Karta Galaxy Tab nie jest ładowana przez kabel USB


20

Obecnie używam Samsung Galaxy Tab, model to GT-P1000, aby przetestować moją aplikację, więc zwykle podłączam ją do komputera za pomocą kabla USB i jest ona podłączana przez cały dzień, chociaż pod koniec dnia pokazuje niski poziom naładowania baterii. ale powinien ładować baterię tak samo jak drugi telefon, gdy podłączymy go za pomocą USB.

Czy ktoś wie, jaki może być problem, dlaczego moja karta Samsung Galaxy nie ładuje się kablem USB?


1
@ PM - Paresh Mayani: Czy jesteś podłączony bezpośrednio do komputera lub przez koncentrator USB?
Edelcom,

@Edelcom Thanx za odpowiedź. FYI, nie jestem podłączony, ale moja karta jest ... i karta jest podłączona bezpośrednio za pomocą kabla USB.
Paresh Mayani

1
@ PM - Paresh Mayani: Czy próbowałeś innego kabla? Miałem kiedyś podobny problem, który zniknął po prostu wybierając inny kabel. Odpowiedziałem na jedno z pozostałych pytań tutaj i ten facet również musiał zmienić kabel USB.
Edelcom,

@PareshMayani twarz mam ten sam problem ...
Parag

@PareshMayani Mam jeden problem związany tabletka stackoverflow.com/questions/10161232/...
Parag

Odpowiedzi:


18

Tablety mają większe baterie niż telefony i mogą nie być w stanie wystarczająco naładować z limitu połowy wzmacniacza portu USB, szczególnie gdy są w pełni włączone (ekran włączony i zegar procesora o pełnej prędkości).

Niektóre ledwo się ładują, jeśli ekran jest wyłączony, ale są wyposażone w wysokoprądowe 5-woltowe „podobne do USB” ładowarki ścienne, inne używają ładowarki o wyższym napięciu na niestandardowym złączu - zwykle coś okrągłego. Czasami „podobne do USB” to w rzeczywistości specjalne kable z dodatkowymi pinami, które informują tablet, że używana jest specjalna wysokoprądowa ładowarka.

Sprawdź instrukcję obsługi lub wypróbuj dołączoną ładowarkę.


8

Samsung Galaxy Tab ma prąd ładowania 2 A, ale specyfikacja USB pozwala tylko 500 mA dla całej magistrali.

Mając to na uwadze, powinno być wyraźnie widoczne, dlaczego SGT nie ładuje się przez USB.

Przynajmniej tak jest w przypadku oryginalnego oprogramowania Samsung.

Jeśli jesteś w stanie zainstalować niestandardowe ROMy, prawdopodobnie uzyskasz wsparcie szybkiego ładowania, po aktywacji karta będzie ładować się nawet przez USB, ale zajmie to znacznie więcej czasu niż w przypadku zasilacza sieciowego.


6

Najlepszym sposobem na naładowanie Galaxy Tab z połączenia USB do komputera jest jego wyłączenie. W ten sposób ładuje się i pokazuje ładowanie, zajmuje to tylko czas, ponieważ moc dostępna na USB jest ograniczona.


5

Karta galaktyki GT-P1000 może zużywać więcej energii podczas pracy niż może pobierać z portu USB. W takim przypadku bateria ostatecznie się wyczerpie. Jest to szczególnie prawdopodobne, jeśli Twój GT-P1000 wykonuje wiele czynności zużywających baterię, takich jak WiFi, GPS, duże obciążenie procesora lub cały czas włączony ekran. Twój przebieg również będzie się różnił w zależności od portu USB, ponieważ różne karty USB mogą dostarczać różne poziomy mocy (domyślna specyfikacja jest mniejsza niż zwykle pobierana przez GT-P1000; choć nie ma tutaj czego obwiniać).

Np. Dla mnie zazwyczaj korzystającego z Wi-Fi, bez GPS, ekranu zawsze włączonego, prawie żadnego obciążenia procesora i podłączonego do laptopa Dell Latitude, moja karta będzie się rozładowywać około 2% na godzinę. Jeśli wyłączę ekran, faktycznie się ładuje, choć wolniej niż przy wtyczce Samsung.


