Czy w sklepach z aplikacjami jest minimalna cena aplikacji?


16

Czy istnieje limit minimalnej ceny aplikacji? Pytam, ponieważ nigdy nie widziałem żadnej aplikacji mniejszej niż 0,99 w żadnym sklepie z aplikacjami (oprócz darmowych aplikacji). Czy aplikacja może być taka jak .49, na przykład w sklepie z aplikacjami Google lub Amazon?


Znowu pytanie programisty / programisty. Nie na temat tej strony.
newuser

8
@JonnyP To prawdopodobnie motywacja, ale pytanie i odpowiedzi byłyby takie same, gdybym zadał to pytanie jako użytkownik / klient.
Mateusz

@Matthew Read - Wystarczająco uczciwy.
newuser

Odpowiedzi:


18

Tak, w przypadku niewolnych aplikacji obowiązuje minimalna cena za każdą obsługiwaną walutę.

Jak zauważyłem dziś rano, dostosowując cenę jednej z moich aplikacji, te minimalne ceny nie są dokładnie równoważne w różnych walutach (a nawet gdyby tak były, z czasem ulegałyby wahaniom ze względu na wahania kursów walut).

Na przykład ustawiłem nową cenę mojej aplikacji na 0,99 USD w USA i mniej więcej równowartość 0,59 GBP w Wielkiej Brytanii. Nie mogłem jednak ustalić tak niskich cen dla krajów skandynawskich lub Japonii, ponieważ minimalne kwoty były wyższe (japońskie minimum to 99 jenów, czyli około 0,71 GBP / 1,16 USD według dzisiejszych stawek).

Oto pełna lista cen minimalnych i maksymalnych w poszczególnych krajach .

Przy obecnych stawkach wydaje się, że najtańsza możliwa niewolna aplikacja kosztuje 0,50 EUR (około 0,72 USD).


Myślę, że lista się zmieniła. Jest już teraz: support.google.com/googleplay/android-developer/table/3541286
Mike Speed

11

Rozszerzając poprzednią odpowiedź Bryana, tak, istnieje minimalny limit ceny aplikacji: 0 USD (bezpłatnie) :-)

Żartuję, w przypadku niewolnych aplikacji istnieje minimalny limit dla płatnych aplikacji w Android Market, a to minimum zależy od waluty i lokalizacji, w której aplikacja jest oferowana. Na przykład płatna aplikacja oferowana w Danii musi obecnie znajdować się na liście nie mniej niż 6 koron. Te wartości minimalne mogą się zmieniać w czasie, aby odzwierciedlić wahania wartości waluty.

Android Market nie jest jednak jedynym źródłem płatnych aplikacji, a każdy sprzedawca aplikacji może stosować unikalne zasady ustalania cen aplikacji. Zasadniczo jednak przekonasz się, że każdy sprzedawca ma ustawiony minimalny limit, który pokryje koszty opłat transakcyjnych.


9

W sklepie Android cena minimalna wynosi 0,99 USD. Jeśli spróbuję obniżyć swoją aplikację, oznacza to, że muszę ustawić ją na co najmniej 0,99 USD.


1

Minimalna cena w tej chwili wynosi 0,99 USD lub 0,50 EUR / GBP. Jednak sam Google wydaje się być w stanie obniżyć tę cenę poprzez dyskontowanie, spójrz na ceny tej gry w Boże Narodzenie 2014:

Zrzut ekranu z gier Google Play


1
Tak, mogę to również potwierdzić. Obecnie Sklep Play pokazuje mi „Duże rabaty od 0,25 $”. Nie wiem jednak, czy programista ma nad tym kontrolę, czy nie (cena promocyjna).
Andrew T.

Nie sądzę, myślę, że to prawdopodobnie umowa między Google a niektórymi dystrybutorami gier burmistrza.
cprcrack
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.