Moje wifi włącza się losowo i automatycznie.


10

Nigdy nie włączam Wi-Fi, ponieważ mam nieograniczony pakiet danych. Niedawno zauważyłem, że jest on losowo włączany autonomicznie.

Jak znaleźć winowajcę, który ciągle włącza Wi-Fi? Czy mogę złapać aplikację, która uruchomiła intencję włączania Wi-Fi?

Do tej pory przeprowadzałem ślepe wyszukiwanie i nadal zauważam, że włączam się Wi-Fi. Z góry dziękuję! Mam Nexusa 4 z Androidem 4.4


1
W moim przypadku okazało się, że jest to funkcja antykradzieżowa programu Avast, ponieważ niedawno zmieniłem kartę SIM. Mam nadzieję, że to
ocali

To samo działo się na moim telefonie Huawei. Okazuje się, że była to funkcja Wi-Fi +. Ustawienia -> Wi-Fi -> Wi-Fi + -> Wyłączone.
Antoni4,

Odpowiedzi:


5

KitKat ma funkcję, w której po wyłączeniu Wi-Fi okresowo skanuje sieci, aby umożliwić wykrywanie lokalizacji na podstawie Wi-Fi. Aby to wyłączyć: -

 1. Przejdź do ustawień Wi-Fi
 2. W menu przelewu (trzy kropki) wybierz Zaawansowane
 3. Odznacz Skanowanie zawsze dostępne

Nawet gdy aplikacja w pełni włącza Wi-Fi, nie robi się tego celowo; raczej dzieje się to przez wywołanie metody WifiManager.setWifiEnabled. Mogą to zrobić tylko aplikacje z uprawnieniem „ łącz i odłącz od Wi-Fi ”.


1
Dzięki za odpowiedzi! Wcześniej odznaczyłem tę opcję, ale problem pozostaje.
Miron V

5

Jeśli nie o tym wspomniał Dan z KitKat , a odstępy czasu są dość krótkie (np. Zdarza się to przynajmniej raz podczas snu w nocy):

 • włączyć debugowanie USB
 • podłącz swoje urządzenie do komputera przez USB
 • na komputerze uruchom adb logcat | tee wifi.log
 • iść do łóżka
 • następnego dnia naciśnij Ctrl+C
 • sprawdź, wifi.logkiedy zostało uruchomione (i mam nadzieję, przez kogo)

To powinno przynajmniej pomóc zawęzić sytuację. Nawet jeśli nie podaje wprost „App X wyzwalająca Wi-Fi”, możesz sprawdzić wzorce, np. „Evertime WiFi zostało włączone, znajduję zdarzenie Z aplikacji X wspomniane kilka linii wcześniej”. Dobry wskaźnik, który może mieć wtedy związek z X. Sprawdź więc, czy X ma jakieś wymagane (i przyznane) uprawnienia sieciowe (lub „zgrubną lokalizację”), ponieważ jeśli nie, to raczej nie będziesz kandydatem. W przeciwnym razie spróbuj wyłączyć / zablokować / odinstalować go i sprawdź, czy problem zniknął. Jeśli tak, to znalazłeś - jeśli nie, powtórz z następnym.


@ Izzy mogę po prostu znaleźć aplikacje z uprawnieniem do zmiany stanu Wi-Fi, a następnie po prostu odinstalować aplikację na Androida 4.1.2. Ten sam problem występuje tylko w regularnych odstępach czasu.
user285oo6,

Jeśli chcesz zastosować to podejście, zobacz moją odpowiedź tutaj . Połączenie tych dwóch podejść może być nieco bezpieczniejsze, więc nie odinstalujesz niewłaściwej aplikacji;)
Izzy

2

Miałem ten sam problem z urządzeniem (Uwaga 3). Wydaje się, że T-Mobile nie ma w swojej linii telefonów funkcji „Optymalizatora połączeń”. W przypadku T-mo funkcją, którą należy wyłączyć, jest „Menedżer Wi-Fi”.

Aby wyłączyć tę funkcję, wykonaj następujące czynności:

 • Uzyskaj dostęp do konta T-Mobile (dla mnie wystarczy nacisnąć aplikację „Moje konto T-Mobile”).
 • Naciśnij przycisk menu na urządzeniu, a następnie wybierz „Opcje”.
 • W sekcji „Powiadomienia” usuń zaznaczenie pola „Wyświetl powiadomienia Menedżera Wi-Fi”.
 • W „Asystencie połączenia” wybierz „Otwórz menedżera Wi-Fi”.
 • Odznacz pole „Zarządzaj połączeniami Wi-Fi”.

Otóż ​​to...

Rozmawiałem z działem wsparcia technicznego T-mobile na temat niezwiązanego problemu i od razu wspomniałem o tym problemie. Przedstawiciel poinformował mnie, że jest to znany problem i stwierdził, że problem został rozwiązany. Tymczasem wyłączenie „Menedżera Wi-Fi” jest tymczasową poprawką rozwiązującą ten problem. Oto skrócony sposób wyłączenia menedżera Wi-Fi:

Moje konto T-Mobile -> Menu -> Opcje -> „Wyświetl powiadomienia Menedżera Wi-Fi” (Odznacz) -> „Otwórz Menedżera Wi-Fi” (w „Asystencie połączenia”) -> (Odznacz) „Zarządzaj Wi-Fi Znajomości".

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.