OSX 10.8 - Jak zachować niestandardową stację dokującą dla wszystkich zalogowanych użytkowników


10

Mam komputer iMac z systemem OSX 10.8, dołączony do domeny roboczej. Chcę utworzyć niestandardową stację dokującą i zapisać ją, aby wszyscy użytkownicy zobaczyli moją niestandardową stację dokującą po zalogowaniu. Przeprowadziłem kilka wyszukiwań w Google i wszystko wskazuje na następujące kroki:

  1. Utwórz dok, jak chcesz
  2. Skopiuj ~ / biblioteka / preferencje / com.apple.dock.plist do / system / library / user \ template / english.lproj / library / preferences

Zrobiłem to, a następnie zalogowałem się jako nowy użytkownik, ale widzę inną stację dokującą niż utworzyłem. Próbowałem również skopiować plik com.apple.dock.db do preferencji English.lproj / library /, ale bezskutecznie.

Nowi użytkownicy, którzy będą się logować, to konta sieciowe.

Czy coś brakuje?


Wydaje się, że są to te same kroki, które podjąłem, dodając niestandardową stację dokującą (usuniętą iCal, książkę adresową itp. Ze stacji dokującej) do szablonu użytkownika na obrazie, którego używam dla nowych komputerów Mac w pracy. Gdy użytkownicy uwierzytelnieni przez użytkowników usługi Active Directory, zalogują się do niestandardowej stacji dokującej, podobnie jak użytkownicy-goście. Czy sprawdziłeś, czy uprawnienia są takie same jak początkowo dla folderu szablonów użytkownika? System powinien mieć dostęp do odczytu / zapisu, każdy nie powinien mieć dostępu.
Pan Królik,

Dałem dostęp do katalogu / system / library / user \ template rwxrw ----. Wcześniej był to rwx ------. Następnie skopiowałem przez com.apple.dock.plist, próbowałem zalogować się jako nowy użytkownik, a stacja dokująca wciąż różni się od niestandardowej, którą utworzyłem.
Joey Baud,

Właśnie dodałem swoje notatki z czasu, gdy robiłem to jakiś czas temu i sprawdziłem, że nadal działają na komputerze Mac 10.8.4. Mam nadzieję, że działają dla ciebie.
Pan Królik,

Odpowiedzi:


7

Wykopałem swoje notatki z pierwszego zmodyfikowania szablonu użytkownika w naszych podstawowych obrazach. Powróciłem do tego procesu, zmieniając domyślny Dock na około 15 elementów na świeżym komputerze Mac i te kroki zadziałały. Zrobiłem dużo tego z wiersza poleceń, aby nie zawracać sobie głowy zmienianiem / cofaniem uprawnień za pomocą Findera.

  1. Ułóż Docka tak, aby chciał, aby pojawiał się na nowych kontach użytkowników, zmieniając orientację i dodając / usuwając aplikacje.

  2. Przejdź do ~ / Library / Preferences i skopiuj plik com.apple.Dock.plist na pulpit.

  3. Otwórz terminal i rozpocznij sesję roota, wpisując: sudo -s

  4. Po wyświetleniu monitu wprowadź hasło do bieżącego konta

  5. Skopiuj kopię zmodyfikowanego pliku preferencji dokowania z pulpitu do szablonu użytkownika w folderze systemowym komputera Mac: cp ~/Desktop/com.apple.Dock.plist /System/Library/User\ Template/English.lproj/Preferences

To powinno wystarczyć. Przetestowałem to na świeżym komputerze Mac, logując się zarówno na konto gościa, jak i na nowe ( utworzone po powyższych krokach ) standardowe konto użytkownika, oba konta pokazały odpowiedni Dock z 15 ~ elementami.

Te kroki nie powinny być konieczne, ale jeśli napotkasz problemy, sprawdź, czy folder / System / Library / User Template ma uprawnienia ustawione na: System - Odczyt / Zapis i wszyscy - Brak dostępu .


Postępowałem zgodnie z Twoimi instrukcjami, a także skopiowałem plik .plist do ../English.lproj/Library/Preferences, ale problem nadal występuje.
Joey Baud

W rzeczywistości po prostu wypróbowałem te kroki na zupełnie nowym komputerze iMac, zaraz po wyjęciu z pudełka. Zrobiłem te kroki, zanim dodałem go do domeny, a teraz nowi użytkownicy sieci, którzy się logują, widzą niestandardowy dok, który utworzyłem. Wszelkie pomysły na to, dlaczego nie będzie działać z innymi komputerami iMac?
Joey Baud,

1
Dowiedziałem się, że ustawienia stacji dokującej były ustawiane przez OD. Skopiowanie plist powinno rozwiązać problem.
Joey Baud

1
Powyższe kroki działają z pewnymi zastrzeżeniami: 1. Rzeczywista ścieżka do wymaganego folderu Prefs w wersji 10.9 to / System / Library / User \ Template / English.lproj / Library / Preferences / 2. Mavericks dodaje ikonę dokowania dla iBooks i plików do pobrania folder jako część skryptu tworzenia użytkownika, więc są one dodawane, nawet jeśli zostały usunięte z niestandardowej stacji dokującej. Jeśli masz już ikonę Pobrane, doda ona drugą, więc usuń obie z niestandardowego projektu.

1
Mogę potwierdzić, że działa to 10.11, o ile używasz / System / Library / User \ Template / English.lproj / Library / Preferencje / Dziękujemy za przydatną wskazówkę!
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.