Jak przenieść historię wiadomości Viber na nowy telefon


13

Ponieważ Viber obecnie nie oferuje funkcji tworzenia kopii zapasowych i przywracania, skorzystałem z Titanium Backup do przeniesienia historii wiadomości na nowy telefon.

Jednak po przywróceniu, podczas uruchamiania Viber, na sekundę pojawia się historia wiadomości, a następnie pojawia się ekran aktywacyjny w celu potwierdzenia nowego urządzenia - a po potwierdzeniu urządzenia (za pośrednictwem połączenia przychodzącego lub SMS-a) cała historia znika!

Jakieś pomysły?


Nie korzystam z aplikacji, ale podejrzewam, że możesz zobaczyć to potwierdzenie, ponieważ po przywróceniu danych aplikacji konto nie zostało przywrócone jawnie. Konta muszą zostać przywrócone osobno w urządzeniu.
Firelord

Jakiej metody użyłeś do przesłania wiadomości Viber na nowy telefon? Właśnie zmieniłem Galaxy S6 Edge na S7 Edge, więc chcę przenieść czaty Viber na mojego nowego Androida. Do tej pory wypróbowałem te instrukcje dotyczące przesyłania czatów Viber ze starego Androida / iPhone'a na nowego Androida / iPhone'a za pomocą jakiejś aplikacji: easyphonerecovery.com/… Działa i mogłem przenieść 20 wiadomości Viber z załącznikami do mojej krawędzi S7. Teraz muszę zapłacić 19 USD, jeśli chcę przenieść całą historię czatów. Czy jest jakieś bezpłatne rozwiązanie? W przeciwnym razie kupię to oprogramowanie.
Neal Sharma

Odpowiedzi:


13

Możesz to zrobić bez dostępu roota

Wymagania:

Więc zrób

sudo apt-get install openjdk-8-jre-headless
sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastboot

Teraz wykonaj następujące czynności

 1. Podłącz stary telefon komórkowy, utwórz kopię zapasową za pomocą adb backup(wyłącz Wi-Fi i dane i zapomnij o starym telefonie)

  sudo adb backup com.viber.voip -f /home/user/Downloads/viberoldphone1.ab
  sudo java -jar abe.jar unpack /home/user/Downloads/viberoldphone1.ab /home/user/Downloads/viberoldphone1.tar
  
 2. Zainstaluj Viber na nowym telefonie i aktywuj Viber, podłącz nowy telefon i utwórz kopię zapasową adb backup

  sudo adb backup com.viber.voip -f /home/user/Downloads/vibernewphone2.ab
  sudo java -jar abe.jar unpack /home/user/Downloads/vibernewphone2.ab /home/user/a/vibernewphone2.tar
  
 3. Otwórz archiwa TAR w menedżerze archiwów (znalazłem Archive manager dla GNOME 3.14.2 na moim LiveCD Lubuntu). Skopiuj poniższe pliki z viberoldphone1.tarkatalogu DB dovibernewphone2.tar

  • viber_data
  • viber_data-journal
  • viber_messages
  • viber_messages-journal
 4. Przepakuj .abi przywróć dane do telefonu

  sudo java -jar abe.jar pack /home/user/a/vibernewphone2.tar /home/user/Downloads/vibernewok.ab
  sudo adb restore /home/user/Downloads/vibernewok.ab
  

Działa jak marzenie. Właśnie przetestowałem na Androidzie 4.1 i 5.0. Mam problemy z Win7 z adbtak ostatecznie używanym Lubuntu.

Możesz spróbować edytować pliki Viber DB za pomocą edytora SQLite. Prawdopodobnie pliki DB można przywrócić bezpośrednio, ale nie miałem czasu na testowanie

Bibliografia:


1
Najłatwiejszy i najprostszy sposób. Bez żadnych uprawnień roota i uprawnień.

Działa świetnie! Zauważyłem kilka dodatkowych plików w kopii zapasowej mojej nowej instalacji Viber, których nie było w kopii zapasowej mojego starego Vibera (pliki takie jak viber_data-shm i viber_data-wal). Po prostu zignorowałem je, postępowałem zgodnie z instrukcjami, jak podano, i działało dobrze. Dlaczego jednak każde polecenie ma przedrostek „sudo”? Uruchomiłem je bez sudo, o ile jesteś właścicielem katalogu, w którym zapisujesz kopie zapasowe, powinien działać.
David

