Jak mogę dowiedzieć się, które pasma obsługuje mój telefon


13

Tło:
Niedawno kupiłem Padfone X i próbowałem go pobrać w mojej sieci. Częścią tego wysiłku jest weryfikacja informacji, które znalazłem w Internecie, które twierdzą, że obsługuje pasmo 4 LTE .

Pasma 4G-LTE: 1, 2, 3, 4, 5, 7 i 17

Mój operator sieci twierdzi, że obsługuje większość telefonów obsługujących AWS, w szczególności telefony działające w widmie 1700/2100 (co moim zdaniem odpowiada pasmowi 4G-LTE 4 / AWS 4 / itd.)

Problem:
Ponieważ nie mogę ufać temu, co przeczytałem, próbowałem odpowiedzieć na to pytanie: Jak mogę dowiedzieć się, jakie pasma obsługuje mój telefon, używając tylko Androida / aplikacji?

Co próbowałem:
spojrzałem na to pytanie z pytaniem o bieżące pasmo częstotliwości , które skłoniło mnie do wypróbowania dwóch „tajnych kodów” wymienionych w odpowiedziach:

 • *#*#0011#*#*: Rozpoznawany jako kod, ale nic nie robi.
 • *#*#4636#*#*: Przywołuje informacje o telefonie, ale nie widzę niczego, co wyglądałoby na związane z częstotliwością. Zrzut ekranu tutaj.

Urządzenie jest zrootowane, więc w adb shellrazie potrzeby mogę go używać , ale nie wiem, gdzie szukać.


1
Podobnie, jeśli istnieje sposób na zmianę pasma w telefonie, dobrze byłoby wiedzieć.
NT3RP,

1
Zespół powinien automatycznie negocjować i zmieniać się automatycznie. Nie jestem pewien, czy jakieś aplikacje wyszukują obsługiwane częstotliwości, ale wiem, że twój telefon rzeczywiście obsługuje pasmo 4.
IAmTheSquidward

Czy kiedykolwiek znalazłeś rozwiązanie swojego pytania?
Suncatcher

Odpowiedzi:


2

Nie znam interfejsu użytkownika w systemie Android do wyliczania częstotliwości radiowych obsługiwanych przez urządzenie. Jednak, aby dać ci bezpośrednią odpowiedź, której szukasz, Padfone X nie ma UMTS 1700/2100 , który różni się od obsługiwanego LTE 1700/2100.


3
Doceniam badania; po skorzystaniu z pomocy przyjaciela wygląda na to, że masz rację co do Padfone X. Nadal jestem ciekawy, w jaki sposób można uzyskać informacje bez specyfikacji.
NT3RP,

2

Telefony oparte na Qualcomm Snapdragon, podobnie jak padfone X, mają ustawienia pasma zapisane w pamięci NVRAM, w polu o nazwie rf_bc_config. Zostanie to ustawione fabrycznie, aby dopasować opcje pasma wbudowane w sprzęt (komponenty radiowe w interfejsie RF na urządzeniu).

Wartość można odczytać za pomocą narzędzi serwisowych Qualcomm, takich jak QPST lub QXDM, ale nie jest to wartość czytelna dla człowieka, jest to pole bitowe, a bity nie są w kolejności, jakiej można by się spodziewać.

Nie znam mapowania pola bitowego, ale widziałem ludzi spekulujących na forum xda.

Brak aplikacji do pobierania tych informacji, ponieważ są one przechowywane w oprogramowaniu modemu i nigdy nie są oferowane procesorowi aplikacji. Jedyną informacją, jaką kiedykolwiek zaoferowano procesorowi Android, są informacje o aktualnie podłączonym paśmie.

Możliwa jest zmiana tych wartości w pamięci NVRAM, a wiele osób musi próbować zmusić dodatkowe pasma do pracy na swoim telefonie - oczywiście jest mało prawdopodobne, aby przyniosło to użyteczną wydajność na nowym paśmie, ponieważ obsługa sprzętu nie jest obecny.


1

Częstotliwość urządzenia (o ile było sprzedawane w USA) można znaleźć, wyszukując identyfikator FCC urządzenia . Jest to unikalny identyfikator służący do autoryzacji urządzenia do transmisji na licencjonowanych częstotliwościach.

Padfone X ma dwa identyfikatory FCC, więc musisz dowiedzieć się, który z nich ma zastosowanie (spróbuj sprawdzić pod pokrywą baterii): MSQT00S, MSQT00D


A co z innymi krajami?
Suncatcher

1

Dla tych, którzy mają zrootowane urządzenie oparte na Snapdragonie, istnieje prosty sposób na uzyskanie pasm LTE obsługiwanych przez sprzęt radiowy. Darmowa aplikacja znaleziona na https://t.me/ru_fieldtest_modemcaps/5 może wyświetlać jawną listę podobną do następującej:

LTE Bands :
        B1 (2100 FDD)
        B2 (1900 FDD)
        B3 (1800 FDD)
        B4 (2100 FDD)
        B5 (850 FDD)
        B7 (2600 FDD)
        B8 (900 FDD)
        B13 (700 FDD)
        B17 (700 FDD)
        B20 (800 FDD)

... Oraz kilka innych przydatnych szczegółów.


Dzięki, to działa!
xavier_fakerat


0

Uważam, że to (poniżej) jest bardzo pomocne, również aplikacja w Google Play „informacje o komórce sieci” dostaniesz wszystkie szczegóły na temat pasm, których używa Twój telefon, ORAZ jeśli wokół ciebie są kompatybilne komórki. Nie wszyscy operatorzy komórkowi są sobie równi ... Należy się spodziewać dużych różnic.

https://www.frequencycheck.com/carrier-compatibility/51zw4/vodafone-greece/devices?utf8=%E2%9C%93&q%5Bfull_name_cont%5D=nexus+5&q%5Bdevice_brand_id_eq%5D=23&commit=Search

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.