Wydarzenia w kalendarzu zmieniają dni


11

We wrześniu dodałem 26 wydarzeń kalendarzowych, co drugą sobotę, aby wyznaczyć sobie osobiste cele. Każda pozycja kalendarza jest osobnym wydarzeniem, nie używam funkcji wydarzenia cyklicznego. Zauważyłem, że niektóre cele zmieniają się o kilka dni w przyszłość.

  • Wydarzenia od 29 listopada do 13 grudnia przesunęły się o dwa dni do przodu: zamiast w sobotę pojawiają się w poniedziałek dwa dni później.

  • Wydarzenia od 27 grudnia do 10 stycznia przesunęły się o pięć dni do przodu: zamiast w sobotę pojawiają się w czwartek pięć dni później.

  • Wydarzenia od 24 stycznia do 7 marca przesunęły się o osiem dni do przodu: zamiast w sobotę pojawiają się w niedzielę osiem dni później.

  • Wydarzenia od 21 marca do 4 kwietnia przesunęły się o jedenaście dni do przodu: zamiast w sobotę pojawiają się w środę jedenaście dni później.

I tak dalej, luki stają się większe w przyszłości.

Jedynym innym wydarzeniem, które do tej pory dodałem, jest wydarzenie cykliczne w każdy wtorek, na które nie ma to wpływu (tzn. Nie zostało zmienione). Za pomocą tego urządzenia nie przekraczam stref czasowych, a zmiana dnia nie koreluje z żadną zmianą czasu na światło dzienne. To jest telefon służbowy z ekranem blokady: moje dzieci ani nikt inny nie ma dostępu do urządzenia ani do konta Google, z którym jest powiązane. Mam bardzo mało aplikacji zainstalowanych na urządzeniu, takich jak Anki i Firefox. Nie mam na urządzeniu żadnych aplikacji społecznościowych, takich jak Facebook.

To jest na Samsung Note 3 na Androida 4.4.

Więcej informacji: Korzysta ze standardowej aplikacji kalendarza Google, z kalendarzem zapisanym i zsynchronizowanym z moim kontem Google „dotancohen”. Ponieważ są to jedyne wpisy w kalendarzu „dotancohen” z tak dużym wyprzedzeniem, nie wiem, czy wpłynęłoby to na inne wpisy. Mam inne kalendarze, które są wyświetlane w aplikacji kalendarza Google i nie mają wpływu na inne konta Google (takie jak moje konto służbowe). Wszystkie wpisy, których dotyczy problem, dodawaliśmy pojedynczo ręcznie na urządzeniu, tj. Długo kliknąłem kalendarz w trybie Miesiąc i ręcznie dodałem każdy wpis. W przypadku tego konkretnego kalendarza (konta Google „dotancohen”) nigdy nie otwierałem kalendarza na innym urządzeniu.


Musisz podać więcej informacji, aby uzyskać lepsze odpowiedzi: czy zmiana dotyczy tylko 26 wpisów, czy zmiana dotyczy wszystkich wpisów? Jak dodajesz pozycje kalendarza? Z jakiej aplikacji kalendarza korzystasz? Co to za kalendarz, np. Kalendarz Google, Exchange itp.? Czy próbowałeś dodawać wpisy inną metodą, na przykład ze strony internetowej lub komputera?
OK

@Parrhesiastes: Dziękuję, dodałem informacje, o które prosiłeś, do treści pytania.
dotancohen

Dzięki. Może trochę więcej informacji rzuci trochę światła. Czy próbowałeś dodać wpis za pośrednictwem strony Kalendarza Google, powiedzmy z komputera? Jeśli to nie zostanie naruszone, problem najprawdopodobniej związany jest z konfliktem strefy czasowej, tj. Domyślną strefą czasową kalendarza Google vs. strefą czasową telefonu komórkowego. Jeśli jednak dotyczy to również wpisu w witrynie Kalendarza Google, najlepiej zgłosić problem do pomocy technicznej Google.
OK

Kalendarz i urządzenie są skonfigurowane w tej samej strefie czasowej.
dotancohen,

To z pewnością brzmi jak błąd. Zgłoś to: Przesuń panel z lewej strony ekranu, dotknij „Pomoc i opinie”, a następnie dotknij „Informacja zwrotna”.
Jerry101

Odpowiedzi:


1

Zdarzyło mi się to niedawno na moim telefonie Samsung Note 4 w podobnych okolicznościach. Nie przekraczam strefy czasowej i nie miało to nic wspólnego ze zmianą czasu, ponieważ nic się nie wydarzyło. Używam również Lollipop 5.0.1, więc nie wydaje się, aby był to problem z systemem operacyjnym.

