Duplikuj strony PDF bez powiększania rozmiaru pliku


10

Mam dokument PDF z jedną stroną, zawierający duży obraz i trochę tekstu. Muszę dodać kilka innych dokumentów PDF i zduplikować stronę z obrazem 60 razy, co daje końcowy 70-stronicowy dokument dla profesjonalnej drukarki. Użyłem do tego podglądu, ale spowodowało to ogromny rozmiar pliku, ponieważ obraz zawsze był kopiowany. Czy jest jakiś sposób (aplikacja, wiersz poleceń) pozbawiony Adobe Acrobat (zbyt kosztowny), aby zduplikować stronę pdf, jednocześnie odwołując się do obrazu?


Nie, jeśli obraz jest osadzony.

Zakładam, że te dwa rozwiązania ci nie pomogły? apple.stackexchange.com/questions/14925/… oraz: apple.stackexchange.com/questions/8563/...
Deesbek

1
Nie, oba rozwiązania wyjaśniają, jak obniżyć jakość obrazu, aby uzyskać mniejszy rozmiar pliku. To nie jest do zaakceptowania. Kiedy używam Scribusa do utworzenia pliku PDF zawierającego 100 stron z tym samym obrazem, plik jest dość mały (prawdopodobnie dlatego, że do img tylko się odwołuje). Kiedy korzystam z podglądu, rozmiar pliku jest ~ 100 razy większy niż rozmiar obrazu.
chiborg

Przepraszam, teraz jestem zdezorientowany, dlaczego nie używasz Scribusa do utworzenia pliku pdf? Czy też nie odnosi się to do obrazu poprawnie?
Deesbek

Scribus był tylko przykładem. W moim przypadku pliki zostały dostarczone jako kilka plików PDF i muszę je zduplikować i połączyć w jeden plik PDF.
chiborg

Odpowiedzi:


5

Możesz powielić strony w podglądzie, otwierając pasek boczny, aby wyświetlić miniatury ( View->Thumbnails), kliknij stronę, którą chcesz powielić, a następnie przytrzymaj klawisz Opcja i przeciągnij miniaturę w nowe miejsce. Spowoduje to utworzenie duplikatu strony i pozostawienie go w nowej lokalizacji. Gdy zrobisz to w ten sposób, NIE powielą wewnętrznych obrazów i zasobów, ale odniosą się do nich na nowej stronie. Właśnie potwierdziłem za pomocą jednostronicowego pliku PDF z zeskanowanym obrazem 400k: zamieniłem go w 6-stronicowy dokument, który wciąż miał około 400k.

Jeśli zamiast tego dodasz stronę, którą chcesz zduplikować, Edit->Insert->Page From File...ponownie ładuje wszystkie zasoby i nie odwołuje się do tych, które już załadowałeś, co powoduje powiększenie się pliku. Na pewno byłoby miło, gdyby mógł rozpoznać, że aktywa są takie same, ale niestety.


Nawiasem mówiąc, zgłosił to na Radar jako błąd 15222628
Alan Shutko

Zrobiłem kopię mojej strony dokładnie tak, jak opisałeś, a rozmiar pliku zwiększył się. Być może zależy to od sposobu utworzenia oryginalnej strony PDF?
chiborg

Zrobiłeś to z Option-Drag? Hmmm, zastanawiam się, czy to zależy od wersji ... Pozwól mi spróbować na pudełku Mountain Lion.
Alan Shutko

1
Wygląda na to, że nie działa to jeszcze w Mountain Lion. To może, ale nie musi być poprawione w wydaniu Mavericks wkrótce.
Alan Shutko

1

MS Word 2008 to zrobi, to samo będzie działać z Scribus 1.4.3.

W Scribusie wszystko, co musisz zrobić, to kliknąć ikonę „Zapisz jako PDF”, a następnie wybrać opcje, do grafiki użyłem pdf v 1.5 i 300dpi. Rozmiar 1-stronicowego pliku pdf był taki sam jak samej grafiki, a wersja 62-stronicowa była tego samego rozmiaru.

Oto jak przetestowałem, mam 2011 MacBook Pro z systemem OSX 10.8.5 z MS Word 2008.

Utworzyłem plik słowem z tekstem i obrazem, który pierwotnie miał 2,8 Mb.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Zapisałem to w formacie docx i doc oraz formacie pdf z zapisem jako polecenie z poziomu słowa. Następnie zrobiłem również wydruk pdf z menu drukowania.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Następnie skopiowałem stronę 62 razy i otrzymałem następujące wyniki:

Oryginalne zdjęcie 2.8 Mb

Dokument jednostronicowy

  • Plik docx zapisany w 2008 r. 2,9 Mb
  • Plik doc zapisany w 2008 r. 2,8 Mb
  • Plik pdf zapisany w 2008 roku 12,7 Mb
  • wydrukuj do pdf przez słowo 2.8 Mb

62-stronicowy dokument

  • Plik docx zapisany w 2008 r. 2,9 Mb
  • Plik doc zapisany w 2008 roku 169,5 Mb
  • Plik pdf zapisany w 2008 roku 774,9 Mb
  • wydrukuj do pdf przez słowo 2.8 Mb
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.