Co to wszystko tworzy kopię zapasową ADB i jak ją przywrócić?


42

Niedługo zamierzam odblokować bootloader i zrootować Nexusa 5, ale nie chciałem wyczyścić wszystkich danych, więc pomyślałem o użyciu funkcji tworzenia kopii zapasowej ADB do przywrócenia po zakończeniu rootowania.

adb backup [-f <file>] [-apk|-noapk] [-shared|-noshared] [-all] [-system|nosystem] [<packages...>]

Więc zrobiłem pełną kopię zapasową, z apk, z udostępnionymi, wszystkimi.

Przede wszystkim, co tworzy kopie zapasowe tego polecenia? Chyba wszystko. Czy obejmuje system, to znaczy pliki Androida, podobnie jak główne pliki ROM, w tym jądro i takie tam? Czy ROM zostanie przywrócony po przywróceniu tej kopii zapasowej?

Czy po zrootowaniu urządzenia (czego jeszcze nie zrobiłem) będę w stanie przywrócić tylko aplikacje, dane aplikacji i współdzielone miejsce z kopii zapasowej? A może powinienem po prostu wykonać kopię zapasową aplikacji z kopią zapasową danych udostępnionych i to zrobi?

Czy jest to możliwe z aplikacją innej firmy, root / non-root? (Może Titanium Backup?)

Muszę wiedzieć więcej.


Odpowiedzi:


32

Aby dowiedzieć się, co robi kopia zapasowa ADB, możesz zobaczyć naszą tag-wiki . Zasadniczo, w zależności od użytych przełączników wiersza poleceń, tworzy kopię zapasową aplikacji ( .apk) i ich danych. Aby zobaczyć pełną listę opcji, zobacz to .

Jeśli chodzi o drugą część pytania, możesz chcieć zobaczyć. Czy istnieje sposób, aby zajrzeć do środka i zmodyfikować plik kopii zapasowej adb? Tak, możliwe jest wyodrębnienie jego części i tak, Titanium Backup jest jedną z aplikacji, które mogą to zrobić . Inne sposoby opisano w powiązanym pytaniu.

Warto również zajrzeć:


4
Warto zauważyć, że niektóre aplikacje nie będą tworzyć kopii zapasowej przez adb. (celem jest powstrzymanie ludzi przed kradzieżą aplikacji).
Ricky Beam

1
@ RickyBeam ma rację. Deweloperzy mogą ustawić ALLOW_BACKUPflagę na „Nie”; Spotkałem kilka takich aplikacji. Nie wiem, czy kryje się za tym „ochrona przed kradzieżą”, ponieważ były wśród nich również aplikacje typu open source.
Izzy

@RickyBeam PS: Jeśli chcesz również wykonać kopię zapasową tych aplikacji, na zrootowanym urządzeniu z zainstalowanym Xposed Framework Kopia zapasowa Wszystkie aplikacje wyłącza „blokowanie” :)
Izzy

2
Ojej. Kolejne ograniczenie: wydaje się, że nie obejmuje SMS-ów / MMS-ów (patrz: Tworzenie kopii zapasowych / przywracanie SMS-ów / MMS-ów za pośrednictwem ADB na niezrootowanym urządzeniu? ).
Izzy

1
czy kopia zapasowa adb zapisuje bazy danych sqlite?
tisaconundrum
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.