Jak mogę kategoryzować aplikacje na moim telefonie?


17

Pobieram wiele aplikacji, ale potem o nich zapominam. Chciałbym widzieć wszystkie moje aplikacje do robienia notatek, aplikacje do zrobienia itp. Mogę więc szybko porównać i odrzucić te, których nie chcę. Oczywiście chciałbym też wszystkie aplikacje do gier, więc mogę wybrać grę.

Jak mogę to zrobić, aby było to automatyczne (być może wykorzystać informacje z rynku?). Czy istnieje sposób na oznaczanie aplikacji, aby mogły należeć do kilku kategorii?

Odpowiedzi:


11

Istnieje aplikacja o nazwie Apps Organizer , która pozwala „oznaczać” aplikacje w grupy. Następnie możesz umieścić widżety folderów na ekranie głównym każdego z tych „tagów”, aby zachować porządek. Użyłem go wcześniej, działa dobrze, jeśli aktualizujesz tagi.


4

Nie sądzę, aby był to niezawodny sposób, aby to zrobić automatycznie, ale App Manager twierdzi, że to zrobi.

Aplikacje, których używam, grupuję na ekranach głównych, tak aby gry były na jednym ekranie, a aplikacje na drugim, z powiązanymi aplikacjami w tym samym rzędzie (np. Komunikatory internetowe). Możesz zrobić coś podobnego.

Możesz także tworzyć foldery i umieszczać w nich swoje aplikacje. Wierzę, że App Manager może ci w tym pomóc.


4

ADW Launcher pozwala grupować aplikacje w szufladzie aplikacji. Mam konfigurację grupy dla gier i ikonę na ekranie głównym, która pokazuje tę grupę.


3

Jeśli Twój telefon pochodzi z HTC (i ma program uruchamiający HTC Sense), możesz dodać folder na dowolnej stronie, np. „Todo”, „Gry”, „Internet”, „Nowe aplikacje” itp.

Korzystam z tego podejścia w moim przypadku i dodam każdą nową aplikację do folderu „Nowe aplikacje” zaraz po instalacji.


1

Nie sądzę, że istnieje sposób na „oznaczenie” aplikacji, ale najwyraźniej możesz (patrz odpowiedź Bryana ).

Reszta mojej oryginalnej odpowiedzi: możesz tworzyć foldery na ekranie głównym, oznaczać je jako „Gry” lub „Notatki” i umieszczać tam skróty do aplikacji. Aby to zrobić, naciśnij długo na ekranie głównym i wybierz „Foldery”, następnie „Dodaj foldery”, a następnie „Nowy folder” (kroki mogą się nieco różnić w telefonie). Gdy folder znajdzie się na ekranie głównym, możesz przeciągnąć na niego aplikację, aby dodać ją do folderu. Aby zmienić nazwę folderu: otwórz folder, a następnie naciśnij długo pasek tytułu folderu u góry - po kilku sekundach pojawi się okno dialogowe umożliwiające zmianę nazwy folderu.

Mam nadzieję że to pomoże

Edycja - byłem w trakcie edytowania mojej odpowiedzi, aby uwzględnić to, co Matthew powiedział o grupowaniu aplikacji na różnych ekranach głównych - ale mnie pobił :). Używam tej metody do gier, w których wszystkie moje gry są na jednym ekranie głównym.0

Proponuję TagHome Launcher (darmowy)
Jest dość łatwy w użyciu: możesz utworzyć tyle tagów, ile chcesz i przypisać (zero lub więcej) tagów do aplikacji; wszystkie nowe aplikacje należą do kategorii „bez tagów” ​​i są łatwe do wykrycia i przypisania tagów.
Program uruchamiający nie jest krzykliwy, ale działa dość szybko; Wypróbowałem kilka najwyżej ocenianych przed wybraniem TagHome

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.