Otwórz zapisany film offline w YouTube (plik .exo)


11

Moje pytanie dotyczy nowej funkcji offline aplikacji YouTube.

Zapisałem trochę wideo z aplikacji YouTube na moim telefonie z Androidem. Przywróciłem system operacyjny telefonu z powodu jakiegoś problemu. Ale mam pliki pobrane przez aplikację YouTube zapisane na karcie SD. Teraz YouTube nie wyświetla tych filmów na liście offline.

Czy mogę otworzyć te pliki za pomocą aplikacji YouTube?

Dodać

Zastanawiam się tylko, czy YouTube używa plików konfiguracyjnych do przechowywania listy pobranych filmów. Jeśli tak, możemy zmodyfikować takie pliki konfiguracyjne i dodać te filmy do listy offline.


2
Nie wspominałeś o odstępie czasu między zapisaniem wideo a jego przywróceniem. Zgodnie z artykułem na temat Engadget : „ Wszystko, co zapiszesz, będzie dostępne przez 48 godzin w sekcji offline w przesuwanym menu po lewej stronie. Może być konieczne ponowne pobranie filmu.
Andrew T.

@AndrewT. W rzeczywistości było to zdecydowanie ponad 48 godzin. Ale Google offline pokazuje, że używana jest pamięć SDD o pojemności 1 GB, ale zawartość nie jest widoczna na liście offline YouTube.
KB5,

1
Mniej więcej tak mam na myśli: YouTube kontroluje dostęp do pliku offline. Nawet jeśli plik istnieje, YouTube nie wyświetli go, jeśli już wygasł. I zakładamy uprawnienie jest kontrolowana na swoim serwerze na podstawie rachunku, więc trzeba ręcznie usunąć plik i ponownie pobrać go z YouTube. Uważam, że tak jest z dobrego powodu.
Andrew T.

Odpowiedzi:


5

Nie, obecnie nie ma sposobu na odzyskanie wcześniej pobranych filmów.

Powód ?

Funkcja offline liczy się raczej jako pamięć podręczna, więc nie jest uważana za „twoje dane”.

A ponieważ przywróciłeś telefon (zakładając, że jest on „przywrócony do ustawień fabrycznych”), w zasadzie polega on na specjalnym wyczyszczeniu zawartości from the /cache (holding the application cache) and /data (user data and user-installed apps, dalvik cache) partitions.

Uwaga: stracisz wszystkie pobrane filmy z YouTube w trybie offline po „ odinstalowaniu aktualizacji ” aplikacji YouTube.

Podobne pytanie zadałem TUTAJ, kiedy również odkryłem, że moje filmy offline z YouTube'a zniknęły!


To pytanie wydaje się odpowiadać na inne pytanie (choć może to być zamierzone pytanie pytającego z uwagi na komentarze).
agweber

@agweber Tak, kiedy opublikowałem odpowiedź, OP dostarczył kilka komentarzy i mój post odpowiedzi jest na tej podstawie. Ale wydaje się, że te komentarze są teraz usunięte.
AADAndroidEnthusiasts

Nie zgadzam się. Nie sądzę, żeby to (YouTube) zapisywało wideo w pamięci podręcznej. Można też obejrzeć tygodniowe wideo.
Daksh Gargas

5

Nie, nie ma możliwości otwarcia pliku .exo, ponieważ jest on zaszyfrowany, a plik wideo jest podzielony na części plików .exo. Nawet jeśli w telefonie jest zapisane jedno wideo offline, w Internal Storage/Android/data/com.youtube.comkatalogu można znaleźć więcej niż jeden plik .exo . Są niczym innym jak zaszyfrowanymi plikami egzo, które można otworzyć tylko za pomocą aplikacji Youtube. Z postu na forum xda-developers ,

1- Google używa formatu pliku EXO do zapisywania filmów. Najwyraźniej jest to format pliku używany do plików systemowych i chociaż udało nam się skopiować te pliki EXO na komputer, można je odtworzyć tylko za pomocą aplikacji YouTube na Androida.

2- Gdy poprosisz o pobranie wideo offline w aplikacji YouTube, wideo jest pobierane w częściach. Na przykład pobrany 3-minutowy plik został zapisany w pięciu częściach. Możliwe, że tylko aplikacja YouTube na Androida może zrozumieć te fragmenty i połączyć je razem.

3- Uważamy również, że odbywa się tutaj szyfrowanie w czasie rzeczywistym. Po pobraniu wideo nie tylko jest dzielone na części, ale także konwertowane do formatu EXO, kompresowane i szyfrowane w czasie rzeczywistym. Ma to kilka zalet, jedną oczywistą korzyścią jest to, że ludzie nie mogą kopiować-wklejać filmu i udostępniać go w sposób niejawny. Tymczasem kompresja oszczędza miejsce na dysku. Na przykład 3-minutowy film, który pobraliśmy, zużył około 40 MB danych. Ale po zapisaniu w telefonie wideo zajmowało tylko około 25 MB miejsca.

4- Gdy użytkownik odtworzy wideo, jest ono odszyfrowywane w czasie rzeczywistym. Możliwe jest, że tylko aplikacja YouTube może wykonać to odszyfrowanie.

5- Jeśli udostępnisz wideo offline za pomocą Bluetooth, zamiast rzeczywistego pliku, adresat zostanie wysłany do odbiorcy.

Możesz jednak zajrzeć do tej biblioteki Exoplayer na Github i sprawdzić, czy to pomoże.

ExoPlayer to odtwarzacz multimedialny na poziomie aplikacji dla Androida. Stanowi alternatywę dla Android MediaPlayer API do odtwarzania audio i wideo zarówno lokalnie, jak i przez Internet.


Jeśli aplikacja YouTube robi to offline, z pewnością można ją poddać inżynierii wstecznej, aby wyodrębnić logikę do deszyfrowania i kluczy. Ale oczywiście nie jest to zbyt przydatne, ponieważ możesz łatwo pobierać niezaszyfrowane filmy z YouTube.
JonathanReez
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.