Dlaczego ładowanie z komputera przy użyciu USB jest wolniejsze niż przy użyciu gniazdka?


Odpowiedzi:


61

Port USB komputera jest ograniczony do 500 miliamperów (lub 900 mA dla portu USB 3.0). Z drugiej strony dedykowana ładowarka ścienna jest zwykle w stanie zapewnić 1000 mA lub więcej.

Weźmy przypadek, gdy podłączony telefon wykorzystuje prąd 200 mA. Następnie port USB miałby 300 mA do naładowania akumulatora, podczas gdy ścienna ładowarka USB miałaby 800 mA. Typowa bateria smartfona ma obecnie pojemność około 1500 mAh (miliamperów na godzinę). Oznacza to, że w doskonale wydajnym świecie prąd o wartości 1500 mA naładuje akumulator w ciągu 1 godziny. Tak więc ta sama bateria ładowałaby się następnie w ciągu 5 godzin przez port USB 2.0 i około 1h50 za pomocą ładowarki ściennej.

Oczywiście w rzeczywistości straty mocy miałyby również wpływ na czasy ładowania, ale te liczby są dość zbliżone do tego, co otrzymuję z mojego telefonu.


5
Na marginesie, jeśli jesteś podłączony do niezasilanego koncentratora USB, który współużytkują inne urządzenia, będziesz mieć jeszcze mniej możliwości ładowania telefonu.
BBlake 28.01.11

Pamiętaj, że urządzenie musi być zgodne ze specyfikacją BCS po 2007 r., Aby móc korzystać z dedykowanej ładowarki. Również na idealny czas ładowania nie wpływają „straty mocy”, ale nieliniowe ładowanie, gdy akumulator jest prawie pełny.
jiggunjer

Ta odpowiedź jest częściowo błędna. Port komputera NIE jest ograniczony do 500 mA. Specyfikacja USB 2.0 mówi, że URZĄDZENIE nie może zużywać więcej niż 500 mA. To ogromna różnica. Z tego powodu dozwolone jest, że PORT lub HUB dostarcza więcej, a większość komputerów (z wyjątkiem niektórych małych ultrabooków) dostarcza znacznie więcej. Problem polega na tym, że podłączony telefon decyduje się na „ładowanie komputera” i obniża tę wartość do 500 mA, co jest zgodne ze specyfikacją USB. Ale możesz z łatwością ładować znacznie większą moc. Wystarczy kupić adapter / kabel z zmostkowanymi pinami danych, a ładuje się maksymalnie.
mgutt

@mgutt: NIE! Przekroczenie prądu znamionowego źródła zasilania USB może spowodować uszkodzenie mienia i obrażenia ciała (pożar, uszkodzenie komputera i poparzenia). W jaki sposób możemy zagwarantować czytelnikowi, że jego źródło zasilania jest tak zaprojektowane, aby dostarczało znacznie więcej niż prąd znamionowy?
Mathieu K.,

Czy jest jakiś sposób, aby sprawdzić, ile mocy zasila dany port USB? Mój telefon rozładowuje się szybciej niż ładuje się po podłączeniu do komputera stacjonarnego USB zgodnie z Ampere. W porządku na ładowarce sieciowej, która ładuje przy> 1000 mA
Rob Nicholson

8

Ładowanie z portu USB komputera jest wolniejsze niż ładowanie za pomocą ładowarki, ponieważ napięcie i natężenie zapewniane przez komputer są znacznie niższe niż w przypadku zwykłej ładowarki, więc telefon komórkowy korzysta z „trybu wolnego ładowania”

Nie wiem, jaka jest szybkość ładowania między USB a zwykłą ładowarką w przypadku SGS, ale w moim przypadku (HTC Desire) ze zwykłą ładowarką potrzebuję około 2-3 godzin na pełne naładowanie, ale z Połączenie USB w tym czasie kosztuje tylko 15 do 35 procent.


