest zadowalające w tym, co robię. Zwykle są to akcje lub plany emerytalne, w których po prostu nie mogą tego zrobić. W rezultacie używam Quicken dla Windows. To jedyny powód, dla którego używam aplikacji do wirtualizacji na komputerach Mac w domu.


Czy nie jest niewiarygodne, że Quicken jeszcze się nie zorientował, że na rynku komputerów Mac czeka ogromny rynek.
Victor Grazi

Chociaż jest to dla mnie szczególny problem, nie chcę ekstrapolować, że istnieje tutaj ogromna szansa rynkowa, która jest warta wysiłku inżynieryjnego niezbędnego do tego, aby tak się stało. Jeśli okazja rynkowa była tak duża, wygląda na to, że jedna z innych aplikacji natywnych dla komputerów Mac, które zostały tutaj wymienione, ma funkcje, których potrzebuję do zarządzania finansami bez konieczności powrotu do Quicken na Windows.
nadyne

2

Kronika

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wprowadź swoje rachunki w Kronice, a następnie je zapomnij. Nie musisz się zastanawiać, czy zapłaciłeś rachunek - Chronicle pamięta o tobie. Po co ryzykować spóźnioną opłatę? Kronika nigdy nie zapomina: śledzi wszystkie rachunki i przypomina, kiedy każdy z nich ma się rozpocząć za pomocą Centrum powiadomień (wymagany Mountain Lion) i Kalendarza (opcjonalnie), nawet gdy nie jest uruchomiony.

Dzięki wielu opcjom powtarzania wystarczy tylko raz ustawić rachunek. Za każdym razem, gdy dokonujesz i logujesz płatność, Chronicle automatycznie aktualizuje termin i przypomni Ci o tym następnym razem.

Teraz, jeśli liczysz się tylko z przypomnieniami o płatnościach i nie śledzisz budżetu ani wyciągu bankowego, Chronicle jest doskonały. Korzystałem z tego, ponieważ było to oprogramowanie alfa, i bardzo podoba mi się jego prosty interfejs użytkownika, powiadomienia i synchronizacja iOS / OS X za pośrednictwem DropBox.


2

pieniądze

Zrzut ekranu z Mac App Store

Obecnie używam pieniędzy.

Kupiłem w pakiecie, ale mi się podoba. Wykonać strzał.

Wygląda na to, że można zsynchronizować z iPadem i iPhonem.

Money 4 to potężny, wszechstronny i intuicyjny system zaprojektowany, aby pomóc Ci zachować kontrolę nad swoim życiem finansowym. Nadzoruj saldo konta, śledź inwestycje, utrzymuj budżety i zarządzaj kontami bankowymi, kartami kredytowymi, pożyczkami, aktywami i gotówką. Zrób to wszystko w prostym i stylowym interfejsie.


2

Możesz sprawdzić Microsoft Money i komputer Mac , post, który napisałem w lipcu 2008 roku i często aktualizuję, w którym szczegółowo opisałem i sprawdziłem około trzydziestu różnych programów finansów osobistych dla komputerów Mac i wystawiłem im wszystkie oceny negatywne. (Artykuł zawiera także ponad dwieście komentarzy innych sfrustrowanych użytkowników komputerów Mac).

Proszę, nie wysyłaj mi płomienia za umieszczenie linku do siebie; jest to temat, na który jestem bardzo namiętny i naprawdę wierzę, że wnoszę cenny wkład.


Nie mam wątpliwości, że nie ma tam realnego produktu. To trochę niewiarygodne, że wszyscy są gotowi rywalizować o udział w rynku Windows, gdy rynek Mac jest łatwym wyborem dla każdego, kto chce go zdobyć
Victor Grazi

1

Pieniądze

Bankowość internetowa Moneydance

Moneydance to łatwe w obsłudze oprogramowanie do finansów osobistych, które zawiera wszystkie potrzebne funkcje: bankowość elektroniczną i płatności rachunków, zarządzanie kontem, budżetowanie i śledzenie inwestycji.

Używam Moneydance od wielu lat i całkiem dobrze obsługuje karty kredytowe i konta bankowe w wielu walutach. Główna aplikacja napisana jest w Javie i ma wersje OS X, Windows i Linux. Towarzysz app iPhone jest bezpłatny, ale wymaga aplikacji pulpitu do pracy.


