Jak korzystać z Internetu w systemie Windows na telefonie z systemem Android za pomocą kabla USB


73

Używam Androida 4.4.2 (na Micromax Unite 2 - A106 ). Mam w domu komputer z systemem Windows, który ma szerokopasmowe łącze internetowe o dużej prędkości. Nie mam routera bezprzewodowego ani punktu dostępu. Chcę po prostu korzystać z połączenia internetowego komputera w moim telefonie. Próbowałem wielu metod, ale żadna nie wydaje się działać.

Metoda 1: Korzystanie z natywnej opcji Androida 4.4.2

Kiedy podłączyłem telefon, w Settings > Wireless & networks > USB Internet (sharing Windows PC internet via USB cable)polu wyboru, które zaznaczyłem, poprosiłem mnie o wybranie wersji systemu Windows (czyli Windows 8.1, ale ponieważ nie wyświetlałem tej opcji) wybrałem Windows 8. Daje mi dalsze instrukcje, jak pokazano na poniższym obrazku:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Oto problem, nie ma zakładki udostępniania (patrz poniższy zrzut ekranu) wprowadź opis zdjęcia tutaj

Metoda 2: Jak opisano w Jak skonfigurować odwrotne tethering przez USB

Na tej stronie dowiedziałem się, że nazywa się to Tethering zwrotny. Przeczytałem i postępowałem zgodnie z procedurą opisaną w części Jak skonfigurować odwrotne tethering przez USB

Wykonałem wszystkie kroki opisane w tej odpowiedzi, aż do wykonania polecenia.

 1. Zainstaluj sterowniki USB z zestawu Android SDK [GOTOWE]
 2. Podłącz kabel USB i aktywuj Tethering przez USB (powinieneś zobaczyć nowy interfejs sieciowy.) [GOTOWE]
 3. Połącz dwa interfejsy sieciowe [GOTOWE]
 4. Na komputerze wykonaj adb shell netcfg usb0 dhcp [PROBLEM]

Kiedy mogę wykonać adb shell netcfg usb0 dhcpto mówi: error: device not found. Próbowałem tego samego USB Debuggingw ustawieniach programisty, WŁ. I WYŁ. Błąd pozostaje ten sam.

Metoda 3: Zrootowanie urządzenia i korzystanie z aplikacji

Czytałem tu i tam, że istnieje inna metoda, w której możemy bezpośrednio korzystać z aplikacji, ale wymaga zrootowania urządzenia. Mój telefon to nowy telefon, a gwarancja traci ważność, jeśli go zrootuję.

EDYCJA: Wypróbowałem metodę sugerowaną w odpowiedzi, na czwartym etapie metody 2 mam do czynienia z tym problemem:

wprowadź opis zdjęcia tutaj


W przypadku pierwszej metody, jeśli nie możesz znaleźć karty udostępniania we właściwościach sieciowych w systemie Windows, możesz zadać pytanie na naszej siostrzanej stronie superuser.com (zajmują się problemami z komputerami PC i Windows), pytając, dlaczego możesz „ zobacz tę kartę we właściwościach sieci w Win 8.1.
GAThrawn

Możesz to zrobić odwrotnym przetwarzaniem USB
Maveň

1
W przypadku metody 2, krok 4, czy włączono debugowanie USB ? adbnie będzie działać bez włączania go
ᔕᖺᘎᕊ

2
Nie mogłem znaleźć Ustawienia> Sieci bezprzewodowe i sieci w moim Galaxy S5 z T-Mobile. Jest to również Android 4.4.2. Pomysły?
Tagar

1
Nie mogłem również znaleźć opcji natywnej na moim urządzeniu. Nie chciałem zrootować urządzenia, więc ostatecznie opracowałem własne rozwiązanie, ReverseTethering NoRoot ( play.google.com/store/apps/… )
FD_

Odpowiedzi:


28

W rzeczywistości metoda 1 jest dość łatwa do wykonania. Jak wynika z tej odpowiedzi , do wyświetlenia karty udostępniania wymagane jest więcej niż jedno połączenie sieciowe.

