Wysyłaj SMS-y do wielu osób na Nexusie 5 - KitKat / Hangouts 2.3


12

Nie byłem w stanie tego rozgryźć. Widziałem wiele instrukcji online, ale żadna z nich nie opisuje tego, co widzę na telefonie. Prowadzę najnowszą wersję KitKat i Hangouts i chcę utworzyć nową wiadomość SMS oraz dodać wielu odbiorców z mojej książki adresowej.

Zaczynam od wpisania nazwy, na przykład „Bob”, a następnie wybieram numer Bobs z listy, która pojawia się podczas pisania. Następnie przechodzi do bieżącej rozmowy SMS z Bobem. Dosłownie nie ma dla mnie miejsca, w którym mógłbym dodać inną osobę do wysłania tekstu. Wydaje mi się, że nie mogę rozpocząć nowej rozmowy SMS z wieloma osobami.

Więc w zasadzie, jak mogę wysłać wiadomość tekstową do kilku osób?

ZMIENIONO: Dodano kilka zrzutów ekranu poniżej, aby pokazać wam wszystko, co widzę. Żółte znaki dotykają tego obszaru, a następne zdjęcie dzieje się po stuknięciu.

Wybieranie kontaktu Wybieranie numeru telefonu komórkowego Zostanie wysłany do bieżącej rozmowy


1
Mam ten sam problem! Jak może to nie być intuicyjne?
ullstrm

2
Widzę, że niektórzy z moich znajomych mają tę opcję w swoich hangoutach. Nie pokazuje mi się, ale pytanie brzmi: dlaczego?
ullstrm

Co jest dostępne, jeśli otworzysz menu akcji (3 kropki, prawy górny róg) na trzecim zrzucie ekranu? Myślę, że czasami widziałem tam element menu o nazwie coś w rodzaju „Group MMS”.
eldarerathis

Ludzie i opcje - Archiwum - Usuń - Odzyskaj SMS-y (nie zawsze jest to tutaj, zależy od kontaktu) - Pomoc i opinie .... „Ludzie i opcje” Po prostu pozwala mi ustawić dzwonek, dźwięk wiadomości, usunąć z kręgi itp. Inni robią to, co sugeruje ich tytuł
superfoniczny

1
Nie mogę odpowiedzieć z powodu przedstawiciela, więc skomentuję. Dzieje się tak z powodu karty SIM. Po przejściu do opcji Ustawienia -> o telefonie -> status zobaczysz, że Twój numer telefonu jest niezdefiniowany lub nieprawidłowy. Z tego powodu aplikacja do hangoutów nie może wysyłać grupowych wiadomości MMS / SMS (tak, to GŁUPIE). Musisz edytować numer telefonu na karcie SIM. Aby to zrobić, musisz zrootować Nexusa 5 i użyć aplikacji do edycji karty SIM lub użyć innego telefonu z możliwością edycji karty SIM (np. IPhone 4S lub starsze telefony z Androidem). Gdy Twój numer telefonu będzie dobry, na Hangoucie pojawią się opcje grupowe MMS / SMS.
Kethryweryn

Odpowiedzi:


10

Według Google ta funkcja nie jest już dostępna, dopóki nie włączysz grupowej wiadomości MMS. Niestety wiadomości MMS są dla mnie znacznie droższe i nie są wyświetlane poprawnie na niektórych starszych telefonach z funkcją.

Po raz kolejny Google nie dba o protokoły komunikacyjne inne niż Google, być może próbując zmusić ludzi do korzystania z produktów Google lub z czystej ignorancji. Zrobili to samo z klientem poczty w Kitkat, który jest dla mnie bezużyteczny z powodu poważnych błędów IMAP, więc przełączyłem się na K9. Wygląda na to, że muszę też znaleźć alternatywną aplikację do SMS-ów.

Edycja: Google oferuje teraz aplikację SMS o nazwie Messenger (tak, jak aplikacja Facebook), która obsługuje grupowe SMS-y. Wygląda podobnie do Textry, której wcześniej używałem, ale teraz jest to moja domyślna aplikacja do SMS-ów.

Edycja: ta funkcja została ponownie wprowadzona w Hangouts w wersji 3.


3
Dzięki za link, po prostu przeczytaj cały wątek. To nie ma sensu, wysyłanie jednego SMS-a na wiele numerów jest jak trzecia najbardziej podstawowa rzecz związana z telefonem komórkowym, tuż za dzwonieniem do ludzi i wysyłaniem indywidualnych SMS-ów. Dodatkowo funkcja była dostępna w ostatniej wersji hangoutów, więc po co ją usuwać !?! Chyba zacznę czytać recenzje aplikacji SMS innych firm ...
superphonic

1

Właśnie spojrzałem na moją wersję Hangouts. To nie jest dokładnie ta sama sytuacja, co ty, ponieważ korzystam z CM 11S na moim OnePlus, ale prowadzę Hangouty 2.3, więc powinno być tak samo.

  1. Na lewej karcie wybierz numer tekstowy. Alternatywnie, w prawej zakładce naciśnij przycisk plus w prawym górnym rogu ekranu.
  2. Wybierz jedną z osób, do których chcesz wysłać SMS-a.

  3. U góry ekranu powinna znajdować się szara „Ktoś jeszcze?” pudełko. Dotknij tego.

  4. Tytułem ekranu nie będzie „Nowa grupa MMS”. Dodaj następny kontakt.

  5. Powtarzać.

Zdarzały się sytuacje, w których opcja dodawania członków do grupowej wiadomości MMS nie pojawiła się. Spróbuję dodać osobę w obu wymienionych przeze mnie sposobach. Daj mi znać, jak działa Twoje urządzenie, a ja postaram się pomóc.


1
Dzięki za to, niestety są to te same instrukcje, które widziałem gdzie indziej. Nie widzę szarego „Ktoś inny”? pudełko. Kiedy wybieram osobę do wiadomości tekstowej, po prostu przechodzi ona bezpośrednio do bieżącej rozmowy SMS z tą osobą. Zrobię kilka zrzutów ekranu i dodam do mojego pytania.
superfoniczny

@ superfonic Czy przypadkowo masz ustawiony numer Google Voice w Hangouts?
eldarerathis

@eldarerathis nr
superphonic

Zaktualizowano pytanie z zrzutami ekranu ...
superfoniczny

1
Ważne jest to, że kontakt, z którym zaczynasz, musi być profilem Google+.
jthill
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.