Czy można wyświetlać pseudonimy na liście kontaktów?


14

Czy można używać pseudonimów zamiast imion i nazwisk jako wyświetlanej nazwy kontaktu na liście kontaktów i / lub widoku połączenia przychodzącego / wychodzącego?

Urządzenie to Samsung Galaxy S 2.

Edycja: dla jasności, nie miałbym nic przeciwko instalowaniu alternatywnej aplikacji do kontaktów, jeśli nie ma innego sposobu na zrobienie tego z domyślną.


Jakie masz urządzenie?
Mateusz

@Matthew Samsung Galaxy S 2. Nie sądziłem, że to ma znaczenie, ale jeśli tak, dodaj go jako tag (nie mogę, przedstawiciel jest zbyt niski).
Dąb

2
Ważniejsze jest to, że S2 ma TouchWiz, który ma zmodyfikowaną aplikację Kontakty.
Mateusz

Za pomocą mojego Samsunga Galaxy 5 mogę dodać alias do kontaktu i będzie on wyświetlany na liście pod tym pseudonimem, dopóki nie będzie miał imienia ani nazwiska ... Obawiam się, że nie jest to dobre rozwiązanie ...
Nicolás

Odpowiedzi:


1

Nie jest to możliwe w przypadku domyślnej aplikacji do kontaktów. Wypróbuj Go Contacts, która jest bogatą aplikacją do wyświetlania kontaktów.

Chociaż funkcja, której szukasz, jest dostępna na domyślnym ekranie kontaktów MIUI ROM . Jeśli zrootowałeś swój telefon, rozważ zainstalowanie MIUI.


Próbowałem Kontaktów Go, ale nie widziałem opcji wyświetlania pseudonimów ...
Oak

0

W moim przypadku postanowiłem dołączyć pseudonimy do pola FirstName, w formacie takim jak ten (bez nawiasów kwadratowych):

[Firstname] ([Nickname]) [Lastname]

Po zainstalowaniu Go Contacts (to nic nie kosztuje) możesz znaleźć kontakt według dowolnego imienia, nazwiska lub pseudonimu.


W rzeczywistości aplikacja TouchWiz do kontaktów pozwala mi znaleźć kontakty według pseudonimu, po prostu nie wyświetla ich, co jest problemem.
Oak

Wiem, ale ta rada dotyczy przede wszystkim nazywania kontaktów, a „Idź do kontaktów” - to tylko przykład użycia.
Geniusz

0

Użyj DW Kontakty i Dialer telefoniczny , pozwala wyświetlać według Pseudonimu, jednak aplikacja SMS nadal wyświetla pełną nazwę.


1
Czy mógłbyś wyjaśnić, w jaki sposób? Byłem w stanie posortować według pseudonimu, ale nie byłem w stanie zobaczyć go na liście ...
Oak

-3

Tak, możesz stworzyć do tego program. Jest to bardzo hackerskie podejście - użyj ContentProvider do zamiany pierwszego + nazwiska na pseudonim. W ten sposób nic nie stracisz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.