Linki są zawsze dobre dla informacji o dodatkach.
Rahul Bali

Przede wszystkim bardzo dziękuję! Te instrukcje nie działały dla mnie, po kilku testach i zrozumieniu, w jaki sposób „tar” utworzyło archiwum tar, odrzuciło BackupManagerService dając „java.io.IOException: niedozwolona ścieżka semantyczna” i inne błędy. Aby obejść ten problem, postępowałem zgodnie z instrukcjami na forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2011811, aby utworzyć tar bez końcowych ukośników i w dokładnej kolejności plików (wymieniając pliki z kopii zapasowej nowego telefonu) , używając „pax” jako archiwizatora.
Asaf

Działa jak marzenie. Nie zapomnij również skopiować plików / viber / media ze starego telefonu, aby uzyskać brakujące zdjęcia / filmy. Moje zdarzyło się być w pamięci zewnętrznej, więc kopiowanie było łatwe.
Organic Addict

6

Przegląd:

Aby całkowicie przeprowadzić migrację Viber , będziesz musiał skopiować bazy danych wiadomości ze starego urządzenia i ustawić je jako własne Viber na nowym urządzeniu. Ponadto, jeśli chcesz mieć wszystkie zdjęcia i filmy z rozmów, musisz je również przenieść.

Jak:

 1. Musisz zrootować oba urządzenia
 2. Na obu urządzeniach zainstaluj niektóre Root File Manager (dalej „RFM”), takie jak Total Commander lub ES File Explorer.
 3. Na nowym urządzeniu zainstaluj Viber i aktywuj swój numer telefonu komórkowego. Twoja tablica ogłoszeń będzie na razie pusta.
 4. Umożliwia tworzenie kopii zapasowych zdjęć i filmów użytkowników:
  • Na starym urządzeniu przejdź do katalogu, w którym zainstalowane są pliki danych użytkownika Viber. W większości przypadków będzie to swojego katalogu domowego, taka /storage/sdcardlub /mnt/sdcardlub /storage/Emulated/0, etc. W większości przypadków jest to w swojej pamięci wewnętrznej, ale jeśli ktoś zdecydował się przenieść Viber na kartę SD, to on / ona musi iść do /storage/extsdlub /mount/sdcard2czy cokolwiek to nazwany w swoim systemie.
  • W tym katalogu Viberbędzie katalog (z katalogiem „media”, tylko dla właściwej identyfikacji). Katalog Viberzawiera wszystkie pobrane zdjęcia użytkowników oraz wszystkie obrazy i filmy z twoich rozmów. Tak wiele filmów, które wysyłasz i odbierasz, będzie to tak duże. Musisz wykonać kopię zapasową tego katalogu.
  • Jeśli masz zewnętrzne gniazdo SD, użyj go do skopiowania wspomnianego katalogu na kartę SD. Jeśli go nie masz, użyj innej metody dozwolonej przez wybrany RFM - wyślij go przez FTP na komputer / nowe urządzenie, wyślij e-mailem do siebie, udostępnij na Dysku Google itp.
 5. Pozwala skopiować bazy danych wiadomości ze starego na nowe urządzenie:
  • Na starym urządzeniu otwórz RFM i przejdź do /data/data/com.viber.voip/databases/. Znajdziesz tam 6 plików (w 3 odpowiednich parach); będziesz potrzebować ich wszystkich, więc skopiuj je wszystkie na swoją zewnętrzną kartę SD, jak wspomniałem wcześniej.
  • Skończyliśmy ze starym urządzeniem. Teraz zależy od ciebie, abyś nie zanieczyścił naszej planety, wyrzucając ją do śmieci bezmyślnie i pochłaniająco .
  • Na nowym urządzeniu przejdź do tego samego katalogu i zobacz tam te same pliki. 3 z nich ( bez .journal rozszerzenia) będzie miało uprawnienia rw-rw----(lub 660), a pozostałe 3 - rw-------(lub 600). Możesz zobaczyć uprawnienia zaraz po nazwie pliku lub musisz uzyskać właściwość pliku - zależy to od RFM. Zapamiętaj tę „mapę uprawnień” .
  • Wybierz dowolny bieżący plik i uzyskaj jego Właściwości w wybranym RFM. Zobaczysz UID / GID (identyfikator właściciela / użytkownika i grupy) w postaci nazwy właściciela (jak Viber) lub nazwy systemu (jak u0_a92) lub identyfikatora użytkownika (jak 1092). Zapamiętaj ten UID lub zapisz go .
  • Teraz możesz skopiować wszystkie 6 „starych” plików z karty SD (lub innego miejsca, w którym je wcześniej skopiowałeś) do bieżącej lokalizacji ( /data/data/com.viber.voip/databases/) na nowym urządzeniu.
 6. Pozwala ustawić odpowiednie prawa do baz danych wiadomości:
  • Niektóre RFM (jako Total Commander) pozwala wykonywać operacje grupowe z uprawnieniami i UID / GID. Wybierz wszystkie 6 plików i uzyskaj ich właściwości. Jeśli twoje RFM pozwala ci teraz ustawić właściciela / grupę lub uprawnienia, jesteś szczęściarzem; jeśli nie, musisz powtórzyć kolejne kroki dla każdego pliku.
  • Teraz potrzebujesz poprawnego UID, który wcześniej zapamiętałeś / zapisałeś. Jeśli myślałeś, że powinieneś łatwo pamiętać u0_a92, ale nie masz, a teraz masz wątpliwości co do poprawnego UID, nie panikuj. Katalog nadrzędny ( /data/data/com.viber.voip/databases/) ma ten sam poprawny identyfikator UID, więc anuluj, przejdź o jeden poziom wyżej i umieść w nim Właściwości
  • Dla wszystkich 6 plików w /data/data/com.viber.voip/databaseskatalogu uzyskaj właściwości i tam ustaw prawidłowy UID, który wcześniej zapamiętałeś (zamiast obecnego „root”, ustawiany podczas kopiowania przez RFM). Prawdopodobnie zostaniesz popchnięty przez RFM do wyboru z (długiej) listy istniejących identyfikatorów UID, zamiast ręcznego zapisywania identyfikatora użytkownika.
  • Dla tych samych 6 plików ustaw ten sam poprawny GID jak w poprzednim kroku.
  • We właściwościach pliku (dla każdego zestawu plików 3 plików) ustaw prawidłowe uprawnienia, tak jak wcześniej pamiętałeś (zgodnie z „mapą uprawnień”).
 7. Przywróć swoje zdjęcia i filmy:
  • Przejdź do katalogu instalacyjnego Viber na nowym urządzeniu (zwykle /storage/sdcardjeśli jest pamięć wewnętrzna) i skopiuj tam Viberkatalog, którego kopię zapasową wykonałeś w kroku 4.
 8. Przejdź do Ustawienia -> Aplikacje -> Viber i Force Stop it.
 9. Uruchom Viber i ciesz się migrowanymi rozmowami ze zdjęciami i filmami, ponieważ nic się nigdy nie dzieje.