14
Napięcie jest w rzeczywistości takie samo (5 V), a jego prąd (natężenie) jest niższy.
Chris Thompson

@ChrisThompson, choć na razie prawdziwa, organizacja USB postanowiła jeszcze bardziej zdezorientować ludzi i dodała wiele napięć zasilania do specyfikacji USB 3.1. Dopiero po wielu mylących negocjacjach, oczywiście ...
endolith

2

Urządzenie Android pobiera mniej energii z połączenia USB niż z adaptera ściennego ze względu na specyfikację USB. Można to zrobić krok po kroku przez zwarcie przewodów danych w kablu USB, który przełączy telefon lub tablet w tryb ścienny, w którym będzie mógł pobierać pełny dostępny prąd. Dostępna ilość prądu będzie się znacznie różnić w zależności od komputera.

Powodem, dla którego istnieje specyfikacja, jest to, że napięcie do portów USB komputera jest zwykle dostarczane przez płytę główną za pomocą pojedynczej pętli, która obsługuje wszystkie porty USB jednocześnie. Ze względu na grubość zaledwie kilku mikronów obwód ten nie jest w stanie dostarczyć takiego samego prądu, jak dedykowany przewód ładujący. Jest wysoce nieprawdopodobne , że „wypalisz płytę główną”, próbując pobierać cały dostępny prąd przez ten obwód (chociaż jest to teoretyczniemożliwe, jeśli komputer był na początku całkowitym POS). Bardziej prawdopodobne jest, że przekroczysz specyfikację projektową producenta, tym samym odmawiając wystarczającej mocy innym podłączonym urządzeniom USB i / lub innym wewnętrznym obwodom, które mogą spowodować awarię komputera. Jest to ten sam powód, dla którego zaleca się stosowanie zasilanych koncentratorów USB.


1

Słowo ostrzeżenia, podczas gdy wszyscy chcemy, aby nasze akumulatory ładowały się szybko, pamiętaj, że im szybciej ładujesz akumulator, tym cieplej robi się, a ciepło niszczy żywotność akumulatora. Całkowite naładowanie akumulatora za każdym razem przy 0,5 A trwa dłużej niż jedno pełne naładowanie za każdym razem przy 1,0 A. Nie wiem wystarczająco dużo, aby powiedzieć, że ta niewielka różnica wystarcza, aby martwić się baterią telefonu komórkowego, ale dowiedziałem się, że przy użyciu ładowarki iPada (5,2 V, 2,4 ampera) w porównaniu z zalecanym portem USB komputera (5 V, 0,5 amp) szybkość ładowania skróci żywotność baterii dousznej z redukcją szumów Bose. Szczęśliwego ładowania.


Słyszałem tę samą historię. Czy znalazłeś jakieś odniesienia do kopii zapasowej odpowiedzi?
RockPaperLizard

0

Weź pod uwagę, że komputery często mają w sobie inne rzeczy lub są z nimi połączone i wymagają takiej samej opłaty. Moc w samym komputerze jest zawsze niższa niż bezpośrednia moc z gniazdka ściennego. Gdy energia jest dystrybuowana przez komputer do telefonu, ta sama ilość energii jest również zużywana w całym komputerze, co spowalnia napięcie w telefonie i innych podłączonych urządzeniach. Zawsze pamiętaj, że jeśli chcesz mieć bezpośrednie zasilanie i szybsze ładowanie, zawsze dobrze jest użyć go do gniazdka ściennego zamiast komputera lub blatu.


1
Standard USB oficjalnie ogranicza przepływ prądu do 500 mA. Większość płyt głównych może dostarczyć więcej, ale dzisiejsze telefony pobierają tylko 500 mA, gdy wyczują port PC-USB.
ce4

0

USB z komputera dostarcza tylko 500mA. Tak więc bateria 2100 mA ładuje się z komputera za 5 godzin.

Gniazdko ładowarki dostarcza od 700 mA do 1 A. Tak więc bateria naładuje się w ciągu 3 do 3,5 godziny.