Krótka odpowiedź:

Najpierw zignoruj ​​instrukcję swojego urządzenia z Androidem i mimo to spróbuj połączyć się z Internetem przez USB.
Spowoduje to utworzenie nowego połączenia sieciowego i pozwoli na wyświetlenie karty udostępniania w połączeniu sieciowym komputera.

Szczegółowa odpowiedź

1. Przygotuj system Windows 10

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start systemu Windows
  Przycisk Start systemu Windows
 2. W otwierającym menu kontekstowym otwórz „Połączenia sieciowe”
  „Połączenia sieciowe” w menu kontekstowym
 3. Pojawią się połączenia sieciowe. Jak widać, obecnie jest tylko jedno połączenie sieciowe, więc nie będzie karty udostępniania.
  wprowadź opis zdjęcia tutaj

2. Przygotuj urządzenie z Androidem

 1. Podłącz urządzenie z Androidem kablem USB do komputera
 2. W sekcji Sieci zwykłe i bezprzewodowe (może być konieczne kliknięcie „Więcej ...” na niektórych urządzeniach z Androidem), spróbuj aktywować Internet USB
  Aktywuj „USB Internet”
 3. Pojawią się instrukcje. Wybierz Windows 8 i po prostu kliknij Dalej i Gotowe , ignorując podane instrukcje
  Wybierz Windows 8 i kliknij Dalej Kliknij przycisk Gotowe, ignorując kroki
 4. Teraz po USB USB powinien znajdować się znacznik wyboru :
  Internet USB powinien być teraz sprawdzony
 5. Jeśli po raz pierwszy podłączasz urządzenie z Androidem do komputera za pomocą sieci USB, system Windows może zapytać, czy chcesz połączyć się z siecią. To normalne.

3. Udostępnij połączenie internetowe w systemie Windows 10

Jak widać, istnieją teraz dwa połączenia sieciowe, więc karta udostępniania będzie teraz dostępna:
Dwa połączenia sieciowe

 1. Kliknij prawym przyciskiem myszy pierwsze połączenie sieciowe i otwórz Właściwości Otwórz właściwości oryginalnego połączenia sieciowego
 2. Teraz jest karta Udostępnianie i możesz zezwolić swojemu urządzeniu z Androidem na korzystanie z połączenia internetowego komputera z systemem Windows 10
  Karta Udostępnianie jest teraz dostępna

3
Nie mogę tego zweryfikować (nie ma tu okien z wyjątkiem światła i świeżego powietrza) - ale nadal jestem pozytywnie oceniany: bardzo dokładne i wizualne wyjaśnienie, dziękuję za udostępnienie! // PS: Teraz możesz odpowiadać nawet na chronione pytania :)
Izzy

3
Hmm, nie widzę tej opcji „USB Internet” na Androidzie 6.0. Czy muszę zrobić coś innego, zanim się pojawi, czy działa inaczej w wersji 6.0?
ProgramFOX

9

W przypadku drugiej metody (która powinna działać) wygląda na to, że brakuje tylko odpowiednich sterowników urządzenia. Znalazłem stronę, która twierdzi, że ma sterowniki ( http://www.digitbrunch.com/android/how-to-root-micromax-unite-2-a106 ), chociaż nie mogę ręczyć za ich autentyczność, więc to zależy od ciebie, jeśli chcesz im zaufać.

Daj mi znać, jeśli napotkasz jakieś problemy, ponieważ chociaż nigdy wcześniej czegoś takiego nie robiłem, chętnie Ci pomogę, jeśli będę mógł.


Opublikowałem zmianę po wypróbowaniu tego, co zasugerowałeś. Proszę sprawdź to. Wypróbowałem metodę sugerowaną w odpowiedzi, na czwartym etapie metody 2, mam do czynienia z tym problemem
pazury

Przepraszam za długie oczekiwanie na odpowiedź (teraz piekło w szkole), ale wydaje się, że błąd polega na tym, że adb nie widzi twojego urządzenia. Teraz zwykle pojawia się problem ze sterownikiem, ale istnieje również szansa, że ​​może to być problem sprzętowy (na przykład mój nexus 7 nie może się już połączyć z komputerami). Jaką wydajność otrzymujesz po uruchomieniu „urządzeń adb”?
Colin,

