Jak mogę śledzić użycie aplikacji?


18

Czy istnieje sposób na wyświetlenie statystyk użytkowania zainstalowanych aplikacji na moim telefonie z Androidem? Chciałbym wiedzieć, ile korzystam z moich aplikacji i czy mogę się ich pozbyć (ponieważ ich nie używam).

Odpowiedzi:


20

Ta funkcja jest już wbudowana w system Android.

  1. Otwórz swój dailer
  2. Wchodzić *#*#4636#*#*
  3. Wybierz statystyki użytkowania
  4. Sortuj według liczby uruchomień .

O ile wiem, statystyki te są resetowane za każdym razem, gdy resetujesz telefon. Mam nadzieję, że to pomoże.


1
Uważam, że te statystyki są resetowane przy każdym ponownym uruchomieniu telefonu. To nie jest najładniejszy widok, ale pozwala na sortowanie nie tylko według liczby uruchomień, ale także czasu użytkowania i nazwy aplikacji. Oznaczę to jako odpowiedź na pytanie OP.
Ben

2
Nie działa pod Samsung Alpha z Lollipop
Farid Nouri Neshat

Nie działa w przypadku Mi Redmi note 4
m__

6

Wypróbuj aplikację Części zamienne ze Sklepu Play (jest wbudowana w niektóre starsze niestandardowe ROM-y). Pod nagłówkiem „Informacje o urządzeniu” znajduje się „Statystyka użytkowania”, która powinna zawierać informacje, których szukasz.


Nie działa pod Samsung Alpha z Lollipop. Pracował przed aktualizacją
Farid Nouri Neshat,

2
Części zamienne to zepsute ogniwo
Marco Lackovic

Naprawiono link zaktualizowany.
Chahk,1

Opracowałem bezpłatną aplikację o nazwie „AppUsage”. Możesz go znaleźć w Google Play .


1
Dobrym pomysłem może być zwrócenie uwagi na swoją przynależność do aplikacji (dla tych, którzy nie zwracają zbytniej uwagi na nazwy użytkowników itp.)
Matt H

0

Fakt, że aplikacja jest uruchomiona, nie oznacza, że ​​jej używasz. Settings > About Phone > Battery Useda ci przegląd tego, co używa soków w telefonie, dobrą wskazówkę, czy aplikacja coś robi. Możesz także uruchomić menedżera zadań - How To Geek sugeruje Advanced Cleaner Cleaner . Obie te opcje powiedzą ci, co jest uruchomione, a nie co nie jest uruchomione, ale możesz ekstrapolować z tego miejsca.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.