Gdzie funkcja offline YouTube przechowuje pliki wideo?


24

Korzystam z funkcji offline YouTube na urządzeniu z Androidem, dzięki czemu mogę odtwarzać filmy offline w aplikacji YouTube, nawet jeśli nie ma połączenia z Internetem. Kiedy szukałem dowolnego pliku wideo, nie mogę go znaleźć w pamięci urządzenia / karty SD. Czy szyfrują plik, aby można go było odtwarzać tylko w aplikacji YouTube? Czy ktoś zna konkretny folder dla danych wideo offline?

Odpowiedzi:


24

Lokalizacja tych filmów na moim Samsung Galaxy Tab 2jest następująca:

Pamięć wewnętrzna / Android / data / com.google.android.youtube / files / Offline / (nazwa folderu generowanego przez system) / strumienie

Może istnieć niewielka zmiana tej lokalizacji lub ścieżki na innych urządzeniach z Androidem, ale wszystkie te pobrane pliki są zapisywane jako pliki .exo w pamięci wewnętrznej urządzenia!

Ale prawdą jest również (zgodnie z moją najlepszą wiedzą), że te filmy „offline” można odtwarzać tylko przy użyciu oficjalnych YouTube aplikacji, a tych filmów nie można odtwarzać za pomocą żadnej innej aplikacji odtwarzacza wideo / multimediów.

YouTube (oznacza Google) kontroluje dostęp do pliku offline.

Zezwolenie jest kontrolowane na ich serwerze na podstawie konta, aby uzyskać dostęp do pobranych plików.

Są 2 inne dyskusje związane z funkcjonalnością offline, tutaj i tutaj , które powinny być pomocne, aby wzbogacić informacje o YouTubetrybie offline funkcji.


2
Filmy offline z YouTube'a nie znikają po 48 godzinach Czytaj więcej na: indiatoday.intoday.in/technology/story/…
Sanjeev

@Sanjeev OK, zredagował odpowiedź, aby usunąć linię 48 godzin i dziękuję za podpowiedź
AADAndroidEnthusiasts
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.