Dlaczego istnieje: nopm: w niektórych nazwach plików zdjęć?


10

Patrzyłem na niektóre zdjęcia zrobione moim aparatem ( Google Camera ) i niektóre mają :nopm:takie nazwy. Format nazw plików jest taki sam, tylko niektóre zawierają to po znaczniku czasu, przed rozszerzeniem.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Gdy używam MTP w systemie Windows do kopiowania ich na komputer, kopiują się dobrze, ponieważ usuwa to :z nazwy pliku.

Jakie jest znaczenie tego :nopm:?

Dodałem bardziej szczegółowe zdjęcie, które pokazuje, że programy :nopm:nie mają nic wspólnego, jeśli zostały zrobione rano. To i tak nie miałoby sensu, ponieważ znacznik czasu jest już w formacie 24-godzinnym. 231314 = 23:13, nie ma potrzeby stosowania wskaźnika AM / PM.


1
Z tego, co mogę powiedzieć, to Hangouty najczęściej dodają: nopm: do obrazów. Czy jest szansa, że ​​je wysłałeś / otrzymałeś w Hangouts? Mówiąc szczerze, wydaje się, że to problem z aparatem Google, ale widziałem, jak wiele osób wskazuje palcem na Hangouts.
RossC

Wygląda na to, że pochodzi z Hangouts. Ze zdjęć pamiętam robienie ich wszystkich podczas wysyłania ich do osób przez MMS przez Hangouts.
Ryan Conrad

@RossC, jeśli podasz to jako odpowiedź, zaakceptuję. Wygląda na to, że przyczyną jest Hangout. Nadal nie jestem pewien, co to znaczy, ale przynajmniej wiem, co to robi.
Ryan Conrad

1
Na komentarz pozostawiony jako odpowiedź przez innego użytkownika: Wygląda na to, że :nopm:uniemożliwia przesłanie obrazu przez nową aplikację Zdjęcia. Być może jest to jego cel, jak wspomniałeś poniżej @ Ryan.
Mateusz

Odpowiedzi:


7

To nie jest związane z AM / PM, jak pokazuje zrzut ekranu. Wydaje się, że ten problem występuje z powodu Google Hangouts. Słyszałem od kilku właścicieli Moto G, że zdarza się to często na tym urządzeniu i może powodować problemy z przenoszeniem się na kartę SD, jednak tak naprawdę wydaje się, że to wina Google Hangouts. Oto wzmianka o Reddicie i w niezwiązanym wątku pojawia się ten sam problem .

Po przeczytaniu tego numeru na Github:

Hangouty Google produkują [sic] obrazy w tej formie image_timestamp.:nopm:.png

Obecnie nie ma łatwej poprawki, ale zbadam to.


Tak naprawdę nie mówi nam, dlaczego to robi.
Ken Sharp

@KenSharp Nie zapomniałem tej odpowiedzi, w tej chwili nie mogę uzyskać odpowiedzi od nikogo. W kodzie nie ma nic, co by to wyjaśniało, i nie ma odpowiedzi od Google.
RossC,

2
Po zastanowieniu się przez jakiś czas, tak naprawdę myślę, że to :nopm:oznacza NO Photo Manager. Wygląda na to, że aplikacja Zdjęcia Google+ nie tworzy kopii zapasowych zdjęć, które zawierają :nopm:. To tylko teoria.
Ryan Conrad,

@RyanConrad to właściwie dobry. To ma sens! Z drugiej strony, niektóre z tych rzeczy wydają się nie mieć sensu w najlepszym momencie! :)
RossC
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.