1

Jestem użytkownikiem Maca przywiązanym do elegancji i estetyki jako istotnego czynnika produktywności ze względów poznawczych. Finanse osobiste są dla mnie szczególnie problematyczne, ponieważ nienawidzę tego robić. Znajdę wymówki, by zwlekać. Dlatego sprawność poznawcza interfejsu człowieka ma ogromne znaczenie.

Dla wpisu transakcji oznacza to (dla mnie) wpis wbudowany. Wejście w oknie dialogowym lub arkuszu jest główną przeszkodą. Wpis w panelu bocznym lub górnym / dolnym stanowi niewielką przeszkodę (ponieważ kiedy kończę wpis, jest wyświetlany wystarczająco daleko od miejsca, w którym wprowadziłem dane, aby wymagać wizualnego przesunięcia kontekstu, aby upewnić się, że wpis został poprawnie zaakceptowany).

Kolejnym (drugorzędnym) kryterium jest dla mnie wersja iOS z synchronizacją, która pozwala przynajmniej na szybkie wprowadzenie transakcji w dowolnym momencie i miejscu jej zawarcia.

Po zastanowieniu się nad tym i wypróbowaniu wielu kandydatów, poleciłbym dwa programy:

  1. MoneyWiz : doskonały natywny interfejs Mac. Doskonały ogólny zestaw funkcji. Niestety wpis transakcji nie jest wbudowany, ale w oknie popover.

  2. YNAB : jeszcze lepszy zestaw funkcji. Właściwe podejście do finansów osobistych (IMHO), wprowadzanie transakcji wbudowanych. Duży minus: napisany przy pomocy Adobe Air interfejs ludzki nie jest natywny i przeszkadza. Pisałem na ten temat obszernie na forum użytkowników i najwyraźniej nie są na to w ogóle wrażliwi.

Oba mają wersję na iOS. YNAB nie jest w pełni funkcjonalny.

Ostatecznie wybrałem YNAB. Wpis liniowy jest tak ważny, a ich podejście jest naprawdę dobre. Będę kontynuował od czasu do czasu, aby zmusić ich do uczynienia go rodzimym programem, ale nie wstrzymuję oddechu.


Byłem zirytowany zachowaniem YNAB. Teraz, gdy przeczytałem, że jest to Adobe Air, rozumiem, co jest z tym nie tak. Spróbuję MoneyWiz. Dla mnie twoja odpowiedź była najbardziej pomocna, ponieważ: Tak, dobra użyteczność to dobry projekt interfejsu. Brzydkie, po prostu nie działają dla mnie.

1

Pozwól mi oddać pół głosu na SEE Finance . Dla moich celów największym brakującym elementem są tagi, obiecane w następnej wersji, które, jak obawiam się, są znacznie opóźnione. Wypróbowałem większość innych produktów wymienionych w innych odpowiedziach. Prawidłowe obchodzenie się z inwestycjami, przyzwoity interfejs użytkownika (zwłaszcza przypisanie kategorii) i tagów wydaje się być trudny do znalezienia.


0

W końcu znalazłem rozwiązanie problemu Quicken on Mac. Pobrałem Oracle Virtual Box, bezpłatne narzędzie, które pozwala mi uruchamiać system Windows na komputerze Mac. (Windows staje się osobną działającą aplikacją, do której można przejść z kartami).

Następnie zainstalowałem Quicken. Oryginalny i jedyny! Uwaga: aby wykonać to podejście, musisz mieć plik Windows IOS (tj. Instalacyjny dysk CD)


Dlaczego za każdym razem, gdy ktoś mówi coś, co można interpretować jako lekką preferencję dla funkcji systemu Windows w stosunku do funkcji komputera Mac, może on liczyć na to, że zostanie sprawdzony. :( Szukałem na rynku przez 4 lata, szukając czegoś, co może zastąpić Quicken na Macu. W końcu znalazłem Virtual Box, dzięki czemu mogę mieć mojego Maca i Quicken, i ogłaszam, że tutaj, tylko po to, by sprawdzić.
Victor Grazi
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.