ADB nie działa, ale Fastboot działa


10

Niedawno kupiłem używany Nexus 5. Przyszedł z podglądem L i postanowiłem zamiast tego flashować CM 11. Moim ostatnim telefonem był Nexus S. W przeszłości sflashowałem różne ROM-y.

Korzystając z tej samej maszyny, która przed chwilą przeflashowała Nexusa S kilka tygodni temu, uruchomiłem Nexusa 5 w trybie fastboot, sflashowałem na niego ClockworkMod i ponownie odblokowałem bootloader. Jednak kiedy próbowałem użyć ADB do przesunięcia obrazu CyanogenMod, dostałem error: device not found. Rzeczywiście, adb devicesnie wykrywa urządzenia, nawet jeśli debugowanie USB jest włączone.

Uznałem, że to tylko problem z L, więc użyłem flash-all.shskryptu Google'a, aby dać mi standardową instalację KitKat. Działa to dobrze, ponieważ przesuwa obraz za pomocą Fastboot. Jednak nadal nie mogę sprawić, by urządzenie wyświetlało się w ADB. Po włączeniu debugowania USB z telefonem podłączonym do komputera nie pojawia się okno dialogowe potwierdzenia odcisku palca i nie pojawia się żadne powiadomienie z ikoną wskazujące, że jest on podłączony do komputera. Próbowałem 2 różne systemy operacyjne (Windows 7 i Linux Mint 14) na 3 różnych komputerach z 4 różnymi kablami USB.

Próbowałem zainstalować sterowniki USB Google i mam ten problem zarówno ze świeżymi instalacjami zestawu Android SDK, jak i ze sprawdzonymi w czasie. Mam już 0x18d1swój plik adb_usb.ini. W moim systemie Linux dane wyjściowe lsusbpolecenia dają identyczne dane wyjściowe niezależnie od tego, czy telefon jest podłączony (z włączonym debugowaniem USB), czy nie. Gdy jest w trybie Fastboot, pokazuje się jakoBus 001 Device 069: ID 18d1:4ee0 Google Inc.

Telefon wydaje się działać idealnie pod każdym innym względem. Jestem całkiem zadowolony z waniliowego KitKat, ale byłbym szczęśliwszy, przynajmniej wiedząc, że miałem opcję użycia czegoś innego. Lubię też mieć dostęp do od adb shellczasu do czasu.

Widziałem wiele osób mających problemy z ADB, ale nigdy bez problemów z szybkim uruchomieniem. Jakieś pomysły, co się dzieje? Wolę rozwiązanie dla systemu Linux, ale w razie potrzeby mogę także pracować z systemem Windows.


Aktualizacja: udało mi się pobrać odpowiednie pliki do / sdcard / po prostu pobierając je za pomocą przeglądarki internetowej, a następnie flashując je za pomocą ClockworkMod. Używam teraz CM 11, a problem ADB nie zniknął. Cokolwiek to powoduje, utrzymuje się po całkowitym zastąpieniu pamięci ROM. Jestem teraz ciekawy, jak zawsze, co może być przyczyną tego.


Aktualizacja 2: Po dalszej komunikacji ze sprzedawcą w serwisie eBay okazało się, że ten telefon został uszkodzony przed zalaniem. Urządzenie uruchomiło się i wydawało się, że działa dobrze, ale oprócz tego dziwnego problemu z ADB nie mogło także rozpoznać karty SIM. Wygląda na to, że było to jedyne w swoim rodzaju uszkodzenie sprzętu, więc wątpię, czy istnieje nawet rozwiązanie.

W końcu zwróciłem urządzenie, więc nie mam możliwości przetestowania na nim niczego innego, ale jeśli ktoś jest w stanie wyjaśnić, dlaczego Fastboot może komunikować się z urządzeniem, ale ADB nie może (ponownie, prawdopodobnie z powodu błąd sprzętowy), przyjmuję to jako odpowiedź.


Mam podobny problem: Fastboot USB działa (Linux i Windows), ADB nie. W dmesg widzę, że urządzenie ADB łączy się i prawie natychmiast rozłącza. Po pełnym uruchomieniu, a następnie podłączeniu, urządzenie nigdy nie opuści trybu ładowania (pozostaje ikona błyskawicy). Podczas uruchamiania z podłączonym komputerem nigdy nie przejdzie w tryb ładowania. Nawet po podłączeniu do ładowarki naściennej później. Wymagane jest ponowne uruchomienie komputera, aby to naprawić. Kilka tygodni temu czasami działało, a czasem nie. Teraz tylko trzyma się tego problemu. :-(
hurikhan77 13.03.15

Mój Nexus 4 opracował dokładnie ten sam problem. Może współpracować fastboot, ale nie adb. Po prostu nie jest rozpoznawany jako prawidłowe urządzenie USB, chyba że jest w trybie fastboot / bootloader. Spróbuję wymienić złącze USB, ale nie jestem pewien, czy to zadziała.
chappjc,

Odpowiedzi:


1

Flash ROM z Fastboot

Przed rozpoczęciem upewnij się, że bootloader jest odblokowany. Uzyskaj wybraną pamięć ROM i zanotuj lokalizację na komputerze.

  1. Uruchom ponownie urządzenie w trybie szybkiego uruchamiania za pomocą jednej z następujących opcji.

    • adb reboot bootloader(wymaga włączenia debugowania USB). - dla działającego adb; LUB

    • wyłącz urządzenie, a następnie włącz je ponownie za pomocą przycisku „vol up” + przycisk zasilania. - dla niedziałających adb

  2. Wyczyść urządzenie. fastboot -w

  3. Zaktualizuj swój ROM. fastboot update /path/to/your/RomFile.zip

  4. Telefon zaktualizuje się i automatycznie uruchomi ponownie na nowej pamięci ROM


Edytuj :

Wypróbuj Universal Naked Drivers autorstwa 1wayjohnny na forach XDA.

Zostało to uwzględnione, ponieważ moje badania wykazały, że winowajcą mogą być uszkodzone sterowniki

Spróbuj http://code.google.com/p/boot-unlocker-gnex/, aby zresetować flagi sabotażu.


Jedyne inne informacje, które mogłem znaleźć dla błędu: device not foundnie są pomocne na tym forum. Prowadzi to jednak do rozwoju i programowania.


Próbowałem zainstalować sterownik 1wayjohnny, ale otrzymuję te same wyniki. Małe wyjaśnienie: w systemie Windows, gdy telefon jest uruchamiany (nie w trybie szybkiego uruchamiania), nie pojawia się jako nieznane urządzenie. To nie pojawia się w ogóle . Jeśli zrestartuję się w fastboot, pojawi się.
Dan.

Próbowałem zainstalować przy użyciu aktualizacji Fastboot i dostałem błąd „pakiet aktualizacji nie ma android-info.txt lub android-product.txt”
techie_28,

-2

Urządzenie musi być w stanie włączonym MTP, niezależnie od tego, czy jest w trybie odzyskiwania, czy uruchomione w interfejsie użytkownika. Domyślne odzyskiwanie zapasów umożliwiające włączenie MTP dla mostu ADB na wypadek, gdybyś nie miał niestandardowego odzyskiwania.

W TWRP i CWM musisz włączyć tę opcję, zanim adb zostanie wykryty przez adb twojego Linux-a.


Co protokół Media Transfer Protocol ma wspólnego z ADB? Tryb Fastboot zawiera również ogólny interfejs, który nie ma nic wspólnego z żadną konfiguracją w telefonie - większość urządzeń występuje jako ogólne urządzenie Google / Android w trybie odzyskiwania lub Fastboot.
Mateusz
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.