Czy istnieje sposób na buforowanie filmów z YouTube po ich odtworzeniu?


11

Mam HTC Desire, a domyślna aplikacja YouTube nie buforuje wideo po jego pierwszym uruchomieniu. Przy drugim odtwarzaniu pobiera ten sam film po raz drugi, ale chciałbym buforować wideo na karcie pamięci.

Czy można to zrobić za pomocą domyślnej aplikacji YouTube? Jeśli nie, czy istnieje aplikacja innej firmy, która może zrobić coś takiego?


Dla wszystkich głosujących w dół na to pytanie i dla wszystkich osób, które myślą tak, jak myśli @Chance: każdy komputer buforuje filmy z youtube i możesz je oglądać 1000000 razy, dopóki nie zamkniesz karty przeglądarki. Gdzie są problemy z pobieraniem?
Narek

Możliwe, że klient Androida różni się częściowo od zachowania na pulpicie, ponieważ cykl życia aktywności Androida oznacza, że ​​nie ma sensu „sesji” - jak / kiedy powinien wiedzieć, aby wyczyścić pliki pamięci podręcznej, co prawdopodobnie ma nadzieję, że przypadkowi użytkownicy nie będą odnaleźć? Ustaw czas, aby mógł uruchomić zadanie czyszczenia po 10 minutach od ostatniego oglądania?
Chris Stratton

Odpowiedzi:


2

Aplikacja Google na YouTube ma opcję wstępnego ładowania filmów, które są albo na subskrybowanym kanale, albo na liście „do obejrzenia później”. Nie przetestowałem tego, ale myślę, że po obejrzeniu go po raz pierwszy wideo będzie przechowywane w pamięci podręcznej przez pewien czas.


Usunęli tę opcję wkrótce po opublikowaniu odpowiedzi. To ma powrócić, ale wdrożenie może odbywać się w zależności od miejsca zamieszkania. Najprawdopodobniej Indie będą pierwsze , ponieważ przeciąganie wideo przez sieć komórkową nie jest dobrym rozwiązaniem.
James B

1

Myślę, że filmy nie są buforowane z powodu ograniczeń pamięci na urządzeniach mobilnych.

Twórcy oprogramowania muszą zaprojektować i wdrożyć oprogramowanie, które działa dla większości użytkowników. Być może dodanie inteligentnej (zależnej od urządzenia) funkcji pamięci podręcznej nie jest uzupełnieniem funkcjonalności, którą chcą teraz wdrożyć.


1
-1, jeśli telefon może buforować wideo podczas odtwarzania, może przechowywać go w pamięci podręcznej po zakończeniu, dopóki użytkownik nie zamknie aplikacji lub nie wyświetli innego wideo.
Mateusz

Nie znam żadnego urządzenia, które obecnie buforuje cały film, urządzeń, które znam, czytają z wyprzedzeniem. Kiedy przeskoczysz do przodu o więcej niż rozmiar bufora, będę musiał buforować ponownie. Kiedy przeskakujesz z powrotem, muszę ponownie buforować. Czy znasz jakieś urządzenie, które zachowuje się inaczej?
bjoernz

O ile mi wiadomo, aplikacja YouTube nie jest specyficzna dla urządzenia. Mogę uruchomić film, zatrzymać go podczas ładowania, a następnie przejść do dowolnej części filmu bez buforowania.
Mateusz

Na moim urządzeniu (Samsung Galaxy S z Froyo) aplikacja YouTube buforuje tylko około 20 sekund w przyszłość.
bjoernz

To ciekawe ... Mam Galaxy S Vibrant z Froyo. Czy masz najnowszą wersję aplikacji YouTube?
Matthew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.