PS Naprawdę nie rozumiem, dlaczego Viber nie ma woli wdrożyć tej prostej procedury.


Próbowałem postępować zgodnie z twoimi instrukcjami, ale nie mogę tego zrobić. Przenoszę z 4.0.4 Xperia Ray (która nie wydaje się wspierać opcji tworzenia kopii zapasowych adb) na 5.1 Cubot X17, oba zrootowane. Próbowałem skopiować wszystkie sześć plików lub tylko cztery (zgodnie z powyższą odpowiedzią). Próbowałem też ustawić uprawnienia do plików (z ES) domyślnie przed zastąpieniem i do tego, co powiedziałeś w swojej powtórce, ale wszystko na nic. Po ponownym uruchomieniu Viber po prostu nie będzie pokazywał żadnych wiadomości ani grup. Jeśli wyczyszczę dane, grupy wracają, ale wszystkie są puste. Wszelkie sugestie są mile widziane.
mkey

Och, kochanie, jedna z tych chwil twarzy. Próbowałem otworzyć te odzyskane bazy danych w przeglądarce SQLite i wygląda na to, że w odpowiedniej bazie danych nie ma żadnych komunikatów. Co sprawia, że ​​myślę, że te wiadomości mogły zostać usunięte, gdy użyłem opcji eksportu. Albo źle poderwałem coś podczas kopiowania.
mkey

1

Żadna z odpowiedzi, które przeczytałem w Internecie, nie działała dla mnie. Ale następująca bardzo prosta metoda działa idealnie:

 1. Na urządzeniu docelowym zainstaluj i aktywuj Viber
 2. Korzystając z eksploratora plików, który umożliwia dostęp do całego urządzenia (np. ES File Explorer), przejdź do /data/data/com.viber.voip/databasesurządzenia źródłowego i skopiuj plik viber_messagesdo tej samej lokalizacji na urządzeniu docelowym.

