Ustaw inną głośność dla wielu aplikacji działających jednocześnie


16

Chcę jednocześnie używać Spotify i aplikacji do śledzenia prędkości biegu, ale Spotify jest znacznie głośniejsza niż inna aplikacja, więc nie słyszę jej, gdy oba działają jednocześnie. Czy istnieje sposób, aby zmniejszyć głośność w jednej aplikacji, ale nie w drugiej, podobnie jak w mikserze głośności w systemie Windows?

mikser głośności


Za to pytanie naliczyłem nagrodę. Z zadowoleniem przyjmuję rozwiązania wymagające rootowania i / lub Xposed Framework.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

@Fiksdal Co jest nie tak z odpowiedziami na bardzo podobne pytanie tutaj ? Szukasz czegoś innego?
owlswipe

1
@JohnRamos Różnica polega na tym, że to pytanie wymaga jednoczesnego ustawienia różnych głośności . Na przykład słuchasz wiadomości w aplikacji radiowej, a Beethovens 5. w aplikacji muzycznej w tym samym czasie. Chcesz zmniejszyć głośność Beethovena, ale nie przerywaj wiadomości.
Revetahw mówi Przywróć Monikę

@Fiksdal Co powiesz na tę aplikację: play.google.com/store/apps/…
owlswipe 23.07.16

2
@JohnRamos Zazwyczaj nie są to indywidualne regulacje głośności. Przeważnie po prostu ustawiają główny poziom głośności Androida, wpływając w ten sposób na wszystkie aplikacje.
Revetahw mówi Przywróć Monikę

Odpowiedzi:


8

Tego rodzaju „mikser” nie wydaje się możliwy. Cytując z opisu objętości aplikacji (podziękowania dla Fiksdal za wskazanie tego komentarza):

Android zarządza jednym strumieniem dla wszystkich aplikacji, więc nie możemy ustawić różnych poziomów głośności jednocześnie dla dwóch różnych aplikacji.

W najlepszym razie można ustawić różne poziomy głośności dla różnych aplikacji. Ponownie, w Androidzie nie ma nic wbudowanego, aby to zautomatyzować, więc wszystkie rozwiązania są oparte na aplikacjach:

  • Głośność aplikacji : twierdzi, że obejmuje dokładnie Twój przypadek użycia - ale została ostatnio zaktualizowana 11/2013, więc nie jest jasne, czy będzie obsługiwał najnowsze wersje Androida.
  • AppConfig : może to zrobić przynajmniej dla głośności multimediów (i niektórych innych ustawień). Ponownie nie aktualizowany przez jakiś czas (od 6/2014).
  • App Volume Manager : ponownie aplikacja ostatnio zaktualizowana 10/2014, która nie ma najlepszej oceny - ale zgodnie z tym wątkiem XDA powinna działać.

Mikser może być możliwy w ograniczonym zakresie, jeśli możesz powiedzieć zaangażowanym aplikacjom, aby używały różnych „kanałów” (np. Jeden z dzwonkiem, jeden multimedia, jedno powiadomienie, jeden alarm) - co może być możliwe w przypadku aplikacji root (z niektórymi Moduł XPosed jest najbardziej prawdopodobnym kandydatem). Ale jak dotąd wydaje się, że nikt tego nie wymyślił.

Nie znam żadnego bardziej aktualnego kandydata ani innej alternatywy, chociaż niektórzy mogli się przedostać przez moje sieci. Zapoznaj się z moją listą aplikacji pod kątem ustawień systemu : jeśli ją znajdę, na pewno zostanie tam dodana.


Wygląda na to, że te aplikacje po prostu ustawiają ogólną głośność systemu podczas otwierania różnych aplikacji. OP prosi o sposób miksowania dźwięku z różnych aplikacji jednocześnie z konfigurowalnym poziomem głośności dla każdej aplikacji jednocześnie.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

Nie mam pojęcia, @Fiksdal - nigdy nie korzystałem z żadnej z tych aplikacji, więc nie wiem, jak działają. Prawdopodobnie taka aplikacja wymagałaby wtedy rootowania; ale sprawdzając repozytorium XPosed (który byłby najbardziej prawdopodobnym kandydatem tutaj), nie mogłem znaleźć pasującego modułu. Mimo to, zgodnie z tym wątkiem XDA , App Volume powinien być w stanie to zrobić. Wątek wymienia także App Volume Managera jako kandydata, który wygląda na zdolny (dodam to teraz do mojej odpowiedzi)
Izzy

Ze strony „Play Volume” w Google Play: „Android zarządza jednym strumieniem dla wszystkich aplikacji, więc nie możemy ustawić różnych poziomów głośności jednocześnie dla dwóch różnych aplikacji”. Wygląda na to, że będziemy potrzebować dostępu do roota i może modułu Xposed, aby to osiągnąć (co byłoby dla mnie w porządku.) Przejrzałem dwie pozostałe aplikacje w twojej odpowiedzi, i są one również takie same. Dzięki za sugestie, ale okazuje się, że różnią się one od tego, o co prosi OP.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

Obawiam się też - ale obawiam się, że to tak blisko, jak to tylko możliwe. Nie znalazłem nawet pasującego modułu XPosed. Przepraszam za to.
Izzy

Tak, to trudne pytanie. Właśnie dlatego wysłałem nagrodę :) Dzięki za próbę.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

5

Prawdopodobnie szukałeś czegoś w rodzaju wersji Sound Assistant, na ogólne urządzenia z Androidem, ale w obecnej postaci ta pierwsza jest dostępna i działa tylko na urządzeniach Samsung (wersje Galaxy z najnowszymi wersjami Androida)

Z opisu:

SoundAssistant

Narzędzie dźwiękowe dostępne w serii galaxy Zapewnia różne funkcje wygody związane z dźwiękiem - Pozwala kontrolować głośność multimediów zamiast dzwonka podczas naciskania klawiszy głośności - Obsługuje głośność poszczególnych aplikacji (Możesz inaczej kontrolować głośność muzyki i gier)

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Niestety na obecnym etapie nie jest to możliwe, a przynajmniej wykonalne dla innych urządzeń z Androidem, być może ta funkcja będzie wymagać aktualizacji sprzętu na urządzeniach docelowych, aby przesyłać strumieniowo dźwięk na więcej niż 1 kanale, tak jak skomentował Izzy w swojej odpowiedzi.

Być może będziesz musiał chwilę poczekać, aż taką funkcję można ulepszyć na innych urządzeniach z Androidem , tymczasem możesz uzyskać obsługiwane urządzenie Samsung, aby korzystać z tej funkcji lub być może pomocą Tasker lub Macrodroid.


1
Mam wokół siebie Galaxy S5 z systemem Marshmallow. To nie jest mój codzienny kierowca, ale i tak to przetestuję.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

@Revetahw Czy próbowałeś tego na swoim urządzeniu Samsung Galaxy?
xavier_fakerat

zrobię to, jak tylko znajdę urządzenie. Gdzieś tu powinno być.
Revetahw mówi: Przywróć Monikę

1
Właśnie zainstalowałem aplikację SoundAssistant z Google Play na Samsung Galaxy S7 z systemem Marshmallow i działa idealnie; teraz słyszę statystyki czasu i odległości MapMyRun przez TuneIn Radio i Spotify, właśnie tego szukałem.
Mike Dailor,

@Revetahw wygląda jak asystent dźwięku pozwala na pracę dobrze, patrz wyżej komentarz
xavier_fakerat
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.