Zmienić konto Gmail, aby dokonać zakupu w aplikacji?


70

Jaka jest procedura zmiany konta e-mail, którego chcesz użyć, aby dokonać zakupu w aplikacji?

Spójrz na zdjęcie.


Kliknij, aby powiększyć obraz

Korzystam z 2 kont Gmail i tylko 1 ma kartę kredytową. Konto podstawowe ma kartę kredytową, a drugie nie. Ale moje drugie konto jest zawsze w dialogu płatności. Konto dodatkowe nie jest również kontem używanym w aplikacji Sklep Play.

Nie znalazłem sposobu na zmianę tego e-maila.

Odpowiedzi:


56

Aby to zrobić, musisz zainstalować aplikację z tego samego konta Google, z którego chcesz dokonać zakupu w aplikacji. Wykonaj następujące kroki,

 1. Odinstaluj aplikację na telefonie.
 2. Przejdź do witryny Sklep Play w przeglądarce internetowej i znajdź aplikację. Upewnij się, że jesteś zalogowany na stronie z odpowiednim kontem!
 3. Zainstaluj aplikację za pośrednictwem Sklepu Play, klikając przycisk „Zainstaluj” (i wybierając telefon).
 4. Zaczekaj minutę, aż aplikacja zostanie zainstalowana na urządzeniu.
 5. Dokonaj zakupu w aplikacji.

3
Jak to zrobić, gdy programista kompiluje się na telefonie, aby przetestować zakupy?
Oliver Dixon

1
To działa dobrze. +1
Firelord

11

Miałem ten sam problem i wszystkie pozostałe odpowiedzi nie rozwiązały problemu. Jednak znajduję rozwiązanie, aby rozwiązać problem. Pamiętaj, że działa to specjalnie dla gier, ale pod koniec mam teorię, że pozwoli ci to instalować aplikacje z odpowiednim kontem.

Problem dotyczy tego, z którym kontem jest powiązana pobrana i zainstalowana aplikacja. Aby sprawdzić, które to konto, przejdź do sklepu Play, przejdź do konta, na którym ma się znajdować, a następnie przejdź do „Moich aplikacji i gier”. Następnie wybierz dodatkową kartę „Wszystkie”. Jeśli gra nie pojawia się na tej liście, oznacza to, że masz problem. Kontynuuj przełączanie kont, a ostatecznie znajdziesz konto, z którym jest ono powiązane.

Teraz naprawmy, z którym kontem jest związane:

 1. Najpierw musisz odinstalować grę.
 2. Następnie musisz usunąć grę z konta, z którym jest ona powiązana.
  • Aby to zrobić, wykonaj te same czynności, co powyżej, a następnie naciśnij przycisk krzyżyka („x”) w prawym górnym rogu, aby go usunąć.
 3. Otwórz (lub pobierz, zainstaluj, a następnie otwórz) aplikację Gry Google Play .
 4. Upewnij się, że jesteś zalogowany na odpowiednie konto (zarówno na, jak Google Play Gamesi na Google Play Store), z którym chcesz powiązać grę, korzystając z menu hamburgerów w lewym górnym rogu.
 5. Znajdź grę, w którą chcesz zagrać, a następnie kliknij storeprzycisk (zwykle przycisk przeczytałby, opengdyby był już zainstalowany).
 6. Zainstaluj jak zwykle.
 7. Otwórz grę, a zobaczysz, że możesz teraz robić zakupy w aplikacji na odpowiednim koncie. :RE

Powyższe kroki wydają się zmuszać sklep z grami do upewnienia się, że kojarzy grę z właściwym kontem. Mam teorię, że po wykonaniu powyższych kroków możesz wyszukać zwykłą aplikację i zainstalować ją, a ona powinna być powiązana z tym samym kontem ... i pozwoli ci również robić zakupy w aplikacji. Nie testowałem tego jednak, ponieważ potrzebowałem go tylko do pracy z grami - więc możesz zostawić komentarz, jeśli moja teoria jest poprawna.


1
Proszę głosować za odpowiedzią. Zainstalowana aplikacja połączy się z twoim kontem. Najpierw usuwam ten link z biblioteki sklepu Google, zanim przełączysz się na inne konto.
boh 1'18

@ boh, dziękuję, doceniam to. Cieszę się, że to komuś pomogło. :) Czuję się trochę rozczarowany, że OP nie wybrał odpowiedzi na swoje pytanie.
hazrpg

Śledzony na każdym kroku, dwa razy: nie działał.
Bastes

Czy którekolwiek z innych rozwiązań Ci pomogło? Ile kont Google dodałeś do swojego urządzenia? Pewnym sposobem, aby to naprawić, jest usunięcie wszystkich innych kont, odinstalowanie, ponowne uruchomienie, ponowna instalacja i sprawdzenie, czy aplikacja działa. Następnie dodaj pozostałe konta z powrotem.
hazrpg

7

Musisz przełączyć się na właściwe konto w aplikacji Sklep Play (może być konieczne dodanie konta poniżej Settings -> Accounts -> Add account -> Google -> Existing, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś).

Stuknij przycisk „hamburger” w lewym górnym rogu aplikacji Sklep Play (ikona zakupów), a następnie stuknij strzałkę w dół obok konta, aby je rozwinąć, i wybierz inne konto:
dotknij strzałki

Powinno być teraz możliwe kupowanie aplikacji przy użyciu odpowiedniego konta.


5
To mój punkt. Moje główne konto z kartą kredytową zostało już aktywowane w aplikacji Sklep Play. W niektórych aplikacjach konto podstawowe jest pobierane (w większości przypadków), podczas gdy w niektórych dodatkowych. Właśnie zmieniłem konto na dodatkowe i otworzyłem swoją ulubioną grę, próbowałem dokonać zakupu, a okno w aplikacji nadal pobierało konto podstawowe. Czy możesz wypróbować to na swoim urządzeniu? Używam S5 z KitKat.
AnDroDroo

1
@androdroo Czy przypadkiem zainstalowałeś aplikacje, które otwierają „złe” konto, gdy jesteś zalogowany na tym koncie? Jeśli tak, spróbuj je odinstalować i zainstalować ponownie na odpowiednim koncie.
Chahk

Zainstalowałem aplikację z APK z mojej karty SD. nie za pośrednictwem Sklepu Play.
AnDroDroo

2
W ogóle nie działa
Shehabic

6
Jeśli aplikacja została już powiązana z niewłaściwym kontem, ponowna instalacja ze sklepu Play na urządzeniu nie naprawi tego. Musisz skorzystać ze sklepu internetowego Play.
poolie

3

Zakładam, że chcesz przełączyć się na drugie konto e-mail we wszystkich aplikacjach, co oznacza trwałe usunięcie konta podstawowego z telefonu (choć możesz dodać je później). Jeśli chcesz przełączyć się na drugi adres e-mail w KitKat, we wszystkich aplikacjach musisz usunąć podstawowe konto e-mail z telefonu.

Przejdź do Ustawienia -> Konta -> (Twoje konto podstawowe) Teraz dotknij przycisk opcji i wybierz usuń konto.

Uruchom ponownie telefon, aby konto podstawowe zostało usunięte ze wszystkich kont.

Jeśli nie chcesz usuwać konta podstawowego i chcesz przejść na konto dodatkowe tylko w aplikacji Google Play, zobacz pozostałe odpowiedzi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.