Uwaga: Zrobiłem to w następujący sposób:

 1. Uruchomiłem serwer FTP ES File Explorer na moim urządzeniu docelowym
 2. Za pomocą ES File Explorer na urządzeniu źródłowym skopiowałem żądany plik z urządzenia źródłowego do folderu pobierania urządzenia docelowego za pomocą FTP (nie widziałem /data/data/com.viber.voip/databasesz urządzenia źródłowego)
 3. Za pomocą ES File Explorer na moim urządzeniu docelowym skopiowałem żądany plik z folderu pobierania do /data/data/com.viber.voip/databases/
 4. Zrestartowałem Viber na urządzeniu docelowym

2
Należy zauważyć, że wymaga to zrootowania zarówno urządzenia źródłowego, jak i docelowego.
Izzy

1

Miałem też wiele problemów z tym problemem, ale w końcu udało mi się zaimportować wiadomości Viber z innego telefonu.

Kroki:

 1. Użyj kopii zapasowej Titanium, aby wykonać kopię zapasową Viber na starym telefonie
 2. Przywróć Viber za pomocą Titanium Backup, ale nie uruchamiaj go (bez aktywacji!)
 3. Zapisz w Viber dzięki Titanium Backup na nowym systemie (strona Backup / Restore - Viber)
 4. Aktywuj Viber (i stracisz wszystkie wiadomości)
 5. Wróć do Titanium Backup i Wyczyść dane aplikacji (Viber)
 6. Wykonaj przywracanie danych za pomocą poprzedniej. zapisane dane
 7. Uruchom Viber, a twoje wiadomości będą w porządku!

0

Niedawno zaktualizowałem Galaxy S6 Edge do nowego Galaxy S7 Edge i podobnie jak OP nie chciałem stracić starych rozmów Viber. Z powodzeniem przesłałem wszystkie wiadomości Viber wraz ze zdjęciami, filmami i innymi załącznikami z mojego starego urządzenia z Androidem (S6 Edge) na nowe urządzenie z Androidem (S7 Edge) za pomocą płatnego oprogramowania zewnętrznego o nazwie Android Viber Transfer wspomnianego w tym przewodniku .

Kosztuje 19 USD, ale wydaje mi się, że jest to jedyne narzędzie do przesyłania wiadomości Viber z jednego telefonu do drugiego (Android na Androida i iPhone na iPhone), ponieważ w Google znalazłem 3-4 strony internetowe, które mówią o tym narzędziu. Darmowa wersja pozwala przesyłać tylko 20 wiadomości, co jest w pewnym sensie bezużyteczne. Oto kroki, które należy wykonać, aby przenieść wiadomości Viber z jednego urządzenia z Androidem na drugie:

 • Uruchom aplikację na komputerze i podłącz stare urządzenie z Androidem do komputera kablem USB. Upewnij się, że w urządzeniu jest włączone debugowanie USB.

 • Stuknij „Utwórz kopię zapasową moich danych” na swoim Androidzie, a będziesz mógł zobaczyć całą
  swoją historię czatów Viber w interfejsie użytkownika tego programu.

 • Kliknij prawym przyciskiem myszy system Android i wybierz „Utwórz
  kopię zapasową wiadomości”, aby wykonać kopię zapasową wiadomości Viber w lokalnej bazie danych na komputerze.

 • Przenieś kartę SIM na nowe urządzenie z Androidem, pobierz aplikację Viber na swoje urządzenie i sprawdź swój numer telefonu.

 • Na koniec podłącz nowe urządzenie z Androidem do komputera,
  kliknij prawym przyciskiem myszy utworzoną bazę danych i wybierz „Przywróć
  wiadomości”.

Próbowałem tego na moim nierootowanym S7 Edge z systemem Android 6.0.1 Marshmallow i zadziałało to dla mnie. Mam nadzieję, że moja odpowiedź pomoże ludziom, którzy chcą przenieść wiadomości Viber ze starego urządzenia na nowe, ponieważ obecnie nie ma na to natywnego / oficjalnego rozwiązania.


1
Niestety, to nie działa już na Androidzie 7 i nowszych.
TJJ
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.