Czy istnieją jakieś szczególne zalety korzystania z Amazon Android App Store w porównaniu z Google Android Market?


Odpowiedzi:


15

Istnieje wiele różnic między tymi dwoma rynkami i chociaż „Zalety” mogą być nieco subiektywne, istnieje kilka konkretnych cech, które ma Amazon App Store, których nie ma w Marketplace.

  1. Amazon twierdzi, że testuje każdą aplikację przed udostępnieniem jej do pobrania, aby upewnić się, że „każda aplikacja działa zgodnie z opisem w [produkcie], nie wpływa na funkcjonalność urządzenia mobilnego ani nie naraża danych klientów po zainstalowaniu”.

  2. Każdego dnia oferują jedną „płatną” aplikację za darmo.

  3. Niektóre aplikacje mają na swojej stronie internetowej funkcję „Test Drive”, która pozwala wypróbować aplikację w zwirtualizowanym interfejsie Androida w przeglądarce ( chociaż nie widziałem jeszcze aplikacji, która ma tę funkcję ).
  4. Amazon wykorzystuje silnik rekomendacji, aby sugerować aplikacje, które mogą ci się spodobać na podstawie historii zakupów.

Należy zauważyć, że w tej chwili Amazon App Store działa tylko w USA ( chyba że możesz korzystać z amerykańskiego serwera proxy w innym kraju ), a usługa jest zablokowana na urządzeniach AT&T.


1
Test Drive został tymczasowo wyłączony. Czy testowanie Amazon oznacza testowanie ręczne? Zakładam, że Google wykonuje teraz automatyczne skanowanie, choć nie jestem pewien.
Mateusz

2
W ich FAQ dla deweloperów, które mówią „... W rezultacie będziemy testować aplikacje, które przesyłasz przed udostępnieniem ich w naszym sklepie, aby sprawdzić, czy każda aplikacja działa zgodnie z opisem w opisie produktu, nie wpływa negatywnie na funkcjonalność urządzenie mobilne lub naraża dane klientów na ryzyko po zainstalowaniu i jest zgodne z warunkami Umowy dystrybucyjnej i naszymi Wytycznymi dotyczącymi treści ”.
Matt

Zamierzam eksperymentować z publikacją mojej aplikacji na Amazon. Inną sprawą jest to, że kontrolują cenę. Dajesz mu cenę „katalogową”, ale mogą mieć „wyprzedaż” lub rozdawać aplikację za darmo na jeden dzień.
Bryan Denny

2
Kolejna zaleta: karty upominkowe amazon.com/gp/feature.html/...
Bryan Denny

6

Model wyceny jest fajny. Możesz ustawić cenę katalogową. Sprzedadzą aplikację za (prawie każdą) cenę. Otrzymasz albo 70% ceny katalogowej, albo 20% ceny sprzedaży, w zależności od tego, która wartość będzie wyższa.

Od czasu do czasu mogą dawać to za darmo, co zwiększa sprzedaż (bez utraty przychodów) lub może sprzedawać za wysoką cenę (co jest dobre, jeśli ludzie są gotowi za to zapłacić).


4

Fajną cechą sklepu Amazon App Store jest to, że jest on powiązany z Twoim kontem Amazon, a nie z kontem Google. Oznacza to, że jeśli masz dwa telefony z różnymi kontami Gmail w tym samym domu, możesz udostępniać aplikacje, jeśli oba logują się do sklepu z aplikacjami Amazon za pomocą tego samego loginu. W Android Market musiałem dwukrotnie kupić aplikacje.


1

Angry Birds (płatne / bez reklam), Angry Birds Seasons (płatne / bez reklam), Angry Birds Rio . To jest to, jeśli lubisz Angry Birds, to znaczy. Są one na razie wyłączne w sklepie Amazon Appstore. Prawdopodobnie są też inne aplikacje, które są ekskluzywne, nie mam listy.

Amazon Appstore korzysta z silnika rekomendacji i zakupów, za pomocą których jest znany za jednym kliknięciem. Pod tym względem jest lepszy niż obecny system Android Market / Google Checkout, musi być szybszy, jednak zalecenia będą uwzględniać tylko aplikacje zakupione za pośrednictwem systemu Amazon, więc na początku może nie być super przydatne.

Główną zaletą Amazon Appstore jest to, że nie potrzebujesz błogosławieństwa Google, co oznacza, że ​​możesz zainstalować to na dowolnym urządzeniu (powyżej określonej wersji systemu operacyjnego Android), które nie jest dostarczane z oficjalnym Android Market, powiedzmy, że jeden z tych tanich Chińczyków tabletki Masz dostęp do wielu takich samych aplikacji, o ile programista przesłał je do obu miejsc, bez potrzeby zatwierdzania urządzenia przez Google.

Aktualizacja: Jeśli lubisz grać w gry na telefonie , zobowiązanie Gameloft do korzystania wyłącznie z Amazon Appstore jest znaczące.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.