4

Czy po prostu wyświetla komunikat „ Nie ładuje się”, czy naprawdę?

Moja karta Galaxy Tab pokazuje również brak ładowania po podłączeniu do portu USB notebooka. Ale po kilku godzinach (znacznie dłużej niż w przypadku ładowarki) jest on w pełni naładowany.

W witrynie siostrzanej firmy Apple wyjaśniono, dlaczego iPad nie ładuje się ; Myślę, że dotyczy to również urządzeń z Androidem:

Jeśli widziałeś ekran, gdy iPad śpi, może nawet wyświetlać ikonę ładowania. To tajemnica współczesnego „Czy światło lodówki świeci się, kiedy zamykam drzwi?”.

Istnieje inna odpowiedź, która wyjaśnia, dlaczego ładowanie na porcie USB komputera jest wolniejsze niż po podłączeniu do samej ładowarki.


2

Nie sądzę, że to tylko z powodu maksymalnego problemu. Próbowałem całej gamy zasilaczy posiadających 2 ~ 3 wzmacniacze. Ale nie udało się naładować symbolu. Nie ma nikogo, kto zdołałby mieć symbol ładowania w domowej ładowarce, ale myślę, że oryginalna ładowarka miałaby specjalny sygnał przez piny danych USB, a nawet przez pin +. Jak wszystkie inne baterie do laptopów. Oznacza to, że Samsung nie chce, aby użytkownicy korzystali z tanich i obfitych zapasów w domu.1

To jest łatwe!

Problemem jest kabel. Powinien to być kabel AWG28 / 1P + AWG20 / 2C, jeśli będziesz ładować tablet za pomocą prądu 2A. Jeśli / 2C przekracza AWG20 itp. AWG28, rezystancja w kablu jest tak wysoka, że ​​napięcie spadnie poniżej 4 V na drugim końcu kabla. Powinieneś także kupić krótki kabel, aby rezystancja nie była tak wysoka. Wskaźnik AWGxx wskazuje średnicę drutu miedzianego.

Inną możliwością jest zakup ładowarki 2A o napięciu 6 V. W ten sposób możesz ładować swoją aplikację prądem 5 V i 2 A, nawet za pomocą taniego kabla USB.


0

Rozwiązałem problem używania innych ładowarek z GT. Podobnie jak Apple, Samsung zastosował małą sztuczkę ze swoimi ładowarkami. Aby naładować GT za pomocą dowolnej ładowarki USB, musisz zrobić mały adapter.

Pinout USB: gnd d- d + 5v

Aby pracować, musisz krótko d + i d-. Od 5V użyj rezystora 33k do d + / d-. Z gnd użyj rezystora 10k do d + / d-. Jeśli masz multimetr, powinieneś uzyskać ~ 4v pomiędzy 5v a d + / d-; i ~ 1v między gnd i d + / d-. Przetestowałem to i działa.


-2

Brother, Samsung zaprojektował swoje zakładki w taki sposób, aby nie mógł jednocześnie ładować i przesyłać danych do komputera / laptopa w celu ochrony baterii. Jeśli chcesz naładować swoje karty, po prostu wyłącz kartę i podłącz kabel danych. Twoja karta zacznie się ładować.


To nie jest projekt Samsunga, to ograniczenie USB 2.0. Urządzenia mogą żądać ponad 500 mA tylko wtedy, gdy ich piny danych są nieużywane i zwarte. Dlatego karta nie ładuje się szybko z USB.
onik

-4

LOL wystarczy podłączyć do komputera PC USB i wyłączyć TAB, a on zamknie transfer danych i rozpocznie ładowanie Aby sprawdzić, czy ładowanie wystarczy kliknąć przełącznik i wyświetli się ikona ładowania baterii na ekranie

PS Nie potrzebujesz żadnych adapterówLOL nie jest inaczej
RobW
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.