Jak przenieść kontakty z iPhone'a na telefon z Androidem?


11

Znam kogoś, kto właśnie dostał Atrix 4G i wcześniej miał iPhone 3GS. Zapytano mnie, jak mógłby przenieść swoje kontakty z iPhone'a / iTunes na urządzenie z Androidem. Nigdy nie posiadałem iPhone'a i miałem z nimi ograniczoną interakcję. Czy ktoś zna najprostszą metodę przeniesienia kontaktów iPhone'a na urządzenie z Androidem?


Możesz zsynchronizować kontakty iPhone'a z iCloud. Następnie użyj komputera, aby zalogować się do iCloud, aby wyeksportować je wszystkie w jednym pliku VCF. Ostatecznie zaimportuj VCF do Gmaila i voila!
jDonMas

Właśnie zobaczyłem, że używasz iPhone 3GS. Jeśli nie masz konta iCloud, wyeksportuj kontakty bezpośrednio przez komputer: copytrans.net/support/…
jDonMas

Odpowiedzi:


11

Prawdopodobnie sugerowałbym użycie Google Sync do synchronizacji kontaktów iPhone'a z kontem Google, a następnie użycie tego konta dla Androida.


Prawdopodobnie najlepszy sposób, nie mogę znaleźć prostego sposobu na wyeksportowanie kontaktów iPhone do .vcf.
Matthew

Czy jest jakiś sposób na zrzucenie ich do prostszego formatu, takiego jak CSV? Gmail z radością zaimportuje duży plik CSV kontaktów.
GAThrawn

Właśnie dostałem wiadomość, że synchronizacja Google działa dla niego dobrze, dzięki.
Supercereal

1

Wiem, że zostało to już rozwiązane, ale właśnie napotkałem ten sam problem i znalazłem łatwe rozwiązanie, które może pomóc komuś innemu. Jeśli naprawdę nie lubisz przechodzenia przez Kontakty Google w celu synchronizacji iPhone'a z Androidem, możesz także użyć opcji „Wypad”. To mała aplikacja, która działa na obu platformach i działa idealnie między nimi. Właśnie skończyłem z przenoszeniem wszystkich moich kontaktów w prosty guz ;-)


1

Najłatwiejszą metodą, jaką znalazłem, jest użycie komputera / przeglądarki. Oto artykuł wyjaśniający, jak to zrobić, ale podsumowując:

  1. Upewnij się, że używasz iClound i że ustawienie synchronizacji kontaktów jest włączone.
  2. Zaloguj się na https://www.icloud.com/ ze szczegółami iTunes i wybierz „Kontakty”.
  3. Wybierz wszystkie kontakty. Artykuł sugeruje przewijanie, ale szybsze jest wybranie pierwszego i użycie CTRL+ A(lub + Ana Macu).
  4. Wybierz „Eksportuj vCard ...” z ikony koła zębatego w lewym dolnym rogu ekranu.
  5. Zaloguj się do Kontaktów Google i wybierz „Importuj ...” z menu „Więcej”.
  6. Prześlij / zaimportuj swoją wizytówkę vCard i scal duplikaty.

Otóż ​​to! Prawie jak tylko zaimportujesz i zduplikujesz, powinieneś zobaczyć swoje kontakty w telefonie. Możesz usunąć dodatkową grupę, która została dodana, ale to zależy od ciebie.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.