Czy możesz w pełni usunąć aplikacje systemowe Google z Androida, w tym aktualizacje ze Sklepu Play?


21

Wierzcie lub nie, ale chcę usunąć kilka Google Apps, do których nie mam sensu i chcę zwolnić miejsce, zasoby i wykorzystanie danych mobilnych, nie mając ich wcale na swoim telefonie.

Obejmują one:

  • Google Currents
  • Muzyka Google Play
  • Filmy Google Play
  • Kiosk Google Play
  • Klawiatura Google
  • Google+

„Odinstalowałem” je za pośrednictwem Sklepu Play, ale nadal pojawiają się w moich „Zainstalowanych” elementach w „Moich aplikacjach” w Sklepie Play i zamiast „UPDATE” i „UNINSTALL” w przypadku dowolnej innej aplikacji z mojej listy „Zainstalowanych” , uparcie pozostają i mają tylko opcje „OTWÓRZ” I „AKTUALIZACJA”.

Również wchodząc na listę „Wszystkie” w „Moich aplikacjach”, wszystkie te aplikacje różnią się również od innych, w przeciwieństwie do innych lokalnie odinstalowanych aplikacji, które mają status płatności („ZA DARMO” lub „ZAKUP”) i „X” na u góry, aby całkowicie usunąć go z konta Google, te aplikacje Google, których nie chcę na moim Androidzie i które mają być całkowicie opcjonalne dla mojego Androida, mają tylko „AKTUALIZACJĘ” i nie X na górze listy.

Nie przeszkadza mi, że pozostaną na koncie Google, jeśli Google nalega na to, ale chcę tylko, aby aukcje „zaktualizowały” je z mojej listy aktualizacji Google Play, ponieważ to Google zasadniczo zmusza mnie do ponownej instalacji wbrew mojej woli .

Czy jest na to sposób?

Jestem na stanie 4.3 Gnex.

Odpowiedzi:


10

Rozwiązaniem jest „Wyłącz” aplikacje w ustawieniach systemu Android i nie będą one już pojawiać się na liście aktualizacji w Sklepie Play.

Np. Dla Google Currents:

Ustawienia> Aplikacje> Wszystkie> znajdź „Prądy” - dotknij, wybierz „Wyłącz”.

To samo dotyczy wszystkich pozostałych aplikacji wymienionych w pytaniu (z wyjątkiem „Kiosku Google Play”, którego nie mogłem znaleźć na liście), a kiedy ponownie otworzysz listę aktualizacji Sklepu Play, w końcu znikną z to zgodnie z życzeniem.


NB: Opracowałem to już po napisaniu całego pytania, więc postanowiłem udokumentować je tutaj innym w przyszłości.

1
Aktualizacja: próbuję teraz usunąć Hangouty i nie ma go na liście „Wszystkie” aplikacji w ustawieniach aplikacji systemu Android i nadal mnie wkurza, będąc na liście aktualizacji, zmuszając się do bycia tam i na mojej droga. westchnienie. ktoś wie, jak usunąć go ze Sklepu Play? Jestem zrootowany, jeśli to pomaga.

Opracowano Hangouty: na liście „Wszystkie” aplikacje w ustawieniach jest to „com.google.android.talk”

6
Wyłączenie naprawdę nie usuwa aplikacji Google, po prostu wyłącza. Więc to nie jest tak naprawdę odpowiedź na twoje pytanie, tylko pomoc zespołu.
HasH_BrowN

Umm, z należytym szacunkiem - to nie jest rozwiązanie, to sposób na zignorowanie problemu ... Ponadto, jeśli nie używasz Play Store, to nawet nie pomaga :-(
einpoklum - przywróć Monikę

5

Powyższa odpowiedź tylko powstrzymuje ich pojawienie się, nie usuwa ich. W tym celu musisz zrootować. Oto przewodnik, który odpowiada na Twój problem: Uważaj! Droidviews: Usuwanie aplikacji Stock.


1
To było wspaniałe, dziękuję bardzo! Nie wszystkie aplikacje, które chciałem usunąć, były tam, ale dla tych, które były jeszcze lepsze niż moje rozwiązanie „wyłączające”! (Chociaż nie jestem pewien, czy i tak należy je najpierw wyłączyć, na wypadek, gdyby rozwiało to problem obecności aplikacji ze Sklepu Play, czy nie ... [jeśli zostaną nagle nagle usunięte, mimo że nadal chcą je zsynchronizować z kontem lub czymś innym .])

Czy można bezpiecznie odinstalować aplikacje pokazane przez PO? Czy napotkam na to jakieś problemy?
Spikatrix

5

O ile nie jest zrootowany, nie można odinstalować podstawowych aplikacji (systemowych).

To powiedziawszy, nawet zrootowane odinstalowanie aplikacji podstawowej nie daje żadnej użytecznej wolnej przestrzeni (nie ma ich w „magazynie użytkowników”). Wyłączenie tych aplikacji, jak sugerowano wcześniej, daje jednak wszystkie inne korzyści, których pragniesz, nawet na zwykłym, niezrootowanym systemie Android.


1

To staje się coraz bardziej skomplikowane, niż myślałem. Nawet jeśli ROOTed, aplikacje na telefon mogą znajdować się w pamięci ROM (znacznie tańsze niż Flash) i dlatego nie można ich usunąć. Zależy to od sposobu zaprojektowania telefonu. Zaczynam myśleć, że Wyłącz może być najlepszą opcją. Wyłącza (myślę) przynajmniej część tego zadania i wraz z Clear i Default powinny zwolnić niektóre zasoby. Martwię się o ostrzeżenie (za każdym razem?), Że „... może powodować nieprawidłowe działanie innych aplikacji ...”

Jakiś mądry facet z zrootowanym telefonem i dużym doświadczeniem musi sprawdzić pamięć przed i po Wyłącz, a następnie Usuń root i porównaj. Korzystanie z roota jest trudniejsze i bardziej niebezpieczne i wszyscy musimy wiedzieć, czy jest to korzystne dla zasobów, w tym pamięci RAM, cykli procesora, a także bardziej efemerycznych rzeczy, takich jak niezawodność i użyteczność.


Buduję te rzeczy na życie. Nigdy nie słyszałem o aplikacjach systemowych przechowywanych na pamięci ROM - przynajmniej nie na Androida. Jeśli to zrobiłeś, nie możesz nawet zaktualizować ich podczas aktualizacji systemu. Większość urządzeń, na których pracowałem, wykorzystywała ROM tylko w trybie bootloadera pierwszego etapu i trybu odzyskiwania ostatniego rowu.
Edward Falk,

0

Zrootowałem swój telefon, a następnie zainstalowałem Link2SD i Root Explorer. Użyłem Root Explorera do utworzenia kopii zapasowej .apkplików w folderze systemowym, a następnie z interfejsu Link2SD wybrałem dokładnie aplikacje systemowe (odex), których nie chciałem i odinstalowałem.


0

Zrootowałem swój telefon (Pantech P9070) i ​​zamroziłem wiele niechcianych rzeczy za pomocą Link2SD. Pomyślałem, że zamrażanie jest lepszą opcją niż usuwanie, na wszelki wypadek. Zainstalowałem również DCentral1, aby zobaczyć, jakie aplikacje mogą mnie szpiegować.

https://sites.google.com/site/androidbloatware/freeze-able-bloatware


1
Nie potrzebujesz roota, aby wyłączyć aplikacje. Zobacz odpowiedź @ foregon.
nyuszika7h

Niektóre aplikacje są wyszarzone. Czasami jest to przydatne.
Hello World,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.