Jak zablokować to okno dialogowe reklamy (przewoźnika)?


11

Otrzymuję tego rodzaju wiadomości prawie codziennie i mam ich dość.

Zrzut ekranu
Zrzut ekranu (kliknij obraz, aby zobaczyć większy wariant)

Chcę je zablokować, ale nie mam pojęcia, jak się je nazywa. Szukam sposobu na zablokowanie tych wiadomości, albo przez aplikację (nie ma znaczenia, czy potrzebuje roota), albo programowo (jeśli mogę wykryć te wiadomości, być może byłbym w stanie stworzyć aplikację, aby je zablokować).

EDYCJA: Ikona wiadomości jest taka sama jak w zestawie narzędzi SIM. Czy to może być powiązane? O ile mi wiadomo, transmisje komórkowe nie wyświetlają się z przyciskami „OK” i „Anuluj” jako tą wiadomość.

Odpowiedzi:


9

Z tego, co widzę na tej stronie (po hiszpańsku): jest to konkretna usługa reklamowa, którą tylko Movistarsieć wydaje się naciskać na telefony.

Jedynym rozwiązaniem, jakie znalazłem, jest wyłączenie aplikacji „SIM Toolkit”, Settings > Applications > SIM Toolkitale może to wymagać dostępu do twojego urządzenia. Usuwanie zestawu narzędzi SIM według użytkowników forum Android można usunąć bez żadnych problemów. Chciałbym Disableraczej niż wziąć opcję usunięcia jądrowej osobiście.

Z linku:

Nie było na moim telefonie od roku ... bez tego nie ma problemów - jestem tego świadomy.

i

Wiem na pewno, że 4G działa bez niego ... nie było na moim telefonie przez ostatni rok - i każda pamięć ROM, którą mogłem sflashować, nie miała znaczenia. Naprawdę mam ochotę wierzyć, że SimToolKit jest przeznaczony dla różnych usług Metro / bloatware (gdzie monitorują wykorzystanie danych - z dowolnego powodu)

Z Wikipedii:

Zestaw narzędzi SIM (powszechnie nazywany STK) jest standardem systemu GSM, który umożliwia modułowi identyfikacji abonenta (SIM) inicjowanie działań, które mogą być wykorzystane dla różnych usług o wartości dodanej.

Te tak zwane „usługi o wartości dodanej” są tym, co chcesz usunąć.

Ewentualnie możesz skontaktować się z Movistar i sprawdzić, czy mogą go zatrzymać, powiedzieć im, że powoduje awarię urządzenia lub powoduje problemy i zapytać, co można zrobić. W zależności od umowy możesz również przejść do innej sieci.


Starałem się unikać kontaktu z nimi, ale będę musiał. W każdym razie wyłączenie SIM Toolkit to dla mnie opcja. Jakich konsekwencji powinienem się spodziewać, jeśli to zrobię?
Daniel Castro

Nie wiem szczerze, jestem w autobusie, zaktualizuję się, gdy się dowiem!
RossC

@DanielCastro Zaktualizowałem teraz swoją odpowiedź. Można go bezpiecznie usunąć, ale oczywiście na własne ryzyko. Podałem linki i cytaty dla dalszych szczegółów. Nie wahaj się pytać o nic więcej i jeśli mogę pomóc, dodam to do mojej odpowiedzi! Dzięki za głos!
RossC

TIGO też to robi. Nie mogę wyłączyć aplikacji, wydaje się, że jest zepsuta, ponieważ naciśnięcie OK / Cancel robi tylko ponowne otwarcie okna dialogowego
Frank Schwieterman

@FrankSchwieterman Dlaczego nie możesz wyłączyć aplikacji? Pamiętaj, że aby to zrobić, musisz mieć dostęp do konta root. Próbowałeś z odpowiedzią Kevina?
Daniel Castro

3

Te wiadomości też mnie męczyły, co gorsza, tekst był zawsze zniekształcony.

Jeśli masz już tak Titanium Backup Projak ja, po prostu „zamroziłem” aplikację SIM Tool Kit. Wyłącza aplikację i zapobiega pojawianiu się ikony w szufladzie aplikacji.

Jeśli kiedykolwiek będziesz go potrzebować, możesz odblokować lub „rozmrozić” aplikację.

Do tej pory nigdy nie widziałem użycia STK. Gdybym nie miał aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, usunąłbym ją bez zastanowienia.


2

Przejdź do Zestawu narzędzi SIM, wyszukaj usługi Flash i wyłącz je. Pracował dla mnie.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.