Jak zatrzymać Lollipop ignorujący moją sieć Wi-Fi?


22

Android 5.0 ma nową „funkcję”: jeśli sieć Wi-Fi nie ma połączenia z Internetem, pozostanie z nią połączona, ale zamiast tego będzie kierować ruchem przez sieć komórkową. Mały wykrzyknik pokazuje na pasku stanu symbol Wi-Fi.

Niestety z jakiegoś powodu Android zdecydował, że moje domowe Wi-Fi nie ma dobrego połączenia internetowego - co nie jest prawdą, ponieważ używam go do uzyskania dostępu do Stackexchange - i zamiast tego próbuję wysłać wszystko przez GPRS.

Po wyłączeniu mobilnych danych, wszystko działa dobrze przez Wi-Fi, pomimo wykrzyknika - więc nie jest to problemem, że Wi-Fi nie działa per se.

Czy jest jakiś sposób na zastąpienie tej „inteligentnej” funkcji? Jedynym sposobem, który sprawił, że działam w tej chwili, jest wyłączenie mobilnej transmisji danych, gdy jestem w domu - co nie jest praktycznym długoterminowym rozwiązaniem.

EDYCJA, aby dodać, że rozwiązałem ten problem, kupując nowy router! Użyłem czegoś bardzo starego ... Ale zostawię to pytanie na korzyść każdego, kto ma takie same trudności.


Jestem programistą i łączę się ze specjalnym urządzeniem przez Wi-Fi, mam ten sam problem, ale na razie nie mam rozwiązania. Daj mi znać, jeśli coś znajdziesz, dzięki.
Gospodarz Serafina

Pamiętam, że istnieje podobna opcja, aby włączyć / wyłączyć to w KitKat, ale tak, nie wiem, dlaczego Google usunęło to w Lollipop. Następnie na Nexusie 4 dostępna jest obudowa WiFi, która znacznie pogorszyła sytuację.
Andrew T.

@Andrew O czym ty mówisz na Kitkat? Wyjaśnij :)
Gospodarz Serafina

@Seraphim ah, mówiłem o „Unikaj złego połączenia” na zaawansowanych ustawieniach Jellybean i KitKat WiFi, których już nie widzę na Lollipop. Myślałem, że został zastąpiony przez „Aggresive WiFi to Cellular handover” w menu programisty, ale wygląda na to, że się myliłem.
Andrew T.

Odpowiedzi:3

Czy po połączeniu z domowym Wi-Fi zobaczysz powiadomienie „Zaloguj się do sieci Wi-Fi”? Jeśli dotkniesz tego elementu, a następnie menu 3 kropek, będziesz mieć opcję „Użyj tej sieci w obecnej postaci”. Jestem w podobnej sytuacji jak gospodarz @ Seraphim i do tej pory wydaje się, że to rozwiązanie działa.

edytuj: To rozwiązanie nie działa w 100% w mojej sytuacji, ale mam nadzieję, że pomoże ci w twoim.


Nie, nie widzę tego.
Flyto,

1
Ta opcja znajduje się w oknie dialogowym / ekranie „Zaloguj się do sieci” - patrz tutaj .
Mr. Buster

@ Mr.Buster ... co byłoby świetne, gdybym kiedykolwiek zobaczył ten ekran :-) Prawdopodobnie ta strona jest wyświetlana tylko wtedy, gdy Android uważa, że ​​jest za niewoli portalu.
Flyto,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.