Jak mogę wyłączyć aplikację giełdową, która ma nieaktywny przycisk Wyłącz? [duplikować]


10

Na moim urządzeniu jest fabrycznie zainstalowana nieprzyjemna aplikacja typu bloatware (konkretnie VUDU wersja 1.0). Za każdym razem, gdy uruchamiam urządzenie, uruchamia się proces aplikacji, więc za każdym razem, gdy uruchamiam, muszę otworzyć App Switchera i przesunąć go.

Wszedłem do aplikacji Ustawienia i próbowałem wymusić zatrzymanie, a następnie wyłączyć aplikację, ale sam przycisk Wyłącz jest wyłączony („wyszarzony”). Niektóre inne aplikacje również nie pozwalają mi ich wyłączyć. Czy jest jakiś inny sposób, aby włączyć przycisk lub wyłączyć aplikację bez rootowania? Używam 4.4.2.

Odpowiedzi:


4

Przepraszamy, ale musisz to zrobić root. Nie ma innego wyjścia.

 1. Korzeń

 2. (opcjonalnie) Zainstaluj Titanium Backup i wykonaj kopię zapasową telefonu. Jeśli coś zepsujesz, możesz przywrócić swój telefon za pomocą tego

 3. Teraz użyj aplikacji o nazwie System App Remover, aby wybrać aplikację, którą chcesz usunąć. Będziesz musiał udzielić zgody administratorowi, aby działał


W porządku, dziękuję za odpowiedź. Nie sądzę, że będę rootować, ponieważ moje urządzenie jest nowe, ale doceniam te informacje.
Xyspade,

7

W niektórych wersjach Androida możesz używać adbdo wyłączania aplikacji, których inaczej nie można by dezaktywować za pomocą interfejsu użytkownika. Aplikacja Debloater związane z powyższymi automatów i ułatwia ten proces. Ta odpowiedź wyjaśni, jak ręcznie wykonać ten sam proces.

OSTRZEŻENIE: Wyłączenie niewłaściwej aplikacji lub użycie niewłaściwych poleceń może sprawić, że urządzenie będzie miękkie. Przed kontynuowaniem upewnij się, że wiesz, co robisz.

 1. Upewnij się, że masz poprawnie skonfigurowane debugowanie Androida, a następnie upuść się w powłoce adb:

  adb shell
  
 2. Uzyskaj listę wszystkich zainstalowanych pakietów za pomocą pm

  pm list packages -f
  
 3. Znajdź pakiety, które chcesz wyłączyć, i zanotuj je.

 4. Wyłącz każdy pakiet osobno, uruchamiając jedno z następujących poleceń:

  • jeśli korzystasz z Kitkat : pm block <package_name>nppm block com.motorola.motocare
  • jeśli korzystasz z Lollipop : pm hide <package_name>nppm hide com.motorola.motocare
 5. Aplikacja powinna teraz zostać wyłączona i zniknąć z programu uruchamiającego. W przypadku usługi w tle na stałe przestanie działać w tle.

Aby odwrócić tę procedurę, możesz użyć jednego z następujących poleceń:

 • jeśli korzystasz z Kitkat : pm unblock <package_name>nppm unblock com.motorola.motocare
 • jeśli korzystasz z Lollipop : pm unhide <package_name>nppm unhide com.motorola.motocare

1
Ze względu na ukończenie, od Androida M i nowszego nadal można wyłączyć oprogramowanie typu bloatware OEM , uruchamiając: pm uninstall -k --user 0 <name of package>bez dostępu do konta root. Ale uwaga, zmiany są trwałe, chyba że wykonasz przywrócenie ustawień fabrycznych, w takim przypadku nadęty program zostanie ponownie zainstalowany.
Prahlad Yeri

2

Tak, jest inny sposób :)

Masz szczęście, ponieważ masz wersję Androida Kitkat. Wystarczy użyć narzędzia Debloater firmy Gatesjunior z XDA: http://forum.xda-developers.com/android/software/debloater-remove-carrier-bloat-t2998294

Wymagania: Program wymaga zainstalowania sterowników USB producenta dla określonego urządzenia, a także: • System operacyjny Windows • Debugowanie USB włączone dla twojego urządzenia • Root lub KitKat działający na twoim urządzeniu


Próbowałem po swojemu i pobrałem program, ale nie rozpoznaje on mojego urządzenia. Przeszedłem wszystkie kroki i włączyłem debugowanie USB. Mój tablet to marka RCA, a po dalszych badaniach wydaje się, że RCA nie produkuje sterowników dla swoich urządzeń. Czy nadal mogę używać tego programu w inny sposób?
Xyspade,

Wymagane są obowiązkowe sterowniki producenta USB dla danego urządzenia. Spróbuj znaleźć pomoc dotyczącą XDA ze sterownikiem USB dla twojego urządzenia. Jakiego typu jest Twoje urządzenie? Tablet marki RCA nie jest tak bardzo pomocne informacje, jeśli potrzebujesz pomocy;)
jis

Jakie dokładne informacje byłyby dla Ciebie pomocne, na przykład numer modelu?
Xyspade

Opublikuj tutaj wszystko, co możesz na temat swojego urządzenia. Na przykład mam telefon Motorola Moto G LTE, ale dokładna informacja to numer modelu na papierowym pudełku: XT1039.
jis

0

Wypróbuj w ten sposób:

 1. Podłącz urządzenie przez ADB
 2. Idź do powłoki ADB

  adb shell
  
 3. Znajdź aplikację docelową, wymieniając wszystkie aplikacje

  pm list packages
  
 4. Usuń taką aplikację

  pm uninstall -k --user 0 com.android.inputdevices
  
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.