Czy można skonfigurować konto Google tylko dla Gmaila?


17

Jak mówi tytuł, czy możliwe jest skonfigurowanie konta Google na urządzeniu z Androidem w taki sposób, aby służyło ono wyłącznie do uzyskiwania dostępu do Gmaila?

Mam kilka aplikacji z dużego G zainstalowanych na moim telefonie (oczywiście, śmiem twierdzić), a mianowicie Gmail, Sklep Play, Mapy, Keep i tak dalej.

Mam również trzy różne konta Google, których głównym celem jest potrzeba posiadania odrębnych adresów e-mail. Nazwijmy „A” głównym kontem (tym, którego używam również w innych usługach Google, takich jak Sklep Play, Kontakty, Kalendarz itp.), A „B” i „C” pozostałe dwa, używane tylko w poczcie e-mail.

Chciałbym skonfigurować „B” i „C”, aby były używane tylko z aplikacją Gmail i nie pojawiały się w każdej innej aplikacji Google, w której nie są potrzebne ani potrzebne. Czy można to zrobić?

Już ustawiłem ich synchronizację z Gmailem, a nie innymi rzeczami, takimi jak kontakty i kalendarze, ale nie tego chciałbym osiągnąć. Chcę, aby były tak, aby nie były potrzebne.


1
Ale jeśli zrobisz to, co powiedziałeś (odznacz to, czego nie chcesz synchronizować), oznacza to, że są prawie na uboczu. nie dostaniesz powiadomień, nie zobaczysz dodatkowej zawartości. Nie zobaczysz nic więcej, dopóki nie poprosisz o to ręcznie. Domyślnie każda aplikacja będzie wtedy używać jednego konta, które zostało skonfigurowane jako konto główne. Używam dwóch kont w telefonie z wybranymi elementami do synchronizacji, a inne nie - nigdy nie miałem problemu z przeszkadzaniem drugiemu.
Novocaine,

Odpowiedzi:


12

Znalazłem obejście mojego problemu, które działa doskonale.

Po zainstalowaniu najnowszej wersji aplikacji Gmail odkryłem, że kiedy do niej przejdę Settings > Account > Add account, mogę skonfigurować ogólny adres e-mail (tzn. Niekoniecznie adres Gmaila), który będzie używany z tą aplikacją. Obsługuje zarówno protokoły IMAP, jak i POP3.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

(przepraszam za Włochów, ale i tak powinno to być zrozumiałe).

Przypuszczam, że ta funkcja miała używać adresów e-mail od innych dostawców w aplikacji Gmail, ale akceptuje dowolną konfigurację poczty e-mail, nawet Gmail.

Wybrałem więc IMAP dla mojego drugiego i trzeciego adresu e-mail, a teraz mogę uzyskać dostęp do tych kont tylko dla Gmaila; w ten sposób nie będą mogli dostać się do innych aplikacji.

W Centrum pomocy Google znalazłem ustawienia wymagane do skonfigurowania konta IMAP na kliencie zewnętrznym, którego użyłem. Zgłaszam je tutaj dla kompletności.

Aby skonfigurować aplikację „E-mail” na urządzeniu z Androidem w celu uzyskania dostępu do Gmaila, wykonaj następujące czynności:

1. Enable IMAP in your Gmail settings.
2. Open the Email application.
3. Tap Menu and the Settings
4. In the top corner, tap  select Next to get started with setup.
5. Enter your full Gmail address and password, then select Next.
6. On the next screen, you can give the account a nickname and choose the name to display on your outgoing messages. Tap Done.

I jesteś skończony. Możesz zweryfikować swoje ustawienia w widoku skrzynki odbiorczej, dotykając Menu, wybierz Konto, a następnie przewiń do Ustawienia serwera.

Incoming settings
IMAP server: imap.gmail.com
Port: 993
Security type: SSL (always)

Outgoing settings
SMTP server: smtp.gmail.com
Port: 465
Security type: SSL (always)

Po skonfigurowaniu konta dowiedz się, jak działania w kliencie są synchronizowane z Gmailem.


Niesamowity. Nie miałem pojęcia, że ​​było to możliwe w aplikacji GMail. To powinna być pierwsza odpowiedź! :)
Munim

6

Podczas dodawania konta Google lub nawet później (z ustawień konta) możesz wybrać zawartość i usługi do synchronizacji. Możesz wybrać tylko Gmaila, pozostawiając w spokoju wszystkie inne usługi, których nie chcesz, takie jak Google+, dysk, arkusze, dokumenty itp.

Nie ma potrzeby konfigurowania zewnętrznego klienta poczty e-mail. Wszystkie (większość) aplikacji Google są świadome tej funkcji i będą działać poprawnie.


1
Dzięki, tak już zrobiłem, ale chciałem, aby te konta miały dostęp tylko do Gmaila, a nie innych aplikacji, nie tylko po to, aby nie były zsynchronizowane. To nie jest prawdziwe rozwiązanie, ale i tak działa jako obejście :)
Sekhemty

1

Po prostu użyj AOSP / alternatywnego klienta e-mail dla drugiego konta zamiast dodawać kolejne konto do telefonu, aby użyć go do obsługi poczty. Możesz również automatycznie przekazywać wiadomości e-mail na konto główne i oznaczać je według własnego uznania.


1

Nie jest to konieczne związane z Androidem, ale wspomniałeś, że używasz tych kont tylko do wysyłania e-maili. Zobacz to i ten link .

Możliwe jest wysyłanie i odbieranie wiadomości e-mail z różnych adresów przy użyciu tylko konta głównego, dlatego nie trzeba dodawać osobnych kont do urządzenia z systemem Android.


1

Korzystanie z „konta e-mail IMAP” zamiast „konta Google” działa świetnie, jeśli potrzebujesz tylko adresu e-mail.


0

Użyj repozytorium F-Droid, aby zainstalować K-9 Mail. ( https://f-droid.org/repository/browse/?fdid=com.fsck.k9 ). W ten sposób nie musisz używać konta Google do instalowania aplikacji pocztowej, a podczas uzyskiwania dostępu do Gmaila za pośrednictwem aplikacji innej niż Google, możesz również skorzystać z dodatkowych funkcji K-9, takich jak obsługa OpenPGP ( https: // f-droid.org/repository/browse/?fdid=org.thialfihar.android.apg ).


1
@samsung Twój komentarz jest niedokładny. Po pierwsze, konto Google jest takie samo jak konto Gmail. Po drugie i najważniejsze, PO chce używać dodatkowych kont Google TYLKO dla Gmaila, a nie na odwrót, jak już powiedziałeś.
Novocaine,

0

Jak już wspomniałeś, korzystasz z Kit-Kat, po prostu otwórz alternatywnego klienta poczty e-mail, jak powiedział użytkownik 87790. Jest to osobna aplikacja o nazwie Email. Otwórz aplikację. Wybierz dodaj nowy w lewym dolnym rogu z dodaniem nowego znaku (znak plus ołówkiem). Dodaj nowe konto wprowadź dane swojego konta. Dodaj oba konta b i c w ten sam sposób, w jaki wpisujesz hasło za pomocą e-maila w aplikacji Gmail. Jeśli chcesz zobaczyć e-maile od B i C osobno, po prostu wybierz konto z menu rozwijanego. Lub jeśli chcesz zobaczyć wszystko z obu kont, wybierz Widok łączony z menu rozwijanego.


-1

Jest to bardzo możliwe. Zaloguj się przy użyciu tego konkretnego konta tylko z aplikacji Gmail, a nie będzie synchronizowane z niczym innym.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.