Dostęp do urządzenia z systemem Android za pomocą powłoki ADB ze zepsutym ekranem dotykowym (nie można uwierzytelnić)


12

Tak więc ekran dotykowy na moim Nexusie 4 zepsuł się w ten weekend. Zbliża się nowe urządzenie, ale w międzyczasie muszę mieć dostęp do urządzenia, aby móc korzystać z kilku różnych aplikacji i wysyłać / odbierać z niego wiadomości SMS.

Znalazłem ten przewodnik na reddit: http://www.reddit.com/r/Android/comments/1r2zha/how_i_managed_to_use_my_android_device_with_a/

To nie jest dokładnie proste, ale powinno działać.

Niestety odkryłem, że aby korzystać z poleceń powłoki ADB, na telefonie powinno pojawić się wyskakujące okienko, aby umożliwić / zabronić debugowania USB. (Debugowanie USB jest już włączone, ale wydaje się, że istnieje dodatkowy krok „uwierzytelnienia”)

Niestety nie mogę korzystać z ekranu dotykowego telefonu, więc nie mogę go odblokować ani dotknąć powiadomienia, które pozwoli mi uwierzytelnić telefon.

Czy istnieje sposób na obejście tego etapu uwierzytelniania?

Urządzenie jest odblokowane i zrootowane.@GAThrawn Nie, to pytanie dotyczy przeciwnego problemu, w którym dotyk działa dobrze, ale ekran nic nie wyświetla. W takim przypadku ekran wyświetla się, ale nie reaguje na dotyk.
Dan Hulme

Niestety nie, nie ma. Po prostu umieść telefon w pętli. Być może będziesz musiał poczekać na nowy telefon lub odnowić stary.

Odpowiedzi:


3

Zrozumiałem to sam. Rozwiązałem to, instalując Airdroid za pomocą adaptera USB OTG i myszy przewodowej. Następnie wykorzystałem możliwości oprogramowania do kontroli wirtualnej myszy na urządzeniu. Mam root na urządzeniu, może to mieć znaczenie dla działania Airmirror. Mogłem następnie zaakceptować potwierdzenie debugowania na ekranie i ukończyć kopie zapasowe, które chciałem wykonać.


1

Jestem pewien, że nie jest to dokładnie odpowiedź, której szukasz, ale może to rozwiązać problem:

Jeśli Twój Nexus działa inaczej, dlaczego po prostu nie podłączysz myszy i klawiatury (przez USB OTG lub Bluetooth) i udasz, że Twój Nexus nie ma ekranu dotykowego?

Wszystko, w tym zezwolenie na debugowanie USB, działałoby, ponieważ kursor myszy jest nawet użyteczny, gdy telefon jest zablokowany.


Standardowy Nexus 4 nie obsługuje USB OTG. Potrzebujesz kilku hacków, aby włączyć część tego.
Jb Drucker

Działa dla mnie idealnie! W moim przypadku korzystam z Lineage z odzyskiem TWRP, nie jestem pewien, czy moje urządzenie natywnie obsługuje mysz i klawiaturę ze standardowej pamięci ROM, ale zrobiło to w moim przypadku!
Ben

1

Po odblokowaniu modułu ładującego można tymczasowo uruchomić się w celu odzyskania za pomocą Fastboot:

fastboot boot recovery-clockwork-6.0.4.7-mako.img

Umożliwi to dostęp do urządzenia adb w celu usunięcia plików itp. Tryb debugowania adb można następnie włączyć, edytując plik ustawień i kopiując klucze szyfrujące wygenerowane przez adb na komputerze-hoście. Robiłem to drugie wcześniej, ale nie pierwsze, co może być problemem.

Aktualizacja - Aby zrestartować komputer w trybie fastboot, wykonaj: Aby przejść do trybu fastboot, wyłącz telefon, jeśli nic innego, bardzo długie naciśnięcie telefonu nie zadziała, jeśli wszystko inne zawiedzie (nie chcę tego potwierdzać na moim i rozbić go! ). Następnie włącz i przytrzymaj klawisz zmniejszania głośności i klawisz zasilania. Jeśli nie widzisz wyświetlacza (rozumiem, że możesz, ale nie możesz użyć ekranu dotykowego), przytrzymaj przyciski przez około pięć sekund i powinien wibrować, aby potwierdzić. Następnie użyj powyższego polecenia, aby załadować niestandardowe odzyskiwanie i uzyskać dostęp do adb. To wszystko zakłada, że ​​moduł ładujący jest odblokowany, jak wspomniano powyżej.


0

Widziałem to w innym temacie, po wielu godzinach szukania w Internecie ... wydawało się, że kilku pomogło, więc przesyłam ponownie tutaj ...

„Tak się właśnie stało!
Telefon działa, ale ekran i wyświetlacz LCD są zepsute i nie reagują. Miałem też blokadę ekranu, więc zdjąłem tylną płytę, wyjąłem baterię i odkręciłem sześć śrub, aby odsłonić płytkę PCB pod tylną obudowę. Następnie ostrożnie odłączyłem wszystkie małe wstążkowe złącza.

Odczekałem minutę, aby być przesądnym, a następnie ponownie podłączyłem wszystkie złącza taśmowe i przywróciłem wszystko do poprzedniego stanu. Następnie pobrałem Kies ze strony internetowej Samsunga, podłączyłem telefon do komputera przez USB i byłem w stanie wyświetlić wszystkie moje pliki!

Coś w odłączaniu płytki drukowanej resetuje ustawienia domyślne do stanu fabrycznego, ale nie usuwa żadnych danych. Powodzenia i mam nadzieję, że to komuś pomoże ”.

Źródło: Android Central

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.