Czy otrzymam automatyczne dożywotnie DARMOWE aktualizacje, jeśli zapłacę za aplikację?


18

Jeśli kupię płatną aplikację, czy będę mógł otrzymywać bezpłatne aktualizacje do końca życia tej aplikacji, czy powinienem płacić później za aktualizacje?

Jaka jest norma Czy możesz podać 1-2 przykłady?

Dzięki!

Odpowiedzi:


20

Jeśli programista wydaje aktualizacje aplikacji jako ta sama nazwa pakietu, a aplikacja została już wcześniej zakupiona, powinien otrzymywać aktualizacje aplikacji za darmo.

Np. Jeśli poszedłeś i kupiłeś moją aplikację , powinieneś otrzymywać aktualizacje, o ile będę aktualizować tę konkretną nazwę pakietu aplikacji:net.mandaria.cardashboardpro

Jednak mogę w pewnym momencie w przyszłości podjąć decyzję, że chcę więcej pieniędzy dla aplikacji i zwolnić nowszą wersję aplikacji pod nową nazwa_pakietu: net.mandaria.cardashboarddeluxemożna by nie dostać bezpłatną aktualizację do tej aplikacji, nawet jeśli jest to technicznie taka sama aplikacji, zdecydowałem się wydać ją jako oddzielną aplikację w oczach Android Market (która określa, że ​​dwie aplikacje różnią się wyłącznie nazwą pakietu).

Mogę jednak nadal pobierać opłaty za więcej pieniędzy, dołączając (opcjonalnie?) Zakupy w aplikacji lub subskrypcje, które wcześniej nie istniały bez zmiany nazwy pakietu. Mając ten sam przykład, nadal mogę korzystać, net.mandaria.cardashboardproale mogę kupić w aplikacji funkcje „luksusowe”.

Większość programistów nie zrobi tych rzeczy użytkownikom, którzy już kupili swoje aplikacje, ale nie jest to niemożliwe. Kiedyś takim przykładem dewelopera próbującego pobierać opłaty za nowszą wersję swojej aplikacji był psx4droid . Luz był tak okrutny ze strony jego użytkowników, że wrócił i zaktualizował starszą (wersję 1) swojej aplikacji do nowszej wersji (wersja 2). Z tego powodu musi teraz utrzymywać trzy wersje (wersja 1 i 2 oraz wersja darmowa) zamiast dwóch. Mów o bólu głowy programisty.

Ostatecznie zależy to od tego, co zdecyduje deweloper. W większości przypadków programista będzie nadal obsługiwał tę samą aplikację, a najnowsze aktualizacje będą dostępne bezpłatnie po zakupie.


Więc jeśli chodzi o marketing, czy głupotą jest obiecać 1 rok bezpłatnych aktualizacji?
ciekawy,

@curiousguy Nie sądzę. Użytkownicy w większości oczekują aktualizacji swoich aplikacji. Programiści, którzy nie lubią swoich aplikacji (błędy, błędy, prośby o funkcje), będą obserwować, jak ich aplikacje powoli umierają. Istnieje bardzo niewiele rodzajów aplikacji, które można uznać za „ukończone” i nie można ich już aktualizować.
Bryan Denny

8

Wydaje się, że normą jest, aby programiści aktualizowali swoją aplikację, a ci, którzy już za nią zapłacili, również otrzymają aktualizację.

Jednak zdecydowanie nie jest to egzekwowane w żaden sposób, w kształcie ani formie. Jeśli nie masz umowy określającej inaczej (i upewniasz się, że jest ona egzekwowana), otrzymujesz tylko to, za co płacisz (aktualna wersja aplikacji) i to wszystko. Deweloper może łatwo wybrać przesłanie nowej wersji jako „innej” aplikacji i oczekiwać od starych użytkowników, którzy chcą ją zaktualizować, zapłacić za nią.


1

Tak, ale nie jest to wymuszone. Nie widziałem, żeby jakiś programista aplikacji na Androida robił inaczej

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.