Ogranicz aktualizacje rynku do sieci WiFi


18

Aby zaoszczędzić trochę miejsca w moim abonamencie danych, chciałbym ograniczyć aktualizacje z rynku do czasów, kiedy jestem podłączony do Wi-Fi. I jak każdy dobry maniak, chcę to zautomatyzować, innymi słowy, jeśli jestem podłączony do sieci Wi-Fi, sprawdź i zainstaluj aktualizacje z rynku (dla tych aplikacji, które pozwalam na automatyczną aktualizację). Czy jest na to sposób?

Używam Androida 2.2 na telefonie HTC Desire. Jeśli to pomoże, mam zainstalowany Tasker.

Aktualizacja: nie chcę zmieniać ustawień automatycznej synchronizacji.

Aktualizacja II: Nie jestem zrootowany i szukam rozwiązania „zapasowego”.


Zakładam, że chcesz, aby AutoSync pozostawał włączony podczas korzystania z EDGE / 3G? W przeciwnym razie włączanie WiFi i Autosync byłoby prostą sprawą.
Sparx

2
Czy jesteś zrootowany? Czy Tasker może zabijać usługi? Jeśli tak, zabicie usługi Market podczas korzystania z danych mobilnych wyeliminuje powiadomienia o dostępnych aktualizacjach. Po nawiązaniu połączenia Wi-Fi uruchomienie usługi Market powinno włączyć automatyczną aktualizację aplikacji. Nie używaj Taskera, więc nie jestem pewien, czy może on działać w ten sposób.
Sparx

Odpowiedzi:


3

Nowa wersja aplikacji Market pozwala ograniczyć aktualizacje tylko do Wi-Fi, między innymi nowymi funkcjami, takimi jak domyślna aktualizacja wszystkich aplikacji do automatycznej aktualizacji (jeśli aplikacja ją obsługuje).

Android Police ma odpis . (Mają też apk, który możesz pobrać, jeśli nie chcesz czekać.)


4

Działa to tylko wtedy, gdy jesteś zrootowany , ale DroidWall to naprawdę dobry interfejs dla iptables Androida. Możesz filtrować dostęp do danych w oparciu o Wi-Fi i 3G do prawie wszystkiego w telefonie (w tym Market), które mogą o to poprosić.


1
Pamiętaj, że aby Market działał, musisz zezwolić nie tylko na aplikację Market, ale także na inny podsystem pobierania w DroidWall.
Denis Nikolaenko
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.