Czy aktualizacja do Androida 7.0 spowoduje, że mój telefon straci wszystkie dane aplikacji? Jeśli tak, jak mogę temu zapobiec?


14

Posiadam Nexusa 5X i chcę zaktualizować oprogramowanie układowe urządzenia z Androida 6.0.1 na Android 7.0. Kiedy to zrobię, czy wyczyści wszystkie moje dane telefonu (tj. Zasadniczo przywróci ustawienia fabryczne )? Wiem, że moje konto Play Store zawiera zapis wszystkich aplikacji, z których korzystam, ale przypuszczam, że dane aplikacji zostaną utracone. Szczególnie martwi mnie Asphalt 8, w którym osiągnąłem całkiem zaawansowany etap. Słyszałem, że aplikacje na Androida z włączoną funkcją tworzenia kopii zapasowych zapisują swoje dane zdalnie w chmurze, ale nie dotyczy to aplikacji do gier takich jak Asphalt. Więc moje pytanie brzmi:

1. Czy stracę wszystkie dane aplikacji, a zwłaszcza dane Asphalt 8?

2. Jeśli tak, w jaki sposób mogę wykonać kopię zapasową moich danych i bez konieczności rootowania telefonu? Idealnie chciałbym zrobić aktualizację oprogramowania i odzyskać dane Asphalt 8 (bez konieczności rootowania telefonu).

Odpowiedzi:


13

Aktualizacje OTA nie czyszczą urządzenia: wszystkie aplikacje i dane są zachowywane w całej aktualizacji.

Mimo to zawsze dobrym pomysłem jest częste tworzenie kopii zapasowych danych. Jak zauważyłeś, nie wszystkie aplikacje obsługują wbudowany mechanizm tworzenia kopii zapasowych Google, więc dobrze jest mieć pełną kopię zapasową na wszelki wypadek. Zobacz naszą wiki tagu i najważniejsze pytania, aby dowiedzieć się, jakie opcje są dostępne (niezależnie od tego, czy zrootowałeś telefon, czy nie).


0

Dla tych, którzy już odblokowali bootloader swojego telefonu - który wyczyści telefon (dzięki @onik za przypomnienie):

Jeśli pobierzesz obraz fabryczny, domyślnie skrypty flash-all.shi flash-all.batrzeczywiście wykonają czyszczenie urządzenia na końcu.

Pod warunkiem, że nadpisujesz obraz tego samego dostawcy (w tym przypadku nie jest to niestandardowa pamięć ROM), możesz po prostu edytować ten skrypt i usunąć -wflagę. Użyłem go do aktualizacji do 4.4.2 i 4.4.3, zanim mój Nexus 4 otrzyma OTA.


1
Pamiętaj, że wymaga to odblokowania bootloadera. Jeśli nie, wymagane jest pełne wyczyszczenie ze względów bezpieczeństwa.
onik

Ach tak, jak powiedział @onik. Staram się to zrobić jako jeden z pierwszych kroków na moich urządzeniach Nexus, aby zminimalizować utratę danych (nie dbam o to tak bardzo na moich innych telefonach, ponieważ opóźniają się w aktualizacjach)
michel-slm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.