Jak mogę wyeksportować listę aktualnie zainstalowanych aplikacji do pliku?


16

Podczas przełączania się między ROM-ami przydała mi się lista aplikacji, które zainstalowałem przed wyczyszczeniem i flashowaniem nowej ROM.

Czy istnieje sposób na wyeksportowanie takiej listy do pliku, więc nie muszę jej tworzyć ręcznie?

Odpowiedzi:


12

Za pomocą aplikacji Emulator terminala (lub powłoki adb ) możesz użyć następującego polecenia, aby uzyskać listę zainstalowanych aplikacji:

pm list packages

Istnieją pewne opcjonalne przełączniki dla tego polecenia, które dostarczą więcej informacji, takich jak lokalizacja i nazwa pliku APK. Pamiętaj, że to polecenie wyświetla zarówno aplikację innych firm, jak i systemowe, które zostały fabrycznie zainstalowane na Twoim urządzeniu.

Jeśli generujesz listę w celu ponownej instalacji aplikacji na nowej pamięci ROM, możesz zajrzeć do aplikacji AppBrain App Market . Po zalogowaniu się na konto Google i zsynchronizowaniu zapisane aplikacje zostaną zapisane jako lista, którą można przeglądać i zarządzać online . Po zainstalowaniu nowej pamięci ROM wystarczy pobrać najpierw aplikację AppBrain z usługi Market i użyć jej do ponownej instalacji innych aplikacji z zapisanej listy, wykonując następujące czynności:

  1. Uruchom aplikację AppBrain.
  2. Wybierz Manage And Syncopcję.
  3. Zaloguj się przy użyciu tego samego konta Google, co wcześniej.
  4. Naciśnij My lists...przycisk i wybierz utworzoną wcześniej listę.
  5. Naciśnij Add all appsprzycisk. Spowoduje to umieszczenie w kolejce wszystkich aplikacji zainstalowanych na poprzedniej pamięci ROM w celu instalacji.
  6. Wróć do poprzedniego ekranu i dotknij Execute changesprzycisku, który automatycznie przeniesie Cię na stronę Market w celu zainstalowania aplikacji.


3

Sugerowałbym, aby aplikacja typu open source „Lista moich aplikacji”. Ta aplikacja wyświetla listę zainstalowanych aplikacji i umożliwia:

  • różne formaty wyjściowe (txt, html, ...)
  • Udostępnij innym aplikacjom, takim jak edytor tekstu
  • Skopiuj tekst, aby gdzieś wkleić
  • Zdefiniuj format danych wyjściowych (wersja, katalog danych, ...)

https://f-droid.org/packages/de.onyxbits.listmyapps/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.