Mój był w Kalendarzu Google, a także domyślnym w telefonie. Wyglądało na to, że zmieniło się po zsynchronizowaniu kalendarzy z Google. Zdarzyło się to tylko z wydarzeniem, w którym siedziałem ponownie w otoczeniu „co drugi”. Domyślam się, że może to być błąd w systemie synchronizacji, który próbuje obliczyć dni, w których obsadzono je ustawieniem typu „co innego”.

Naprawiłem ten błąd, edytując wydarzenie (wybierając WSZYSTKIE zdarzenia), a następnie przenosząc go z powrotem do właściwej soboty i edytując wystąpienie do „co drugiej soboty miesiąca”, jak to było, i wydawało się, że poprawia je wszystkie po zsynchronizowaniu.


-1

Nie wiem, czy to może tłumaczyć wydarzenia zmieniające się o kilka dni, ale oto informacje bezpośrednio z pomocy Kalendarza Google

Strefy czasowe mogą być skomplikowane, a czasami ta złożoność może wpływać na wydarzenia w kalendarzu. Oto niektóre szczegóły dotyczące tego, jak zmiany stref czasowych na całym świecie mogą na ciebie wpłynąć, i co możesz zrobić, aby rozwiązać typowe problemy.

Dlaczego strefy czasowe nie są takie proste

Oto kilka powodów, dla których zmiany strefy czasowej mogą być dość skomplikowane:

  • Każdego roku wiele krajów przełącza się między czasem standardowym (ST) a czasem letnim (DST), i niestety nie robią tego jednocześnie. Na przykład w 2011 r. Europa przeszła z DST na ST 30 października, podczas gdy kontynentalne USA przełączyły się 6 listopada. Oznacza to, że standardowa różnica 5 godzin między Nowym Jorkiem a Londynem wynosiła 4 godziny między 30 października a 6 listopada.
  • Każdego roku kilka krajów decyduje się całkowicie zmienić swoje strefy czasowe lub zasady DST. Ostatnie przykłady obejmują Rosję, Chile, Białoruś i Egipt. Moskwa była UTC + 3 zimą i UTC + 4 latem, ale kiedy Rosja postanowiła trzymać się z dala od DST od listopada 2011 r., Moskwa stała się UTC + 4 przez cały rok.

Aby zminimalizować potencjalne zakłócenia tych zmian, Kalendarz Google opiera się na czasie UTC (uniwersalnym czasie koordynowanym, znanym wcześniej jako Greenwich Mean Time lub GMT) - pojedynczym „prawdziwym” czasie - w celu uniknięcia konfliktów we wszystkich lokalizacjach.

Za każdym razem, gdy tworzysz wydarzenie, Kalendarz konwertuje je ze strefy czasowej na czas UTC, korzystając z obecnie znanych reguł konwersji. Korzystając z jednego uniwersalnego czasu dla wszystkich wydarzeń, Kalendarz może zachować spójność wszystkich kalendarzy gości bez względu na strefy czasowe, w których się znajdują. Gdy wyświetlamy wydarzenie w Twoim kalendarzu, jest ono konwertowane z UTC, aby pojawiało się w Twojej własnej strefie czasowej .

Spójrzmy jeszcze raz na przykład rosyjski. Jeśli w marcu 2011 r. Utworzyłeś wydarzenie na listopad 2011 r. O godzinie 17:00 MSK, to zgodnie z zasadami, które znaliśmy w marcu, zapisalibyśmy je jako 14:00 UTC. Po zmianie w Rosji Kalendarz Google przyjmuje nową regułę i konwertuje to wydarzenie na 18:00 MSK. Na szczęście wszyscy uczestnicy i pokoje, które zarezerwowałeś, są nadal dostępne na to spotkanie.

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy rzeczywiście jest to kwestia strefy czasowej, jest dodanie „zdarzeń całodziennych”, jeśli one również się zmieniają , wtedy dzieje się coś innego. Wydarzenia całodzienne oparte są tylko na dacie, więc w ogóle nie zależą od stref czasowych.


Dziękuję Ryan. W rzeczywistości są to wydarzenia całodzienne.
dotancohen

I używasz Kalendarza Google , a nie kalendarza Samsung, który jest zainstalowany w Touchwiz? Jeśli korzystasz z kalendarza, który jest zainstalowany na twoim urządzeniu (touchwiz), może istnieć błąd w ich kalendarzu, który psuje strefę czasową dla wydarzeń całodziennych.
Ryan Conrad

Wygląda na to, że masz rację: to kalendarz Samsung, a nie kalendarz Google, do którego masz link. Nie wydaje się to jednak kwestią strefy czasowej, ponieważ wydarzenia zmieniają się o wiele dni, a czasem nawet tygodni.
dotancohen
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.