Również ten wątek może się przydać: forum.xda-developers.com/google-nexus-5/help/… , to jest dla nexusa, ale może mieć więcej informacji, jeśli twój sterownik nie jest problemem
Colin

5

Istnieje rozwiązanie dla nierootowanych urządzeń

Wiem, że to późna odpowiedź, ale ponieważ wszystkie istniejące odpowiedzi sugerują, że odwrotne tethering przez USB jest możliwe tylko wtedy, gdy twoje urządzenie jest zrootowane lub ma systemową obsługę odwrotnego tetheringu, pomyślałem, że warto wskazać jeszcze jedną opcję:

Kilka miesięcy temu szukałem rozwiązania, które pozwoliłoby mi korzystać z połączenia internetowego mojego laptopa na nieobsługiwanym urządzeniu z Androidem, ale po prostu nie mogłem znaleźć rozwiązania. W końcu zacząłem opracowywać własne rozwiązanie. Rezultatem jest aplikacja, która działa na urządzeniach z Androidem 4.0 lub nowszym po stronie klienta oraz na wszystkich głównych systemach operacyjnych po stronie hosta.

Aplikacja ReverseTethering NoRoot

Aplikacja jest dostępna w Google Play: ReverseTethering NoRoot


3

Używam również Micromax Unite 2. To, co działa dla mnie, to pierwsza metoda.

Wygląda na to, że nie podłączasz urządzenia (telefonu do komputera). Więc nie pokazuje karty udostępniania. Masz tylko urządzenie LAN, ale nie masz urządzenia do udostępniania.

Najpierw podłącz urządzenie do komputera, a następnie wykonaj pozostałe kroki. Naprawdę lubię Internet z komputera na telefon!

Procedura

 1. Podłącz telefon do komputera za pomocą kabla USB.
 2. Na telefonie komórkowym wybierz Ustawienia-> więcej-> Internet USB , wybierz wersję systemu PC-> dalej -> „GOTOWE” (WAŻNE).
 3. Na komputerze przejdź do panelu sterowania-> Sieć i Internet-> Połączenie sieciowe.
 4. Tutaj jedno z urządzeń to Twoje urządzenie LAN, a drugie to Twój telefon komórkowy.
 5. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie LAN, przejdź do Właściwości-> wybierz zakładkę „udostępnianie ”-> kliknij pierwszą opcję-> ok.
 6. Teraz możesz korzystać z Internetu w telefonie.

Unikaj txtspk. Dla niektórych osób, które nie są rodzimymi użytkownikami angielskiego, jest to dość trudne bez :) Naprawiłem to tutaj.
Izzy


2

Testowałem pierwszą metodę na ZTE V987 z Androidem 4.2.1 i po krótkim wyszukiwaniu interfejsu RNDIS i innych sterowników urządzenia MTKandroidUSB (interfejs ADB) (dla Windows Xp), zadziałało. Myślę, że nie masz zainstalowanych sterowników telefonu w systemie Windows. Czy sprawdziłeś w Menedżerze urządzeń?

Testowałem pierwszą metodę również w systemie Windows 7 i zainstalowałem następujące urządzenia:

Urządzenie z systemem Android MT65xx

potem udostępniłem połączenie internetowe, ale bez powodzenia. Telefon nie chciał widzieć połączenia. Następnie zmieniłem sterowniki na te z http://www.digitbrunch.com/android/how-to-root-micromax-unite-2-a106 (Driver_Auto_Installer_v1.1236.00) i próbowałem zmostkować 2 karty sieciowe i Otrzymałem następną konfigurację: Driver_Auto_Installer_v1.1236.00

Następnie wróciłem do Udostępniania połączenia internetowego i wypróbowałem następujące polecenia (tutaj http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2287494 ): adb shell netcfg rndis0 dhcp

I zaczęło działać połączenie USB telefonu:

Lan3Status Lan3Details

Na koniec zaktualizowałem sterowniki USB do początkowej wersji Alcatela, usunąłem MAC Bridge Miniport, ustawiłem ten sam DNS dla połączenia lokalnego RNDIS IPv4 i użyłem pliku .cmd z adb shell netcfg rndis0 dhcppoleceniem do uruchomienia połączenia.

Lan3Details2

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.