Dlaczego aplikacje w sklepie Google Play mają com. Na początku?


19

Gdy otrzymasz aplikację ze sklepu Play, aplikacje są zawsze podawane w tym formacie (na przykład):

play.google.com/store/apps/details?id=com.king.candycrushsaga

Nie interesuje mnie główny adres URL, a jedynie nazwa aplikacji, więc otrzymuję:

com.king.candycrushsaga

Wiem, że to jest rzeczywista nazwa aplikacji, to nie jest przyjazna nazwa pokazana na szufladzie aplikacji lub w sklepie z zabawkami, ale ta com.część zawsze mnie myliła. Wiem, do czego służą inne części nazwy ( com.PublisherName.AppName), ale jaki jest sens com.początku?


Odpowiedzi:


32

Konwencja nazewnictwa wywodzi się ze standardów Java i jest porównywalna z adresem URL, ale odwrotnie. Kluczem tutaj jest to, że musi być wyjątkowy, dlatego jest tak specyficzny.

W twoim przykładzie comjest to główna kategoria, która jest porównywalna z domeną najwyższego poziomu, którą również może być com. Dalej jest nazwa firmy king, którą można porównać do nazwy domeny, a na koniec candycrushsagamoże to być subdomena. Ponieważ nazwy muszą być unikalne, ten schemat nazewnictwa jest dość powszechny, ale czasami można go jeszcze bardziej podzielić, dodając na końcu nazwę podprojektu. Na przykład King może oddzielić gry od innych aplikacji, które utworzyli, używając nazwy com.king.games.candycrushsaga.

Zgodnie ze standardami Java pierwszy komponent musi być prawidłową domeną najwyższego poziomu (com, net, edu, gov, specyficzne dla kraju), ale pamiętam również nazwy pakietów, które nie były zgodne ze standardem.


3
Dzięki za odpowiedź - myślę, że teraz ją rozumiem - jeśli moja strona jest GeorgesApps.comna przykład i stworzę grę o nazwie, Ask Your Friendsto będziecom.GeorgesApps.AskYourFriends
George

Tak, to wszystko
onik

6
@GeorgeH ale potem, małymi literami: com.georgesapps.askyourfriends.
nhaarman

3
@Onik Myślę, że warto również zauważyć, że bardzo złą praktyką jest używanie adresu URL, którego nie posiadasz jako nazwy pakietu. Dlatego uruchomią się aplikacje Kinga com.king, czyli nazwa domeny. Jest to jedyny powód, dla którego pierwsza część nazwy pakietu powinna być prawidłową internetową TLD.
Dan Hulme

2
@GeorgeH Rozumiem. Chodzi o to, że to nie tylko com.publishername, a wybór comnie jest arbitralny: tak naprawdę powinna to być domena wydawcy. Nie sądziłem, że było to jasne w odpowiedzi onika.
Dan Hulme
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.