Jak odtwarzać pliki MP3 z mojego Dropbox?


17

Mam aplikację Dropbox na moim Droidie i mogę „pobierać” pliki do lokalnej pamięci telefonu, ale z jakiegoś powodu aplikacja odtwarzacza muzyki nie widzi tych plików.

Jak sprawić, by aplikacja do odtwarzania muzyki widziała pliki MP3 w moim Dropbox? Czy istnieje alternatywny sposób, aby pomyśleć o problemie lub zsynchronizować pliki?

Odpowiedzi:


12

Pobierz z rynku aplikację Rescan Media , uruchom ją, a następnie wróć do odtwarzacza muzyki. Muzyka pobrana z Dropbox powinna się teraz pojawić. Istnieją inne sposoby wymuszenia synchronizacji multimediów (odmontowanie / ponowne zamontowanie karty SD powinno to zrobić), ale ta aplikacja umożliwia naciśnięcie jednego przycisku.


ciągle zawiesza się na moim urządzeniu: - / (Samsung
Galaxy

5

W Dropbox po prostu dodaj pliki MP3 do ulubionych, a będą one dostępne w standardowej aplikacji Muzyka Google Play (testowane w systemie Android ICS)

Ulubiony


1
To działało dla mnie, ale po pobraniu najnowszego Dropboksa już nie działa. Teraz, nawet jeśli lubię piosenkę mp3 na Dropbox i odtwarzam ją w aplikacji Dropbox, nie pojawia się ona w domyślnym odtwarzaczu muzyki mojego telefonu HTC ani w Google Play Music.
wisbucky

Widzę. W takim przypadku po dotknięciu utworu zostanie on pobrany. Po zapisaniu aplikacja Muzyka Play powinna ją zobaczyć.
ejboy

3

Jeśli wyeksportujesz melodie na kartę SD zamiast do aplikacji muzycznej, będą one wyświetlane bezpośrednio w odtwarzaczu muzyki. Tylko trochę denerwujące, że musisz je robić pojedynczo, a nie jako grupa.

Dropbox> Więcej> Eksportuj> Zapisz na karcie SD> wybierz folder Muzyka


2

PowerAmp wydaje się być w stanie automatycznie skanować system plików. Przynajmniej kiedy go otworzyłem, wszystkie moje dostępne pliki dźwiękowe offline (niezależnie od formatu, mam wiele plików WAV i M4A) były odtwarzalne, podczas gdy rozwiązanie z RescanMedia (między innymi) nie działało.

Wersja Androida to 5.0.1. Dropbox i PowerAmp pochodzą z 13.12.2015. Kosztuje 4 euro (15-dniowy okres próbny), ale dla mnie to jest tego warte.


pracował również dla mnie ...
Bamboomy

1

Niektóre z bardziej zaawansowanych odtwarzaczy muzycznych mają możliwość ponownego skanowania multimediów z telefonu.

W PlayerPro możesz zrobić Menu-> Ustawienia-> Biblioteka muzyczna-> Odśwież mediastore

Powinno to następnie pokazać dowolną muzykę dodaną od ostatniego skanowania.


Nienawidzę być krytykiem tutaj, ale PlayerPro zgłasza, że ​​nie będzie w stanie programowo odświeżyć mediastore od 4.4 i usunie wsparcie dla niego (zrobiłoby to, gdy media zostaną dodane do karty SD, ale ja nie mam (jeszcze ) w moim urządzeniu ...)
Bamboomy


1

Możesz użyć Dropsync na urządzeniu z Androidem, aby zsynchronizować urządzenie z folderem muzycznym w Dropbox.

W Dropsync sparujesz folder w urządzeniu z folderem w Dropbox. Następnie wybierasz spośród kilku opcji synchronizacji tych sparowanych folderów.

Sparowałem folder Music na Dropbox z domyślnym folderem Music na moim urządzeniu. W Dropsync używam ustawienia „Pobierz kopię lustrzaną”, aby wszelkie zmiany, które wprowadzam w Dropbox (dodawanie utworów, usuwanie utworów) synchronizowały się z moim urządzeniem, ale zmiany na moim urządzeniu nie wpłyną na folder Dropbox.

Podstawowy Google Music Player następnie ogląda folder Muzyka mojego urządzenia i automatycznie aktualizuje bibliotekę muzyczną.


1

W Dropbox po prostu kliknij strzałkę po prawej stronie wybranego pliku mp3 i użyj opcji „eksportuj”, a następnie zapisz go na urządzeniu. Gotowy.


W rzeczy samej. Dodałbym tylko, że długie naciśnięcie folderu przed eksportem pozwala na eksport wszystkich plików w tym folderze jednocześnie.
Merk

0

Czy istnieje alternatywny sposób, w jaki powinienem pomyśleć o problemie

Tak. Niedawno zacząłem używać aplikacji o nazwie Beat , która po autoryzacji w Dropbox ma możliwość „przesyłania strumieniowego” (być może nawet pobierania i odtwarzania) plików z folderów Dropbox.

Jak dotąd działa bardzo dobrze.

Najlepsze jest to, że nie muszę włączać komputera, jak wymagają inne aplikacje serwera multimediów.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.