Co to znaczy, że ikony łączności na pasku stanu stają się białe / szare?


68

Ikony łączności (Dane, Sygnał mobilny, Wi-Fi) na pasku stanu w moim Nexusie S są zwykle zielone, ale czasami stają się białe. Nie mogę zrozumieć, co to znaczy, ponieważ wciąż mam sygnał i mogę odbierać połączenia / SMS-y.

Zawsze są takie same, np. Wszystkie białe lub zielone. Jestem na Androidzie 2.3.4.


Hmm Zastanawiam się, czy to przełącza się między EDGE 3G i HSPA 3G?
Mateusz

Z mojego osobistego doświadczenia, wydają się one białe, gdy nie korzystasz z usług w tle? To z Droid1 na CM7, nie mam prawdziwego pomysłu i sam zastanawiałem się nad tym samym
Bryan Denny

@Matthew: Prawdopodobnie nie, ponieważ zdarza mi się to w Wielkiej Brytanii, gdzie tylko my (AFAIK) mamy 3G. Jeśli to pomoże, dzieje się to w strukturze plastra miodu podczas rejestracji w nowej sieci bezprzewodowej. Może po prostu rejestruje się w nowej wieży po zaniku sygnału? (Może to zbiegać się ze zmianą typu połączenia.)
syntheticbrain

2
Mam również Droida z systemem CM7 i pomyślałem, że to tylko usterka renderowania w motywach. Cieszę się, że tak naprawdę oznacza to coś przydatnego.
nowy użytkownik

1
Na droidie x z piernikiem zmieniają kolor z niebieskiego na biały (zamiast zielonego na biały). Myślałem również, że to problem z renderowaniem. Dobrze wiedzieć.
Alex B

Odpowiedzi:


59

Ma to związek z tym, czy obecnie masz dobre połączenie z serwerami Google w zakresie usług synchronizacji i tym podobnych. Na stronie 27 Przewodnika użytkownika Androida 2.3 :

Ikony stanu sieci zmieniają kolor na zielony, jeśli do telefonu dodano konto Google, a telefon jest podłączony do usług Google w celu synchronizacji Gmaila, wydarzeń w kalendarzu, kontaktów, w celu wykonania kopii zapasowej ustawień itp. Jeśli nie masz konta Google lub na przykład masz połączenie z siecią Wi-Fi, która nie jest połączona z Internetem, ikony sieci są białe.

Nie jestem do końca pewien, dlaczego czasami odbija się od zieleni do bieli. Zauważyłem to na moim telefonie, ale wszystko działa dobrze (uruchamiam CyanogenMod, więc być może ma to związek z tym). Może być również tak, że zielony oznacza, że ​​obecnie jest w trakcie synchronizacji, ale moim zdaniem sformułowania w dokumencie są nieco niejasne.

W przypadku plastra miodu lub kanapki z lodami kolory są niebieski / szary zamiast zielonego / białego, ale nadal mają to samo znaczenie .

Edycja: Dla zainteresowanych tutaj znajdują się linki do instrukcji obsługi w innych językach . Powyżej jest wersja angielska.


1
Myślę, że to jest tak dobre wyjaśnienie, jak to tylko możliwe. Normalnie dzieje się to, kiedy jestem poza domem, więc zakładam, że to wtedy, gdy mój sygnał nie jest zbyt dobry.
Dunhamzzz

Ach, więc miałem rację. Wyłączanie usług w tle == brak połączenia z Google == białe ikony
Bryan Denny

@Bryan: Tak, myślę, że masz rację.
eldarerathis

Wiem, że to stary post, ale chciałbym tu wtrącić moje doświadczenia. Mam Droid RAZR i zauważyłem, że kiedy jestem poza domową siecią WIFI, często tracę połączenie danych. Ikony (4G i sygnał nośny) zmieniają kolor na biały, i mimo że nadal mam paski, w ogóle nie mam połączenia danych, dopóki nie zmienią koloru na niebieski. Irytujące jest to, że czasami po prostu ciągle się porusza, nawet jeśli się nie ruszam. Chociaż odpowiedź tutaj wydaje się być dobrym wyjaśnieniem, tak naprawdę nie odpowiada, dlaczego w ogóle nie otrzymuję żadnego połączenia ... ani dlaczego tak się dzieje.
vertigoelectric

Co oznacza „telefon jest podłączony do usług Google” pod względem technicznym?
Ten Brazylijczyk

1

Właśnie miałem ten sam problem z 3G i paskami wyświetlanymi tylko w kolorze białym, a nie zielonym. Właśnie dostałem telefon tydzień temu i nie znam jeszcze zbytnio funkcji telefonu z Androidem. Jednak ostatnim problemem, jaki miałem, było to, że mój telefon mówił, że mam mało pamięci.

Badałem nowe karty SD, ale właśnie zdałem sobie sprawę, że mam około 4 GB wolnego miejsca na karcie SD i to był pełny telefon. Przeniosłem wszystkie aplikacje, które mogłem, na kartę SD, a teraz mam 100 MB wolnego miejsca na telefonie. Teraz 3G i paski są zielone. Myślę, że usługi Google Syncing zostały zamknięte (stąd białe logo), gdy w telefonie jest za mało pamięci, aby je uruchomić. Mój e-mail też się nie synchronizował.

Morał tej historii: jeśli nie masz zielonych pasków, sprawdź pamięć telefonu. Usuń aplikacje i / lub przenieś je na kartę SD. Teraz działa idealnie.


2
Prawdopodobne jest, że usługi synchronizacji zostaną zamknięte, gdy w urządzeniu zabraknie pamięci. Należy jednak pamiętać, że dotyczy to tylko pamięci RAM (pamięci roboczej) telefonu. Usunięcie aplikacji z pamięci stałej - karty SD lub wewnętrznej - w niczym nie pomogło.
Erik,

Niepoprawne w 100%. Pamiętaj, że pomoc Google pisze: Kalendarz Google (podobnie jak inne aplikacje) nie będzie automatycznie synchronizowany, gdy ilość miejsca w pamięci wewnętrznej będzie niska. (moje podkreślenie). Uwaga: „pamięć wewnętrzna”, a nie „RAM”.
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.