Jak zmienić strefę czasową (która jest wyłączona) w Honeycomb na Samsung Galaxy Tab 10.1?


17

Kiedy po raz pierwszy włączyłem Galaxy Tab 10.1, powiedziałem mu, aby automatycznie ustawiał czas. Niestety teraz strefa czasowa jest ustawiona na GMT + 00: 00 w ustawieniach Data i czas i jest wyłączona (więc nie mogę jej zmienić). Jak włączyć ustawienie strefy czasowej, aby ją zmienić?


Mam też ten sam problem. Ustawienia ręczne są wyłączone!

Odpowiedzi:


13

Pobrałem bezpłatną aplikację o nazwie TimeZone Changer, aby rozwiązać ten problem. Nadal nie rozumiem, dlaczego Samsung wyłącza to.


Samsung celowo tego nie wyłączył. Powiedziano mi, że te tablety mają oprogramowanie przedpremierowe (które zostanie zaktualizowane) i to jest błąd.
Daryl Spitzer

Pracował również dla mnie. Znacznie lepiej niż zresetować urządzenie do ustawień fabrycznych.
Matt Guest

1
@Daryl Dodałem link.
Mateusz

Wysłałem e-mail do obsługi klienta, a oni powiedzieli mi, żebym przywrócił ustawienia fabryczne urządzenia. Cieszę się, że to widziałem!
Nathan Schwermann

5

Nie mogłem też zmusić go do zmiany strefy czasowej ani czasu. Nie można też zatrzymać czasu sieciowego. przywróciłem ustawienia fabryczne (z ustawień | prywatność), tym razem poprawnie ustawiłem strefę czasową PRZED mówiąc, że używam czasu sieciowego, i działało dobrze.


Facet z działu obsługi klienta Samsung w Google I / O powiedział to samo.
Daryl Spitzer

5

Problem polega na tym, że ustawienie „Automatyczna strefa czasowa” w Samsung Galaxy Tab domyślnie jest włączone, a preferencji dotyczącej jej wyłączania brakuje w aplikacji ustawień wbudowanych.

Na rynku Android dostępna jest aplikacja zaprojektowana specjalnie do rozwiązania tego problemu o nazwie Galaxy Time Zone Fix . Naśladuje sekcję „Data i czas” wbudowanej aplikacji ustawień, ale dodaje brakujące preferencje.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


1

Odznacz „Automatycznie - Użyj wartości dostarczonych przez sieć”. Powinien to być pierwszy wpis w Settings -> Date and time.


1
Tego wpisu nie ma (w ustawieniach Data i czas). Być może jest to błąd w porcie Samsunga o strukturze plastra miodu.
Daryl Spitzer

1
@Daryl To niefortunne. Pozostawię tę odpowiedź na wypadek, gdyby została naprawiona lub wpadną ludzie z innymi urządzeniami.
Mateusz

0

Miałem ten sam problem, a wartości podane w sieci są zablokowane / wyłączone i nie mogę ich zmienić.

Jednak korzystanie z ClockSync działa dla mnie.


0

zmagaliśmy się z tym, rozwiązaliśmy to, a potem kilka miesięcy później mieliśmy to znowu i zmagaliśmy się ponownie - zrobiliśmy wszystko, ale zawsze po chwili lub dwóch lub trzech wracało do domyślnej strefy czasowej:

power off ... power on, jak najszybciej mogliśmy przejść do Ustawień, zaznaczono Auto Time, nie zaznaczono Auto Time Zone, wybraliśmy naszą strefę czasową z listy, stuknąłem Home i wróciliśmy do naszej ulubionej aplikacji - i została w porządku, ponieważ bez cofania ...


-1

Możesz przejść do aplikacji kalendarza i w ustawieniach znajduje się pole wyboru zatytułowane „Użyj domowej strefy czasowej”. Zaznacz to pole, a wtedy będziesz mógł dostosować strefę czasową.


Pozwala to tylko na zmianę strefy czasowej kalendarza; systemowa strefa czasowa jest nadal ustawiona na stare ustawienie.
Shawn Lauzon
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.