W jaki sposób Amazon Appstore weryfikuje swoje aplikacje?


9

Kilka razy po pobraniu aplikacji z Amazon Appstore podczas otwierania aplikacji pojawia się komunikat o błędzie podobny do następującego:

Amazon Appstore

Podczas weryfikacji tej aplikacji wystąpił problem. Pobierz go ponownie.

Nie zdarzyło się to przy pierwszym uruchomieniu aplikacji, a raczej przy drugim (lub być może później). Odinstalowanie go, a następnie ponowne pobranie zawsze rozwiązuje problem; nigdy nie pojawia się ponownie dla tej samej aplikacji (z wyjątkiem delikatnego alarmu. Nie mogłem go wyłączyć, ponieważ Amazon nie pozwolił na uruchomienie aplikacji, tylko usługa. Gah).

Moje pytanie brzmi: dlaczego tak się dzieje? Jeśli aplikacja działa poprawnie, nie powinna być zepsuta, więc nie rozumiem, dlaczego nie można jej zweryfikować (zwłaszcza, że ​​została zweryfikowana poprawnie przy pierwszym uruchomieniu). Czy pobrano jakieś dodatkowe dane? Czy zarządza nią aplikacja lub sklep z aplikacjami? (Tj. Czy wyczyszczenie danych jednego lub drugiego rozwiązałoby problem bez konieczności ponownego pobierania?)

Odpowiedzi:


11

Według ich blogu deweloperów, aplikacja pobiera mały token dla aplikacji DRM, których używa do sprawdzania ich podczas uruchamiania:

Jak możesz sprawdzić, czy użytkownik ma prawo do aplikacji bez dostępu do Internetu?

Podczas procesu instalacji aplikacji klient Amazon Appstore pobiera mały token, który daje użytkownikowi prawo dostępu do aplikacji. Prawidłowy token pozwala użytkownikowi, który kupił aplikację, na dostęp do jej aplikacji offline. Klient Amazon Appstore okresowo komunikuje się z serwerami Amazon w celu odświeżenia tokena.

Domyślam się, dlaczego widzisz błąd, ponieważ token jest nieaktualny lub po prostu został w jakiś sposób uszkodzony (być może błąd w sklepie z aplikacjami). Ponowne pobranie prawdopodobnie odświeża token, ponieważ został on pierwotnie pobrany w czasie instalacji, ale wygląda na to, że możesz również wyczyścić dane w sklepie z aplikacjami i zalogować się, aby uzyskać prawidłowy token, lub po prostu uruchom aplikację i pozwól jej się połączyć / odświeżyć sam (nie próbowałem ich sam, ponieważ nie miałem jeszcze tego błędu).


5

Właśnie nauczyłem się tej lekcji na własnej skórze. Amazon wymaga przynajmniej raz dziennie połączenia z Internetem, w przeciwnym razie nie będziesz mieć dostępu do aplikacji zakupionych od nich. Byłem za granicą z nieregularnym serwisem internetowym i po jednym dniu wszystkie aplikacje dały mi ten sam komunikat o błędzie. Amazon nie przeprosił, gdy złożyłem skargę, ale zwrócili mi pieniądze za zakupy, dzięki czemu mogłem je ponownie kupić za pośrednictwem Android Market, który nie ma tak idiotycznych wymagań.


2
Hmm, to chyba problem, który miałem. Próbowałem użyć delikatnego alarmu i nie mogłem go wyłączyć, ponieważ Amazon nie pozwolił na uruchomienie aplikacji! Musiałem wyciągnąć baterię i odinstalować aplikację później.
Matthew
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.