0

Samsung łączy styki 2 i 3 z telefonem. Jeśli styki 2 i 3 są otwarte, telefon ogranicza zdolność ładowania do około 350 mA lub mniej więcej. Sprawdź to: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1384253


Zwarcie styków 2 i 3 razem jest oficjalną specyfikacją ładowania USB, ale nie wszystkie telefony i ładowarki tego przestrzegają. Sony, HP i Apple mają własne zastrzeżone połączenia.
endolith

0

Większość odpowiedzi tutaj jest bardzo pouczających na temat problemu z baterią, nie chcę tego dotykać, chociaż powinienem poinformować cię, że jeśli musisz naładować swojego Androida za pomocą laptopa lub komputera stacjonarnego, upewnij się, że jest pełny odłącz go od zasilania, w przeciwnym razie będziesz powoli kończył długą żywotność baterii, odłączając wtyczkę za każdym razem, gdy musisz wyjść, ponieważ to trochę trwa dłużej. Zachowuję szczególną ostrożność, jeśli chodzi o ładowanie, ponieważ zmieniłem adapter ładowania telefonu ponad trzykrotnie z powodu ładowania za pomocą laptopa. W końcu mój technik doradził mi użycie określonej ładowarki i od tego czasu nie mam problemów z baterią. Tylko środek ostrożności.


0

Całkowicie zależy od twojej płyty głównej. Mam bestię zasilacza i płytę główną najwyższej klasy, która pozwala wyłączyć połączenie danych i naładować - ładuje telefon w czasie krótszym niż połowa czasu dedykowanej ładowarki. Jak już powiedziano, większość komputerów to ograniczy, więc spowoduje powolne ładowanie


0

Większość odpowiedzi jest niekompletna, więc też próbuję na nie odpowiedzieć.

Specyfikacja USB 2.0 określa minimum 500 mA dla koncentratora i maksimum 500 mA dla urządzenia, a specyfikacja USB 3.0 ma takie same ograniczenia dla 900 mA: http://www.maxrev.de/files/2014/08 /usb_3_0_english.pdf

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oznacza to, że urządzenie (telefon) nie może zużywać więcej niż 900 mA, jeśli jest podłączone do koncentratora (komputera), ale hub może zapewniać jak najwięcej!

Ponadto należy wiedzieć, że specyfikacja USB nie obejmuje zasilaczy USB. Jest to objęte specyfikacją dostarczania mocy . Oznacza to, że mogą dostarczać do 2 A przy 5 V, a wiele smartfonów korzysta z wyższych prądów.

Teraz wróć do komputera. Komputer z trzema portami USB jest zdefiniowany jako „hub” i aby spełnić specyfikację USB, zapewni> 500 mA na port. A ponieważ korzystanie z jednego zasilacza jest znacznie tańsze, wszystkie trzy porty są podłączone do tego samego. Z tego powodu urządzenie może z łatwością zużywać> 1500 mA, jeśli jest to jedyne podłączone urządzenie. Problem polega jednak na tym, że urządzenie „komunikuje się” z hubem (przy użyciu 100 mA), a następnie oba ustawiają wyższy prąd (500 lub 900 mA w zależności od wersji USB).

Aby odpowiedzieć na pytanie: ładowanie z komputera jest wolniejsze, ponieważ oba urządzenia są zgodne ze specyfikacją USB.

Ale jeśli oszukasz urządzenie, które myśli, że jest podłączone do źródła zasilania, może zużywać maksimum z koncentratora. Do tego potrzebny jest adapter o nazwie „adapter szybkiego ładowania”, który skraca linie danych ( przykład 1 , przykład 2 ).

Zatem port komputera nie jest ograniczony do 500 lub 900 mA, jak podano w innych odpowiedziach. Ograniczenie wynika ze specyfikacji.

Uwaga: Istnieją wyjątki. Na przykład urządzenia mobilne, takie jak ultrabooki, mogą korzystać z jednego portu minimum dla wszystkich portów. Miałem też monitor HP, który bardzo ściśle zinterpretował specyfikację USB i ograniczył prąd jednego z dwóch portów USB 3.0 do 910 mA (unikając użycia wielu napędów USB 3.0 USB, które zużywają nieco więcej).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.