Jak działa GPS w telefonie z Androidem


9

Chcę wiedzieć, jak GPS działa na telefonie z Androidem. Czy wysyła jakieś dane identyfikacyjne do usługodawców / producentów telefonów / dostawców map?

Niedawno przeczytałem nowe informacje o użytkownikach śledzących iPhone'a - http://techcrunch.com/2011/04/21/apple-tracking-location-database/ .

Używam telefonu z systemem Android firmy Samsung. Jak mogę się upewnić, że nikt mnie nie śledzi, nawet jeśli mam włączony GPS do śledzenia uruchomionej aplikacji?

Dzięki.


3
Jedna z głównych zasad bezpieczeństwa: kiedy zezwalasz na dostęp, zakładaj, że dostęp będzie nadużywany. Nie można korzystać z GPS bez możliwości śledzenia przez aplikacje, telefon, satelity GPS itp.
Mateusz

Jeśli telefon jest włączony, operator wie, gdzie jesteś. Jedynym sposobem, aby nie być śledzonym, jest pozostawienie telefonu wyłączonego w domu.
ale

Odpowiedzi:


10

Jeśli włączysz opcję „Moja lokalizacja”, dane z Settings > Location & Security > Use wireless networksTwojej komórki / Wi-Fi i / lub GPS zostaną przesłane do Google w celu triangulacji Twojej lokalizacji, jeśli w telefonie jest aplikacja z żądaniem lokalizacji. Twoje dane GPS mogą być również przesyłane do Google, jeśli korzystasz ze Współrzędnych Google, Nawigacji Google, wyszukiwania uwzględniającego lokalizację lub korzystasz z innych usług opartych na lokalizacji.

Aplikacje innych firm mogą również śledzić Twoją lokalizację, zapoznać się z ich polityką prywatności przed zainstalowaniem tych aplikacji, jeśli jesteś zaniepokojony.

EDYCJA: zgodnie z Android Central

Android robi to samo, chłopcy i dziewczęta. I powinno. Ale robi to dobrze. Zamiast oszczędzać dni, tygodnie i miesiące danych o lokalizacji, zapisuje 50 najnowszych komórkowych lokalizacji GPS i 200 najnowszych poprawek Wi-Fi. I jest przechowywany w małym pliku w telefonie.

...

Możesz wyłączyć usługi lokalizacyjne Androida i zatrzymać dalsze buforowanie danych lokalizacji. Jest w Ustawienia> Lokalizacja i bezpieczeństwo.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.