Program Linux do przesyłania plików z / na urządzenie z Androidem?


12

Czy wiesz, czy istnieje program linux (prawdopodobnie wtyczka nautilus) do przesyłania plików z / na urządzenie z Androidem? Moim zdaniem jest to program, który w tle ma „adb push”, „adb pull” i „adb shell ls” i ma GUI.

Dzięki,

Odpowiedzi:


6

Jest QtADB, który używa adb.

Możesz także zainstalować w telefonie serwer SSH lub ftp, a następnie używać Nautilus z ssh: // ip-or-name-of-your-phone / lub ftp: // ip-or-name-of-your-phone / Adresy URL (możesz tworzyć zakładki w Nautilus). Fajną rzeczą w standardowym serwerze SSH lub ftp w telefonie jest to, że nie musisz instalować niczego specjalnego na komputerze.

Używam QuickSSHd na telefonie, ale są też dostępne inne serwery SSH (przeszukaj rynek, proszę).

Serwery FTP, które znam to SwiFTP i FTPServer . Nie testowałem ich jeszcze na Nautilusie, ale powinny działać.


A ++ do QtADB. To bardzo miłe.
Mohammad Moghimi

4

Jeśli zainstalujesz Eclipse z zestawem Android SDK, istnieje perspektywa o nazwie DDMS, która zawiera eksplorator plików. Możesz łatwo kopiować pliki z / na urządzenie za pomocą tego narzędzia, które korzysta z adb push / pull w tle.

Innym sposobem jest po prostu odmontowanie karty SD z telefonu i użycie jej jako pamięci masowej. Ale w tym trybie możesz uzyskać dostęp tylko do karty SD, a tryb debugowania musi być wyłączony, co może być denerwujące, jeśli chcesz, aby urządzenie pozostało w trybie debugowania w celu programowania.


2
Wyłączenie trybu debugowania nie jest konieczne na niektórych (większości?) Telefonach.
Mateusz

Ok, myślałem, że tylko jedna z tych dwóch opcji może być używana jednocześnie, ale masz rację, pamięć masowa SD i tryb debugowania mogą być używane jednocześnie
jmbouffard

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.