Jak mogę naprawić GPS w moim Samsung Galaxy S?


Odpowiedzi:


41

Cztery sposoby: aktualizacja oprogramowania, naprawa sprzętu, resetowanie ustawień / danych GPS i używanie „fałszywego” GPS.

Aktualizacja oprogramowania


Samsung zdecydowanie wypuścił złe oprogramowanie GPS, które nie pomaga. Na szczęście dobry kod jest zawarty we wszystkich najnowszych aktualizacjach 2.2. Jeśli możesz, zaktualizuj oprogramowanie do wersji 2.2. Ma wiele zalet oprócz samego GPS!

Możesz także spróbować flashować kod GPS w wersji 2.3 (zobacz ten wątek XDA ). Najwyraźniej jest jak dotąd najlepszy i powinien współpracować z każdym ROMem.

Podsumowanie: Piernik świetny, Froyo dobry, Eclair zły.

Uwaga: mniejszość użytkowników ma gorszą wydajność GPS po aktualizacji do Froyo. Jeśli masz najnowszą aktualizację Froyo i jest to prawdą dla Ciebie, uważam, że możesz to naprawić, wykonując pozostałe kroki poniżej (lub powyższy kod GPS 2.3). Prawdopodobnie masz złe dane GPS i ustawienia z Eclair, a może po prostu Twój telefon został „uruchomiony na zimno” i GPS musi najpierw zebrać informacje o pobliskich satelitach.

Naprawianie sprzętu


Może to spowodować utratę gwarancji, ale jeśli zostanie wykonane prawidłowo, powinno być niewykrywalne.

Głównym problemem dla wielu użytkowników jest problem sprzętowy - ale nie problem z chipem GPS, jak twierdzili niektórzy. Sam nie chciałem tego zaakceptować, ale po wypróbowaniu wszystkiego innego ostatecznie skorzystałem z tej poprawki i zadziałało! Sprzęt najwyraźniej został naprawiony w nowszych wersjach urządzeń, więc jeśli kupiłeś telefon po październiku 2010 r., Zalecamy wykonanie innych kroków przed zrobieniem tego. Ale dobrą wiadomością jest to, że łatwo to zrobić. Istnieje szczegółowy przewodnik na temat XDA ; Oto szybka wersja:

 • Zdejmij tylną pokrywę; wyjmij baterię, kartę SIM i kartę SD.
 • Odkręć 7 małych śrub z tyłu urządzenia i ostrożnie podważ plastik.
 • Zobaczysz 4 wystające złote styki, mniej więcej w każdym rogu urządzenia. Zauważysz, że plastikowy podkład ma 4 płaskie styki, które powinny dotykać styków urządzenia. (Szczegółowe informacje można znaleźć w przewodniku).
 • Lekko zegnij styki urządzenia do góry (około milimetra powinno być dobre, nie przesadzaj), aby zetknęły się z płytą nośną, tak jak powinny. Możesz chcieć włożyć coś takiego jak mały złożony kawałek papieru pod kontakt, aby się nie zgiął.
 • Złóż wszystko z powrotem i przejdź do następnej sekcji.

Naprawianie sprzętu (druga opcja)


To naprawdę unieważnia gwarancję, ale wydaje się, że jest to jak dotąd najlepsza możliwa poprawka techniczna.

Problem jest spowodowany złym przewodnictwem gnd między płytą główną a anteną. Przewodzi go guma przewodności. Ten rodzaj gumy został użyty w starej Nokia 8210 do podłączenia wyświetlacza do płyty głównej. To była wina burmistrza Nokia 8210.

Istnieją 2 różne metody, które wymagają umiejętności lutowania, ale znacznie poprawiają sygnał GPS. Czytaj więcej, zobacz zdjęcia i przewodnik krok po kroku na XDA .

Zresetuj dane GPS i ustawienia


 • Uruchom telefon, wyłącz GPS i zainstaluj GPSRestore ( alternatywny link nierynkowy ) i Captivate SGS Tools (nie martw się, dla naszych celów działa dla wszystkich modeli SGS).
 • Otwórz Narzędzia SGS i z menu Tajne kody przejdź do Testu GPS i ustawień (LBSTestMode) .
 • Naciśnij Usuń dane GPS .
 • Uruchom GPSRestore. Sugeruję, aby najpierw uruchomić go z wyłączonym GPS, pozwolić, aby krok 2 nie powiódł się, a następnie wyjść na zewnątrz, włączyć GPS i ponownie uruchomić. Może minąć ponad 5 minut, gdy telefon wyszuka satelity i zorientuje się, gdzie jest. Ten „zimny start” powinien przygotować telefon na dobre dane, a przyszłe blokady powinny być znacznie szybsze.
 • Po zakończeniu testu powinieneś zacząć!

Zalecam wypróbowanie następujących opcji tylko wtedy, gdy GPS nadal działa wolno lub nie działa po wypróbowaniu wszystkiego innego; w większości sytuacji domyślny serwer jest w porządku.

 • Przejdź do ustawień SUPL / CP (w LBSTestMode jak wyżej) i zmień Serwer na supl.google.com (port 7276).
 • Zainstaluj GPSTest , wyjdź na zewnątrz, włącz GPS i otwórz aplikację. Poczekaj na zamek; znowu może to zająć trochę czasu.

Korzystanie z „fałszywego” GPS


Nawet najlepszy GPS nie blokuje się natychmiast. Możesz użyć „wspomaganego GPS” lub aGPS, aby szybko uzyskać przybliżoną poprawkę, czekając na dokładniejszy GPS, aby uzyskać blokadę; działa to tylko wtedy, gdy masz dostęp do Internetu, ponieważ używa twojego adresu IP do zlokalizowania ciebie. Przejdź do ustawień GPS urządzenia ( Settings -> Location and security) i upewnij się, że zaznaczono opcję Użyj sieci bezprzewodowych i Użyj wspomagania czujnika . Korzystanie z satelitów GPS powinno oczywiście być również sprawdzane.

Uwaga: może to pogorszyć sytuację w sytuacjach, gdy telefon opiera się na niedokładnym aGPS bardziej niż na „prawdziwym” GPS. Eksperymentuj z tym i bez niego.I to wszystko! Mam nadzieję, że ten poradnik będzie dla ciebie odpowiedni i że spodoba ci się twój nowo funkcjonalny odbiornik GPS.


2
Hola! Doskonała odpowiedź!
Ivo Flipse,

9

Istnieje prosta instrukcja naprawy sprzętu dla programistów XDA , która nie wymaga usuwania śrub. Zadziwiająco dobrze działał na moim Galaxy S.

Sztuką jest zwiększenie ciśnienia złącza anteny GPS poprzez umieszczenie małego paska taśmy nad złączem. Przewodnik po XDA zawiera kilka ładnych zdjęć i instrukcji, które na pewno warto przeczytać.


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.