Jak zapobiec otwieraniu wyskakujących okienek przez operatora telefonicznego?


21

Mój operator telefoniczny, Movistar Argentina, wysyła dużo spamu. Udało mi się zablokować większość SMS-ów, ale teraz zaczęło też otwierać wyskakujące okienka reklam na moim telefonie (patrz poniżej).

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Patrzyłem na Jak zablokować to okno dialogowe reklamy (przewoźnika)? ale nie mogę znaleźć aplikacji „SIM Toolkit” w dowolnym miejscu na telefonie, aby ją wyłączyć. Czy jest jakiś inny sposób, aby to zablokować?

Odpowiedzi:


5

Zasadniczo wydaje się, że odbywa się to jako „usługa o wartości dodanej” w Andriod SIM Toolkit, zgodnie z tym pytaniem tutaj .

Jednak w tym przypadku może to być transmisja komórkowa.

Cell Broadcast jest przeznaczony do jednoczesnego dostarczania do wielu użytkowników w określonym obszarze. Podczas gdy usługa krótkich wiadomości od punktu do punktu (SMS-PP) jest usługą jeden do jednego i jeden do kilku (wymaga wielu wiadomości SMS, ponieważ każda wiadomość może zawierać tylko jeden numer telefonu), transmisja komórkowa jest usługa przesyłania wiadomości jeden do wielu geograficznie. Przesyłanie wiadomości przez sieć komórkową jest również obsługiwane przez UMTS.

Jeśli przejdziesz do aplikacji SMS i przejdziesz do SMS> Ustawienia> Transmisja komórkowa i ją wyłączysz, powinno to zatrzymać to wyskakujące okienko.


3

Jeśli to może komuś pomóc, aplikacja, którą musiałam wyłączyć /system/app/Stk.apk, nosiła nazwę „Usługi SFR v4.1.2-LL__zg”.


Przepraszam, nie zrozumiałem Co rozumiesz przez „nazywał się on„ Services SFR v4.1.2-LL__zg ”? Czy to nie tylko Stk.apk?
Luis A. Florit,

@ LuisA.Florit, myślę, że jest to usługa niestandardowa operatora telefonicznego (SFR), więc będzie inaczej nazywana na innym telefonie.
laurent

1
Masz na myśli proces / usługę lub APK? Jak odkryłeś faktyczną nazwę? Właśnie zmieniłem nazwę Stk.apk, ale nie jestem pewien, czy to wystarczy. La RPTMQLP to las operadoras de telefonia !!
Luis A. Florit,

@ LuisA.Florit, aby to odkryć, myślę, że użyłem „Root App Delete”. Tam możesz otworzyć „Aplikacje systemowe” i wyświetlić wszystkie aplikacje, w tym te, które normalnie są ukryte. Następnie możesz wyszukać i wyłączyć aplikację stamtąd.
laurent

1
Stk jest prawdopodobnie skrótem od SIM Toolkit
Sarge Borsch

2

Spróbuj spojrzeć w Ustawieniach -> Aplikacje -> przeciągnij w prawo, aż dojdziesz do zakładki „wszystko”, a następnie przewiń w dół, aż zobaczysz „Zestaw narzędzi SIM”, w którym to momencie powinieneś być w stanie go dotknąć, wymusić zatrzymanie i wyłącz to.


„Zestawu narzędzi SIM” nie ma na mojej liście. Zamiast tego jest jeden z nazwą mojej firmy Cell, ale nie pozwala się wyłączyć.
Luis A. Florit,

2

Spróbuj wyłączyć „Wiadomości sieciowe” w menu ustawień aplikacji SMS. (był tam w mojej pamięci Samsung TW TW)


2

Jeśli nie jesteś rootem, nie będziesz mógł go odinstalować. Jest dołączony do karty SIM (cholerny współczesny świat ...) i możesz tylko „wymusić zatrzymanie” usług STK dla bieżącej sesji: przejdź do Ustawień-Aplikacje-Wszystkie i zatrzymaj „Zestaw narzędzi SIM” i „Transmisje komórkowe”.

Zostaną uruchomione ponownie przy następnym uruchomieniu.


1
W moim przypadku
wznawia się

0

Wygląda na to, że może to być usługa operatora (w Indiach nazywana usługami flash / wiadomościami flash), możesz ją wyłączyć, kontaktując się z operatorem usługi lub możesz ją wyłączyć, wysyłając wiadomość (metody mogą być bardzo różne od operatora do operatora)

albo może to być transmisja komórkowa, możesz ją wyłączyć, przechodząc do ustawień sms (transmisja komórkowa w wersji Android do oreo) (alerty bezprzewodowe na torcie Android)


Jest to bardzo wstrętna rzecz, której można się pozbyć, i nigdy nie mogła się jej pozbyć. Z pewnością mogłem zawiesić / wymusić odinstalowanie aplikacji jako root, ale ostatecznie nie byłem w stanie nawiązywać ani odbierać żadnych połączeń, i ostatecznie mój telefon był miękki (jeśli zrestartujesz go z odinstalowaniem). Próbowałem skontaktować się z operatorem, powiedzieli, że wyłączyli go, ale po kilku miesiącach wyskakujące okienka wróciły. Nawet jako root trudno się go pozbyć, ale jestem pewien, że istnieje sposób (przynajmniej jako root).
Renato
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.