Przełączanie kontaktów z Windows Phone na Androida


19

Próbowałem dowiedzieć się, jak zbyt zmienić moje kontakty na Galaxy S III. Miałem Nokia Lumia 520 i naprawdę nie chcę ręcznie umieszczać kontaktów, ale nie widzę, gdzie zostały zapisane.

Odpowiedzi:


22

Łatwo.

 1. Zsynchronizuj swoje konto Microsoft z Windows Phone.
 2. Zaloguj się do konta Microsoft na komputerze (możesz to zrobić na people.live.com), a następnie naciśnij menu rozwijane obok Outlooka i wybierz Osoby.
 3. Wybierz Zarządzaj i wybierz „Eksportuj dla Outlook.com i innych usług”.
 4. Teraz naciśnij „Zapisz”, aby zapisać wyeksportowany plik kontaktów „OutlookContacts.csv” na komputerze (np. Na pulpicie).

Teraz musisz przenieść kontakty Windows Live (Hotmail) na swoje konto Google. Aby to zrobić:

 1. Zaloguj się na konto Gmail za pomocą komputera stacjonarnego.
 2. W głównym oknie Gmaila kliknij strzałkę rozwijaną „Poczta” lub „Gmail” w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Kontakty”.
 3. Na stronie Kontakty naciśnij menu „Więcej” i wybierz „Importuj”.
 4. Teraz naciśnij przycisk „Wybierz plik”.
 5. Przejdź do lokalizacji, w której zapisałeś plik kontaktów Windows Live (OutlookContacts.csv) w poprzednim kroku i „Otwórz” go.
 6. Na koniec naciśnij przycisk „Importuj” i poczekaj, aż proces importowania zostanie zakończony.

I wreszcie do telefonu.

 1. Na telefonie z Androidem wybierz „Ustawienia”> „Konta i synchronizacja” lub „Ustawienia”> „Konta”.
 2. W sekcji „Zarządzaj kontami” wybierz (lub „Dodaj”) konto Google użyte do importowania kontaktów WLM.
 3. Na koniec naciśnij „Synchronizuj kontakty”.

Jesteś skończony!


Aby to zrobić bez konta Google-Konto: Outlook może eksportować kontakty jako wizytówki . Plik wynikowy .vcfmożna po prostu zaimportować za pomocą aplikacji „people” na Androida (działa również w innym kierunku). Nie jestem pewien, czy mógłbyś bezpośrednio wyeksportować swoje kontakty z telefonu z systemem Windows w formacie .vcf( VCard ), abyś mógł pominąć także inne „rzeczy synchronizujące” ...
Izzy

A jeśli mój stary Windows Phone nie będzie nadawał się do użytku? : - / Ekran dotykowy nie działa, dlatego mam system Android. Mam do przesłania ponad 700 kontaktów.
Jerry Dodge

@JerryDodge To brzmi jak coś, o co można zapytać na forum Windows Phone. Nie sądzę, aby ktokolwiek wiedział o tym, jak odzyskać dane z uszkodzonych telefonów z systemem Windows.
Dan Hulme,

Nie mogę już eksportować kontaktów do CSV z people.live.com. Wydaje się, że Microsoft dokonał „użytecznej” aktualizacji. Google Chrome po prostu wyświetla pusty ekran i „503 Usługa niedostępna” w konsoli.
Cubius

Od 2018 r. To podejście nadal działa. Możesz zobaczyć kontakty z Outlooka na outlook.live.com/owa/?path=/people i zaimportować je do Google na google.com/contacts/u/1/?cplus=0#contacts
Steven

5

Wydaje się, że alternatywa jest oferowana bezpośrednio z urządzenia:

Korzystanie z Bluetooth

System operacyjny Windows Phone 7.5 ułatwia przenoszenie kontaktów. Naciśnij strzałkę, aby przejść do menu drugiej strony. Tutaj znajdziesz prostą aplikację Transfer kontaktów, stuknij ją i upewnij się, że Bluetooth jest włączony w telefonie Nokia Lumia

Powinno to (mam nadzieję) jest ważna dla Lumia jak dobrze, nawet jeśli wersja systemu Windows nie pasuje.

Po włączeniu znajdziesz w okolicy urządzenia korzystające z Bluetooth i widoczne. Wybierz stary telefon Nokia i zaakceptuj parowanie. Jeden link przekona się, że kontakty są wysyłane automatycznie.

Powinno to działać ze wszystkimi telefonami obsługującymi technologię Bluetooth na „drugim końcu”. Być może jednak będziesz musiał zatwierdzić dodanie kontaktów po stronie „odbierającej” - ale nie musisz w tym celu angażować żadnych zewnętrznych usług chmurowych.

Korzystanie z kart VC

Z pewnością Twój Lumia będzie mógł wyeksportować swoje kontakty jako „ VCard s” w ten lub inny sposób (jeśli nie bezpośrednio, w tym kroku można użyć pierwszej części odpowiedzi Solvera ). Po umieszczeniu *.vcfpliku na komputerze prześlij go na urządzenie z Androidem. Tam uruchom aplikację „kontakty” (lub „osoby”), dotknij „przycisku menu” (lub, jeśli nie ma, „menu przepełnienia”, które wygląda jak zszyte 3 kropki: „|”), wybierz „Eksportuj / Importuj ”, a następnie„ Importuj z karty SD ”i wybierz .vcfplik - kontakty powinny tam być.


Dla Lumii 800 nie działa, może importować, ale nie eksportować. Być może starszy Windows 7.
Vojtěch Dohnal

@ VojtěchDohnal, jeśli nie możesz w ogóle eksportować z urządzenia z systemem Windows, niestety nie możemy ci pomóc. Przepraszam za to.
Izzy

Jasne, dodałem ten komentarz innym użytkownikom.
Vojtěch Dohnal
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.