Wymuś wyświetlanie Androida w skali szarości


40

Czy istnieje sposób, aby zmusić cały system Android do wyświetlania w trybie monochromatycznym (znanym również jako skala szarości)?

Pracuję z kimś, kto ma ADHD (i sam jestem łagodnym ADHD). Kolory są dla niego za duże.

EDYCJA: Idealnie szukam stworzenia łatwego sposobu przełączania takiego ustawienia.


Czy masz jakieś materiały pomocnicze / zasoby, które opisują rozmiar (odbiorców) dla tego wymogu „funkcji”? Można to podwyższyć do Google / Android lub Samsung (itp.)
david6,

Ten link jest zerwany ..
david6,

Odpowiedzi:


49

Android 5.0 Lollipop domyślnie udostępnia tę funkcję:

  1. Włącz tryb programisty (dotykając wielokrotnie numeru kompilacji w ciągu Settings> About phone)

  2. Idź do Developer Optionsi włącz go.

  3. Pod Hardware accelerated renderingzobaczysz opcję o nazwie Simulate color space, kliknij ją i ustaw na Monochromacy.


2
Czy ma to jakiś wpływ na żywotność baterii?
Olayinka,

5
Tak, wpłynie to na żywotność baterii, ponieważ zwiększy zużycie procesora. Jednak typ ekranu (LCD vs AMOLED itp.) Również może odgrywać pewną rolę.
irscomp

Czy na zrootowanym telefonie można zrobić skrót do przełączania Monochromacy, czy też polecenie terminalu?
thephoenix01

2

Program uruchamiający nie spowoduje przejścia całego systemu w skalę szarości, a jedynie ekranu głównego.

Samsung Galaxy S5 ma prawdziwą funkcję skali szarości, którą można włączyć w całym systemie.

Jeśli nie chcesz kupować Samsunga Galaxy S5, wypróbuj CF.Lumen https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.chainfire.lumen

Może pokolorować ekran do określonego odcienia. Jako efekt uboczny żywotność baterii znacznie wzrośnie.

Jeśli masz telefon Samsung, ale niekoniecznie S5, możesz użyć tej aplikacji root, aby wszystko odwzorować w trybie monochromatycznym (skala szarości):

https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.pruss.GalacticNight0

Myślę, że Lunar Eclipse Lite jest również dobrym wyborem dla Ciebie. działa dobrze na moim telefonie.

wprowadź opis zdjęcia tutaj wprowadź opis zdjęcia tutaj

Kliknij obraz (y), aby powiększyć wersję


Czy obsługuje czysty monochromatyczny / w skali szarości? Pamiętaj, że istnieje wiele takich aplikacji do filtrowania ekranu, ale pytania dotyczą konkretnie skali szarości.
Andrew T.


-1

Nie ma wbudowanej funkcji, która robi to na telefonie z Androidem. Najszybszym sposobem na osiągnięcie tego jest zainstalowanie niestandardowego programu uruchamiającego. Sprawdź w Play Store, jest ich sporo.


1
Dodaj dodatkowe informacje. Może link do co najmniej jednego przykładu. Sposób, w jaki twoje pytanie jest niejasne. Nie chcę tylko zmieniać ikon ekranu głównego, ale całe urządzenie z Androidem na skalę szarości.
William

Jestem pewien, że nie możesz zmienić schematu kolorów Setting, ale możesz zmienić wszystkie inne rzeczy. W sklepie Play po prostu wyszukaj „program uruchamiający” i wybierz ten, który preferujesz, w tym momencie powinieneś poszukać dostępnych motywów dla wybranego programu uruchamiającego i zainstalować go.
Mattia Righetti

Dziękuję za odpowiedź, ale uważam, że w pytaniu jest jasne, że chcę zmienić cały system operacyjny. Wszystkie APLIKACJE prawdopodobnie pozostaną kolorowe, chyba że cię źle zrozumiem.
William

2
Zgadza się, trudno mi zmienić całą kolorystykę systemu, uważam to za prawie niemożliwe. Jestem programistą ROM i nie mogę zrozumieć, jak można to osiągnąć. Może poprzez edycję niektórych plików sterowników lub samego jądra. To trudne, jedno jest pewne, musisz mieć zrootowane urządzenie, to pierwsza rzecz, którą powinieneś wiedzieć.
Mattia Righetti

2
Można to zrobić w niestandardowej pamięci ROM, zmieniając kompozytor (SurfaceFlinger), aby renderować wszystko jako skalę szarości niezależnie od kolorów rysowanych przez aplikacje.
Wyzard
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.