Usuń słowo z autokorekty - sześć wersji Androida i trzy telefony później


10

Okej, więc widziałem to pytanie zadane wcześniej, ale dosłownie żadne z rozwiązań nigdy nie zadziałało dla mnie, a teraz przeszedłem przez trzy telefony i sześć iteracji Androida, wiele wersji klawiatury Google oraz wiele klawiatur i problem po prostu nie zostanie naprawiony. Widziałem już to często zadawane pytanie:

W pewnym momencie błędnie wpisałem słowo „nie” jako „Nie” i zapisałem je jako autokorekty. Teraz za każdym razem, gdy wpisuję „nie”, automatycznie poprawia się na „Nie”, z dużą literą i bez apostrofu.

Różnica między tym pytaniem a moim polega na tym, że próbowałem to naprawić przez LATA. Zaczęło się od pierwszej wersji Motorola Droid w 2010 lub 2011 roku. Używając standardowej klawiatury, źle napisałem „nie” i ten błąd prześladuje mnie na zawsze. W 2012 roku przeniosłem się do Galaxy Nexus. W przypadku standardowej klawiatury błąd utknął. Szukałem rozwiązania i znalazłem tylko takie rzeczy, jak „odinstaluj klawiaturę” lub „odinstaluj aktualizacje” lub „wyczyść pamięć podręczną i dane” lub „wypróbuj nową klawiaturę”. Jedyną rzeczą, która działała, była nowa klawiatura, więc korzystałem z Swype i SwiftKey przez większą część życia Nexusa. Po wydaniu miałem prawo do uaktualnienia i rzuciłem się na HTC One M8. Telefon był wspaniały ... Uwielbiałem wszystko. Tyle że to wielka klawiatura ... więc przełączyłem się na domyślną klawiaturę Google. I zgadnij co wróciło? Mój okropny typ „nie”. Zastanawiałem się nad przejściem na SwiftKey, Swype lub inną dostępną na rynku klawiaturę, ale tak naprawdę to jalubićklawiatura zapasowa. Próbowałem ponownie wyczyścić pamięć podręczną, dane, wyczyścić historię wyszukiwania (jak sugerowany inny wątek), długo naciskać na słowo, wyłączać wprowadzanie głosowe i długie naciśnięcie, sprawdziłem słownik osobisty. Problem nadal występował. Załadowałem nawet boczną klawiaturę Google Android L w wersji beta i natychmiast się pojawiła. Całkowicie odinstalowałem Klawiaturę Google, Google Voice Input, Google Text to Speech, i użyłem CCleaner i The Cleaner do wyczyszczenia wszystkich moich pamięci podręcznych i danych, a kiedy ponownie zainstalowałem Klawiaturę Google, pozostało. Spróbowałem ponownie i ponownie załadowałem klawiaturę Google L z Androidem ... ten sam problem. Froyo, Piernik, plaster miodu, Ice Cream Sandwich, Jellybean, a teraz KitKat, a problem nadal występuje. Trzy różne telefony, trzej różni producenci, trzy różne interfejsy użytkownika. Problem nadal występuje.

Proszę, pomóżcie. :(

(Dlaczego, możesz się zastanawiać, czy to taka wielka sprawa? Po pierwsze, nie jest fajnie odpowiadać na profesjonalne wiadomości e-mail z mojego telefonu i ciągle literować „nie” jako „Nie”. Jestem nauczycielem, a to wygląda na wyjątkowo głupie rodzicom, którzy oczekują, że ich dzieci uczą się od najlepszych.)


Miałem podobny problem i postępowałem zgodnie z tymi instrukcjami, aby rozwiązać trendblog.net/delete-learned-words-android-keyboard
JTC

Odpowiedzi:


4

Kiedy wpiszesz „nie”, spróbuj przytrzymać palec na „Nie”. Powinieneś dostać coś w stylu:

Nigdy więcej nie przewidujesz „Dont”?

Naciśnij tak i powinieneś zostać posortowany!


1

Mój problem dotyczył słowa „też”, przeliterowałem je „tp o” z „p” pośrodku. I nie mogłem przytrzymać palca, dopóki nie dało to opcji usunięcia. Pisałem go niepoprawnie kilka razy, aż pojawił się w moich ostatnio używanych słowach, które pojawiają się na liście nad klawiaturą, kiedy jeszcze nie zacząłem pisać, a kursor po prostu miga. Było to 4 lub 5 słowo na liście. W tym momencie mogłem przytrzymać palec, dopóki nie dało mi to opcji usunięcia i usunięcia. Gotowy!0

Mam HTC (Android), kiedy masz podniesioną klawiaturę, spójrz na przecinek po lewej stronie spacji. Nad przecinkiem jest coś, co wygląda jak koło zębate (symbol ustawień), przytrzymaj klawisz, aż koło zębate będzie obecne. To powinno zabrać cię do ustawień wprowadzania, a słownik osobisty (lub użytkownika) znajduje się na liście. Kliknij na niego, aby usunąć słowa, przejdź do 3 pionowych kropek w prawym górnym rogu. Kliknij usuń, a wszystkie słowa pojawią się w polach. Sprawdź te, których chcesz się pozbyć.


0

Otwórz klawiaturę. Przytrzymaj klawisz mikrofonu po lewej stronie spacji, a gdy pojawi się ikona z suwakami, puść. Pojawi się wyskakujące okienko z napisem „Opcje wprowadzania” i dwie opcje. Wybierz „Ustawienia klawiatury Androida”. Następnie przewiń w dół, aż zobaczysz kartę z napisem „Słownik osobisty” i wybierz ją. Wybierz język, w którym piszesz, a następnie znajdź słowo, które chcesz zmienić / usunąć z ustawień autokorekty. Wybierz, a następnie kliknij ikonę kosza w prawym górnym rogu ekranu. Mam nadzieję że to pomoże!


0

jeśli masz włączone automatyczne wypełnianie lub przewidujesz opcje następnego słowa, zobaczysz bieżące słowo, które wpisujesz tuż nad klawiaturą.

Naciśnij długo wyświetlane słowo i wybierz żądaną opcję, taką jak usunięcie ze słownika lub edycja.


0

Dla OPPO: -

Ustawienia / Język i wprowadzanie / Swype dla OPPO / Moje słowa / Edytuj mój słownik

Następnie podświetl słowo i do Czerwonego Kosza


0

Przytrzymaj słowo, które chcesz odejść (nie), a powie „Nie” zostanie usunięte z wyuczonych słów ”. To, co powie, prawdopodobnie będzie się różnić w zależności od telefonu. Naciśnij „OK”, a wszystko będzie gotowe. Są to tylko słowa, których nie można usunąć, to słowa ze spacjami. Więc jeśli chcesz pozbyć się słowa „nie rób”, nie zostanie ono usunięte. To irytujące jak diabli, szkoda, że ​​nie wymyślą tego i nie dadzą nam znać. Wkrótce. Mam nadzieję, że to pomoże.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.